Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engednétek, hogy az óvodás/als...

Engednétek, hogy az óvodás/alsós gyereketek hittanra járjon, ha a családból amúgy senki sem hívő?

Figyelt kérdés

Szóval most eszembe jutott a kiskorom, és ez megihlette a kérdést.

Amikor én kicsi voltam, akkor még nem volt ez a kötelező etika vagy hittan dolog az iskolában, ez csak ötödikben jött be, de akkor már nem érdekelt a téma, szóval erkölcstanra jártam végül.

Viszont amikor óvodás voltam, vagy éppen általános iskola alsós, akkor mindig láttam, hogy délután egy gyerekcsoport megy valahová, és ez engem nagyon érdekelt, hogy hova meg minek, és hát kiderült, hogy hittanra. És igazából főképp azért érdekelt a dolog, mert mindig színezőkkel tértek vissza, mindig újságolták, hogy olvastak nekik, meg színeznek mindig, stb. És hát ez nekem mindig nagyon jó programnak tűnt 4 és 8 éves korom között. Nyilván nem vallásos család lévén nem engedték, hogy járjak, pedig egy csomószor mondtam, hogy szeretnék menni.


Szóval a kérdés az, hogy engednétek-e a kisgyereketeknek, hogy óvodás/kisiskolás korában járjon hittanra, ha szeretne?(tudom, most suliban van elvileg választható hittan vagy erkölcstan, szóval ezt érthetjük úgy is, hogy választanátok-e az erkölcstant kisgyereknél, ha ő hittant szeretne)


2020. okt. 28. 10:50
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
63%
Majd eldönti érdekli-e ez a mese, ebbe én nem szólok bele. Ateista szülőként nem vagyok olyan, mint az elvakult vallásosak, szabad döntést adok neki a dologban.
2020. okt. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim válasza:
100%
Ha ő egyértelműen hittant szeretne, akkor inkább azt választanám.
2020. okt. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
85%

Persze. Ha még a gyerek is szeretné, akkor nem is kérdés. A hit egyébként nem tanulható dolog, hanem döntés. Tehát emiatt nem kell aggódnia egy nem hívő családnak, nem ezen múlik, hogy később vallásos lesz-e a gyerek. A Biblia ismeret és a keresztény vallás ismerete viszont az alapműveltséghez hozzá tartozik.


Csak egy saját példa: nálunk nem vallásos a család, a Bibliáról se nagyon hallottam, és amikor 9.-ben irodalom órán az Ószövetséget vettük, teljesen kínai volt nekem. Persze, hogy engem hívott ki a tanár felelni, és hozzá se tudtam szólni, a többiek meg teljesen hülyének néztek, hogy ezen mit nem lehet tudni. Nagyon kínos volt. Ha otthon nem is tájékoztattak erről a témáról, legalább járattak volna hittanra, hogy némi fogalmam legyen.

2020. okt. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
77%
Nekem minden gyerek katolikus iskolába jár.Ott kötelező a hittan(ez nem kérdés). Semmi rosszat nem tanulnak ott hidd el!Főleg alsóban szinte csak mese és színezés,jó tanárral- mint nálunk- sok kirándulás,túra.Nem vagyunk fanatikusak,a kötelező misékre eljárnak a gyerekek+ ha akar természetesen többre is....Ha a másik suliba írattam volna őket akkor választhattak volna de az erkölcstan alapja szerintem a hittan.
2020. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
23%
Nem engedném. Amit tudnia kell a bibliáról és mimden más nagyobb vallás leiratáról azt elmomdom neki én.
2020. okt. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
50%
Ebben az országban nem engedném. Más se hiányzik, hogy ős is azt hallgassa, hogy migránsok így meg úgy, a meleg nem ember, aki nem Orbánra szavaz a Pokolra jut, stb. Ha van ellenpélda, akkor tisztelet a kivételnek. Én még nem találkoztam vele.
2020. okt. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem kéne a családnak szerepet játszani a gyermek vallásának megválasztásában. Ha ő szeretne járni,akkor igen,járjon,függetlenül attól,hogy a család ateista-e vagy sem.
2020. okt. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk sajnos csak papíron lehetett választani iskolában az erkölcstant, gyakorlatilag meg alapból benne van az órarendben a biblia óra.

Elmondtuk, hogy nagyon sok vallás van, van aki elhiszi valamelyik történetet, de számunkra ezek csak mesék.

2020. okt. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
44%

"Elmondtuk, hogy nagyon sok vallás van, van aki elhiszi valamelyik történetet, de számunkra ezek csak mesék."

Nem akarok vitát szítani,de muszáj erre válaszolnom.

Kedves 8-as,hagyjátok a döntés lehetőségét a gyerekre!

Hadd ő válassza meg a hitét. Tudom,hogy fáj nektek,hogy ő netán szeretne valamibe hinné,de ezt el kell fogadnotok.

Vallásos,hívő emberként én is elfogadnám ha a gyermekem ateista lenne.

2020. okt. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
95%
Anno én engedtem a gyerekemet. Ő még pont "meguszta" a kötelező hit vagy etika oktatást, magától akart menni hittanra. Járt egy évet, aztán azt mondta, nem érdekli, ő nem hisz benne. Saját döntése volt.
2020. okt. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!