Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet komoly baja attól, hogy...

Lehet komoly baja attól, hogy beleivott a koszos vízbe?

Figyelt kérdés

Csütörtök óta volt kinn a kertben a kutyának kicsi medencében pancsolós víz. A kutya is ivott belőle, meg belevitte a koszt, gusztustalan lett mára. Mi elutaztunk azután, hogy kiraktam neki, és ma (szombat) du még mindig nem volt kiöntve a víz, de már a kutya is kerülte. Kinn voltunk a kertben, a gyerek (2 éves) mászkált, homokozott, aztán egyszer csak fogta magát és a homokozós poharát a vízbe mártotta és beleivott... nem tudom, mennyit ihatott, valószínű nem sokat, de biztos lement valamennyi. Kicsit meghánytattam, és utána itattam vele tiszta vizet.

Lehet esetleg (gyomorrontáson kívül) komolyabb baja? Fertőzés, ilyesmi.



2022. júl. 23. 21:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
84%

Én se értem ezt a hánytatós dolgot, mindha vegyszert ivott volna.

Nem lesz tőle semmi baja.

2022. júl. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
53%
Mellesleg, ha egy baktériumot bekap valaki az nem fog hánytatással visszajönni.
2022. júl. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Ok. Ha már mindenki elhordott mindenféle aberrált baromnak, elmagyarázná valaki, hogy miért követtem el halálos bűnt a hánytatással? Úgy beszéltek róla, mintha kést döftem volna a hátába...
2022. júl. 24. 00:51
 14/26 A kérdező kommentje:
Azon kívül, hogy nem használt semmit és nem volt a legjobb kezelési módszer, nem gondolom, hogy olyan dolgot tettem, amiért börtönben vagy zárt osztályon a helyem.
2022. júl. 24. 00:54
 15/26 anonim ***** válasza:
84%

1. Feleslegesen kinoztad a gyereket

2. ahogy elottem is irtak, ez nem vegyszer, attol, h kijott nemi hanyadek, sajnos a baci, virus, eloskodo stb. mar bejutott, az igy nem tud tavozni

3. Miert nem ontitek ki azt a poshadt vizet?

2022. júl. 24. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

15#

1) Az a "kínzás" 2 mp volt, nem erőszakoskodtam vele, és utána szaladt is játszani tovább...

2) igen, sajnos ez igaz.

3) írtam, hogy rögtön ki lett utána öntve. Nem volt szem előtt, és mivel nem voltunk itthon, hazajövetel után nem ez volt az első gondolatom, bocs.

2022. júl. 24. 07:27
 17/26 anonim ***** válasza:
77%

Nezd, nekem nem kell megmagyaraznod semmit. Eleg egy annyi is, hogy igen, hulye voltam.

De az kinzas, hogy valakit meghanytattnak, lenyomjak a nyelvet es visszajon a cucc, FELESLEGESEN.

Elobb ki kellett volna onteni a poshadt vizet, meg utazas elott, es figyelni kell minden lepeset egy ekkora gyereknek.

Megesik az ilyen, valszeg nem tortent semmi extra, sem a beleivastol, sem a hanytatastol, de tessek jobban figyelni a jovoben, ez a lenyeg.

2022. júl. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
78%

Aki egy kicsit is tisztában van az emberi szervezettel, tudja, hogy a kórokozók nem fognak kijönni a hánytatással. Sőt, a mikrosérülések miatt, amik a nyelőcsőben keletkeznek, könnyebben jutnak be a szervezetbe, hiszen a gyomor ezért is van. A gyomorsav a kórokozók nagy részét megsemmisíti. Viszont már amikor a szájába vette bejuthattak a szervezetébe. A gyerekednek pedig teljesen felesleges szenvedést okoztál. Senki nem mondta, hogy kést döftél a hátába, nem

Kell túldramatizálni, csak én előbb gondolkodok, utána csinálok olyat, ami nem jó a gyereknek. Tessék ez a tudományos magyarázata miért csináltál hülyeséget. A pökhendi stílusod meg elég bicskanyitogató. Én az első kommentemben egyáltalán nem bántottalak, pedig azt gondoltam, te jó ég. De fel vagy háborodva mindenkin és tapsikolsz a hozzád hasonló tájékozatlan kommentelő baromságán, sőt azt írod végre valaki. Bírom az ilyen szülőket, akik tíz körömmel ragaszkodnak a hülyeséghez. Mondhattad volna, hogy igazatok van nem kellett volna, de bepánikoltam, de te nem, inkább fel vagy háborodva.


