Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már senki nem viszi haza délben?

Már senki nem viszi haza délben?

Figyelt kérdés
Faluból költöztünk nagy városba,és ugyanaz a helyzet. Szinte csak én jártam délben a fiamért,azok is ottalvósak ahol van otthon kistesója. És zavarban voltam. Óvónők gyakran kérdezték dolgozok- e már,mindkét helyen, és szégyelltem magam, plusz nem estem teherbe.otthon a dédimamát gondoztam.Most iskolát kezdi,babám születik addig,és hozni akartam haza,most kiderült hogy mindenki kérte a napközit az egész osztály ( listát láttam) én is aláírtam,hogy ne én válasszam el a barátaitól,meg tanulástól,de télen sötétbe jár haza,aggódom,hogy sok lesz neki. Az én gyerekkorom jó volt akkor még sok gyereket vittek haza,nekem szomorú,hogy már furán néznek,már nem szokás.akik gyerekkel vannak otthon azok se. A mindennapos tesiről ne is beszéljünk és már elsőben 5 óráik vannak,mi felsőben kezdtük. A harmadikos unokaöcsémnek 6 órái voltak. Nekünk csak középiskolában volt és max heti 1 vagy kétszer. Angolt már elsőben kezdik mi ötödikben kezdtük. És már elsőben jegyek vannak nincs piros pont meg ilyenek. Ellenőrzőim megvannak emlékbe,nekik már nem lesz,csak a neten fent. Ez szomorú. Ti van amiben csalódtatok vagy amit jobban szerettek mint régen volt?
2022. júl. 2. 03:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
29%
Jézus fªsza mi ez a kérdés 😂😂
2022. júl. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
94%

Én is elhozom őket délben, bár nálunk azért az egész oviból 10-12 gyerek hazamegy délben. Óvó nénik kérdezték, hogy nem lenne-e nekem könnyebb babázni, ha nem vinném haza a nagyokat, csak délután. Biztos könnyebb lenne, dehát én vállaltam őket, nem az óvónéni.

Suliból szerintem 3 körül fogom elhozni, más anyukák, akik már érintettek az oviban a nagytesó okán azt mondták, hogy bírják a gyerekek. Meg gyakorlatilag 2-ig szabad játék van, akkor tudja leereszteni a gőzt, utána van egy óra lehetőség, hogy ha pl nem figyelt oda, akkor a napközben fel tud zárkózni.

2022. júl. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%

Oké, nem egy agytröszt a kérdező, de aki akarja érti.

Én pedig pont az ellentétèt tapasztalom. Sokan vitték el ovibol most suliból a gyereket. Ahogy írtad, kisteso, váltott műszak, homeoffice, részmunkaidő, anyuka nem dolgozik, saját rugalmas vállalkozás stb. És inkább azok nyafogtak nálunk, akik ezt nem tudták megtenni.

Nálunk a suliban sima napközi van, tehát délután már csak leckét írnak, nincsenek tanórák. Nekem ott ebédelnek, utána a többiekkel kint játszanak, amikor ők mennek fel tanulni, akkor megyek értük. Pont azért, hogy a közös játékból ne maradjanak ki, de a benti tanulásnak nem látom értelmét.

2022. júl. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azon vagyok meglepődve, hogy a kislányom csoportjában mennyi gyereket haza tudnak vinni délben. Több, mint a csoport (25 fő) felét rendszeresen hazaviszik.

Hozzáteszem, mi is ezt a 'tábort' erősítjük, de én itthon vagyok a kicsivel. A legtöbbjük viszont kicsi nélkül oldja meg mindezt. Fogalmam sincs, hogy hogy csinálják. Ha nekem dolgoznom kéne, a lányom 4-ig az oviban dekkolna.

2022. júl. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

97-es vagyok, nálunk max pénteken vittek el korábban valakit a csoportból és később az osztályból. Legjobb a napközi előtti hosszú egybefüggő játék a barátokkal. Szerintem kár lett volna ebből kimaradnom.

Nekünk 4-5 óránk volt elsőben, abból volt, hogy az 5. óra korrepetálás volt, szóval nem is mindenki maradt rajta. Felsőben heti 1-2x már azért volt 6 óránk. Aztán gimiben jött be a 7. óra.

