Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

2.5 éves lányom van. Mindig, amikor medencézünk, kádazunk, mindig issza a vizet belőle. Nem is lenne gond, ha nem kútvízből lenne feltöltve, és nem lenne koszos attól, hogy ki-be mászkál.


Mivel nem hallgatott rám, így leengedtem a kismedencéjét, és idén már nem is lesz feltöltve (kb az idő háromnegyed részében csak itta a vizet, amikor én kínáltam az ivóvizet, az nem kellett neki).


Most itthon a kiskádat viszem ki, abban pancsolhat, amíg jól viselkedik.


Tegnap nagyon el akart menni a strandra, így hát elmentünk délelőtt. Ott is elkezdte ezt a hülyeséget, hogy itta a medence vizét. Utána odament a csövekhez, ahol folyott bele a víz a medencébe, és odahajolt, hogy igyon belőle, mint egy csapból... Akkor megelégeltem, kivettem a vízből, és hazajöttünk. Tudja, hogy miért jöttünk haza, tudja, hogy rosszalkodott (jooo sokszor rászóltam, játéknak vette...). Megmondtam neki, hogy a nyáron már nem megyünk strandra (nyilván ezt még nem érti, hogy mit jelent). Pedig annyira jól érzi magát egyébként ott, Tök jól elvan a gyerekekkel, csúszdázik, játszanak, de végül mindig a vízivásnál köt ki (az a víz is nagyon undi egyébként...)


Szerintetek mit tehetnék még, hogy erről leszokjon? Mindenben következetesen nevelem, de ezt egyszerűen nem érti meg...


2022. júl. 22. 07:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Kb ennyi amit tehettél. Majd ha nagyobb lesz kinövi magától.

A középső lányom mindent a szájába vesz (szintén 2,5) Se a nagy, se az ikertesója nem csinálta, csinálja. Vele meg nem lehet kimenni a játszóra mert az összes kavicsot fadarabot már gyömöszöli a szájába.

2022. júl. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja. Ki fogja nőni, ez ilyen életkori sajátosság, ebben a korban normális.
2022. júl. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbálj neki pohárból ilyenkor vizet adni. Mondd meg, hogy most tettél bele a medencéből, ugyan olyan. Nekem a kislányom igaz csak 2 múlt, de így tanult meg pohárból inni 1 hét alatt. Azóta nem iszik a medencéből 😅
2022. júl. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem működik, mindig kínálom, de nem azért issza a medence vizét mert szomjas, hanem játékból... 😒
2022. júl. 22. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!