Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fel szoktátok kelteni a...

Fel szoktátok kelteni a délutáni alvásából a gyereket?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves. Tegnap délután 4 órát aludt, a megszokott 1,5 óra helyett. Ennek az lett a következménye, hogy éjfélkor dőlt ki... Ez nem jó se neki, se nekünk. Arra gondoltam, hogy ma felkeltem 1,5 óra után, ha nem ébred rendesen. De reggel is 7-kor, a megszokott időben keltettem, hát hatalmas sírás, hiszti lett a vége. Kellet több, mint egy óra, mire "normális" lett. Ti hogy küszöbölitek ki azt, hogy sírjon a gyerek, ha felébresztitek? Mivel lehet könnyen megnyugtatni? Vagy hagyjam aludni abban a menetben, ahogy ő szeretne???

2022. júl. 2. 12:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
67%
A 9-esnek igaza van. Miért kellene hagyni, hogy gyerek 4 órát aludjon délután, aztán êjfélig fent legyen?
2022. júl. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%
Szerencsére engem nem zavar, ha attól, hogy a gyerek heti egyszer nem kettő, hanem négy órát alszik, akkor aznap mondjuk fent van éjfélig. Egyébként én írtam, hogy tegnap öt órakor ébredt, kilencre értünk haza egy kerti partyról, tíz órakor már aludt. Ha így van, hogy sokáig alszik, akkor délután olyasmit kell csinálni, ami lefárasztja, és akkor nem lesz gond, hogy éjfélkor még fent ugrál. Részemről amúgy mindenki azt csinál, amit akar, de az, hogy néha tovább alszik nem azt jelenti, hogy konstans minden nap éjfélkor a fejemen ugrál.
2022. júl. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
62%

Én keltem

1 óra alvás után.

Ha keltem, van esélyem 9 és 10 közt este elaltatni. Ha nem keltem, 11 -éjfél.


2 éves kora óta ritka ha alszik délben.

2022. júl. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem mindenki van otthon, van akinek másnap munkanap van és fontos hogy ne éjfélkor feküdjön le a gyerek. Neki se jó ha másnap meg kelteni kell 7-kor és nesze akkor aludt 7 órát a gyerek, és akkor aznap nyűgös egész nap.
2022. júl. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
75%
1 körül alszik el ebéd után, és ha 3-ig nem kel fel magától, akkor felkeltem. Máskülönben este le sem lehet lőni. Önmagában az, hogy tovább fent van néha, még nem lenne baj, de ha következetesen a "nem keltem fel" elvet követem, akkor másnap reggel sem kelteném fel, és mondjuk aludna 8 helyett 10-ig. Akkor ebéd után nem tudnám letenni, akkor viszont este 6-kor már vagy bealudna és másnap hajnalban kukorékolna, vagy nem bírnánk vele, annyira nyűgös/hisztis lenne, és így tovább. Akkor inkább felkeltem délután, és így elkerülöm ezt a káoszt, mindenki jobban jár. (2 éves)
2022. júl. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
84%
En is legkesobb 15 kor keltem. Ha negyig alszik,akkor este 22 ig fent van. Akkor mar en is alszok, nekem az baromi sok. Reggel hagyom nyolcig is aludni,itthon vagyok,de a delutanira figyelni kell. Kiv ha lazas beteg,akkor nem keltem fel 17 kor sem . Akkor gyogyul,ilyenkor nem szabad csak kelteni.
2022. júl. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Persze, egyértemű, ha beteg, főleg, ha lázas is, akkor hadjuk aludni. De most szó sincs ilyesmiről, szerencsére.
2022. júl. 3. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!