Btw ha vegyszert ivott a gyerek sem hánytatunk. Azonnal mentőt hívjatok ilyenkor.

2022. júl. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
37%

Itt kommunikációs stílusban nagyon el vannak tájolva egyesek, de ez az egész kategóriáról elmondható. A kommentek többsége erőszakos és bántalmazó. Egy erőszakmentes, normális komment a témában így hangzana: “Szerintem nem lesz baja, nyugodj meg. Értem, hogy megijedtél és mindannyiunkkal előfordult már, hogy meggondolatlanul cselekedtünk egy helyzetben, de a hánytatás valószínűleg nem segített rajta.”

Nem így: “ Nem sok eszed van, ez a hánytatás kiakasztott, nem hiszem, hogy értelmes felnőtt nőnek ilyen eszébe jut.”

Itt vélhetően senkinek sincs orvostudományi/mikrobiológiai végzettsége (még egy reál diplomája se, ahogy elnézem), úgyhogy azt ilyen nagy mellénnyel nem kéne osztani, hogy ennek a világon semmilyen kockázata nincs. Egy lavórnyi vizet meg egy 600 négyzetkilométernyi élővízhez hasonlítani nonszensz - egyszerűen. Gondolkodjunk már, mielőtt leírunk valamit, egy vérhas megbetegedést kiváltani képes baktérium- vagy amőbapopuláció hányszorosára hígulna a Balatonban két másodperc alatt?!

Volt itt egyszer egy olyan kérdés, hogy nem bio répát evett a gyerek és lehet-e tőle baja. Pont ilyen fennhéjázó és ledorongoló hozzászólások érkeztek rá, hogy milyen hülye az anya, hiszen neki sincs baja a répától, meg “mi is felnőttünk rajta”, amikor bakker, általános iskolai biológia órának témája, hogy 3 éves kor alatt hiányzik az az enzim, ami biztonságosan lebontja a nitrátot, ami nitritként fulladásos halált idéz elő. [link] Mindig erre a kérdésre asszociálok az ilyen egysíkú válaszokból…

Az meg szimplán érzelmi intelligencia (és szövegértés?) kérdése, hogy ha már a kérdéskiírásból nyilvánvaló, hogy a kérdező őszintén bánja, hogy nem ürítette ki a medencét és belátja, hogy hibázott, akkor komolyan, de mi az értelme folyamatosan ugyanazt leírni, amit ő is tud, hogy ki kellett volna önteni a trutyit?!

- Bánom, hogy nem ürítettem ki a medencét!

- De miért nem ürítetted ki a medencét?

- Ki kellett volna ürítened a medencét!

Az komolyan segít itt valamit a kommentelőkön, ha a többször ostorozná magát írásban, hogy milyen hülye volt? Ha úgy érzed, neked ettől jobb lesz vagy jó érzéssel, elégedettséggel tölt el, ha azt mondod valakire, hogy hülye és ő elismeri, sürgősen menj terápiára.

Végezetül, ha itt van olyan szülő, aki soha nem hibázott, soha nem hagyott semmit elöl, soha nem esett le a gyereke sehonnan, soha nem sértette meg magát stb., annál majd térjünk rá vissza a gyerek 20-30 éves korában, mennyire is sikerül neki saját lábra állnia, bízni a saját képességeiben és megtalálnia a helyét a világban.

2022. júl. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
61%
19. Köszönjük a kisregényt a semmiről, ügyes voltál 🥱🥱🥱
2022. júl. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!