Az elsőben való nyelvtanulás nem ördögtől való, ne kőkeménynek képzeld el. Mi többnyire németül énekeltünk vagy egyszerű verseket tanultunk. Sőt kapaszkodj meg, oviban is németes csoportba jártam, ahol néha szintén volt németül éneklés. De a nem nyelvi tagozatosok is 2. osztályban kezdtek nyelvet tanulni általánosban.

2022. júl. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nem vagyok 70 éves csak fele :) 35. Irta valaki menjek vissza a faluba,de ezt írtam,hogy ugyanaz" a helyzet :) én sem akarom elválasztani a többiektől,egyedül csak ő járna haza. Csak lelkiismeretfurdalásom van. Eleget 8 órázhat ha majd dolgozik. Én elsőben fél év után könyörögtem ne legyek napközis,pedig tesóm se volt,fiam szintén nehezen járt oviba,haza akart jönni. Ha ott tanulnak vele szerintem is jobb ,csak családcentrikusabb vagyok,érzékenyebb és szomorú,hogy már ilyen a világ. Szomszédban 4 gyerek van,mindenki este ér haza,szülők naponta ordibálnak,idegesek,ez nem élet. Hajnalban felébredek hányni,akkor tényleg nem vagyok " agytröszt" igazatok van.akkor írtam a kérdést :)
2022. júl. 2. 11:22
 17/22 anonim ***** válasza:
A napközi abból áll, hogy tanórák után megebedelnek. Jó esetében nincs több óra, de általában van. Után egy kis szabad játék, majd lecke írás. Ezt a hazit sokszor nálunk le sem ellenőrzik csak azt hogy kész van e. Nincsenek elmagyarázva a feladatok, nem tudja a gyerek, hogy mi miért van csak automatikusan csinálja ami nem jó. Én elhozom az iskolából az utolsó óra után és itthon oldjuk meg a hazit, a megfelelő magyarázattal. Amikor nem hoztam el, akkor is fogtunk hozzá itthon tanulni, hogy elmélyítésem benne a tananyagot. Én ezt megtehettem, és nagyon örülök neki.
2022. júl. 3. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi olyan borzalmas a mindennapi tesiórában? Szerencsétlen gyerekek, ovibol atkerulnek suliba, megszoktak hogy napi 2-3 órát kint rohangalnak, most pedig végig kell ülni legalább 4*45 percet. Hát szerintem megváltás nekik a tesiora, mikor nem kell csendben, mozdulatlanul ülni...

És mondjuk lehet hogy azért nem hozzak el ebéd után a gyerekeket, mert dolgoznak??! Mai világban szerinted annyi anyuka megteheti hogy nem dolgozik hanem "csak" gyereket nevel? Nem sok ilyet ismerek.

2022. júl. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
74%
A mindennapi tesiben is jó kis üzlet van. Nem a tesi tanároknak. És nem is azért, hogy a gyerekek minél többet mozogjanak, ez csak jól el van adva nekünk.
2022. júl. 4. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Hát én meg pont azt tapasztalom a saját gyerekemnél, hogy a fél óvoda hazamegy ebéd után (onnan látom, hogy évekig egy épületben volt a munkahelyem az ovodaval), én meg győztem elmagyarazni a gyereknek, hogy mi az apjával a munkaidonket le kell, hogy dolgozzuk, és az biza négyig tart. Mondjuk nagy lelki törést nem okoz neki, szeret oviba járni, csak hát nyilván bepróbálkozott párszor.

A nagyobbikam meg most ballagott 8.-ból, nála is volt egy hasonló tendencia oviban, suliban viszont nem, mert nem is lehetett, náluk nem napközi volt, hanem egesznapos tanítás, megszakítva szabadidős órákkal, de négyig kötelező volt bent lenni alsóban.


Nem tudom, miért gondolod, hogy sok lenne egy gyereknek, vagy hogy ez valamiért rossz, szerintem teljesen alap dolog 4-ig bent lenni. Az ebéd után ugyanúgy hozzá tartozik az ovihoz, iskolához, mint a délelőtt.

2022. júl. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!