Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha kötődően neveltem/nevelem,...

Ha kötődően neveltem/nevelem, akkor miért olyan mint aki nem kötődik?

Figyelt kérdés
4 éves most. Várt, tervezett baba volt. Soha nem hagytam sírni, nem hagytam magára, mindig reagáltam az igényeire. Vidám, jókedvű kisbaba volt. 8 hónaposan látszott, hogy nem tart senkitől, voltunk egy összejövetelen, ő meg konkrétan mindenki ölébe belemászott és mindegy volt neki, hogy lát e minket vagy sem. Szeparációs szorongása szinte nem is volt, talán nagyon minimális. Bármikor amikor az utcán sétáltunk, ha látott valakit, gyereket, felnőttet, rögtön "rátapadt" az illetőre, én meg csak nagy sírás árán tudtam csak továbbmenni vele. 18 hónaposan bölcsis lett(magánbölcsi), heti 2-3 alkalommal ment, könnyen beszokott, igazából csak addig sírt, ameddig látott minket. Minden gond nélkül odamegy másokhoz, beül az ölébe másnak, megfogja a nyakláncát, elmenne szó nélkül stb. Én meg totál kivagyok az apjával. Mindig foglalkozunk vele, szeretjük, játszunk és minden rendben van addig, míg meg nem jelenik egy idegen. Ha nem engedek meg valamit, akkor máshoz szalad hogy szabad e azt csinálni, olyan is történt, hogy a játszótéren egy idegen nagyihoz futott, átölelte a lábát és sírt, hogy én ne vigyem még haza onnan. Annyira rossz érzés, hogy ő ezt csinálja, mintha mi elhanyagoló szülők lennénk, közben pedig nagyon nagyon nem!
2022. aug. 9. 19:44
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Iszsz baba volt, hordoztam(bár azt nem szerette), folyton kézben volt. Rengeteget meséltem, mesélek neki, játszunk..és azért lett bölcsis mert dolgozni mentem vissza részmunkaidőben, nem azért hogy lepasszoljam.
2022. aug. 9. 19:48
 2/12 anonim ***** válasza:
8%
Mert csak azt hiszed, hogy kötődően nevelted. (akármi is legyen ez.)
2022. aug. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Ez pont fordítva működik, mint gondolod. A sírni hagyott baba (és itt nem egyszeri esetekre gondolok, hanem aki "hadd sírjon" elven épp csak ellátja a babát, aztán teszi is félre), aki abba a helyzetbe szokott bele, hogy nem kapja meg a szeretet, amikor szüksége van rá, sokkal jobban függ a szüleitől. Mert később is folyton szeretetért éhezik. Ezáltal az idegenekkel szemben is bizonytalan, sőt szorong a társaságukbab, hisz hogy bízzon másban, ha az anyjára sem számíthatott bármikor?


A te gyereked épp azért ilyen bizalmas, barátkozó, mert jó példát kapott tőletek. 🙂 Így marad kiegyensúlyozott később is.

2022. aug. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
6%
Az a durva, hogy lepontozod az #1-es választ mikor beismered, hogy nem kötődik. Dehát a tagadás a legjobb védekezés!
2022. aug. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Örülj neki,hogy ilyen. Azért mer odamenni máshoz is,mert tudja nem hagyod ott.Ez nem azt jelenti,hogy nem kötődik.Kiegyensúlyozott boldog kisgyerek nem látom a problémát.
2022. aug. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kisfiam is ilyen (bár ő másoktól se igényli az ölelést ilyesmit de simán odamegy, barátkozik.) Nekünk puszit se ad, letorli stb. Sosem ölelt még meg pedig kis korában sokat volt kézben és szeretgetve volt. Oviban is mondták hogy ő ilyen, van jópár olyan gyerek aki nem igényli a testi kontaktust, nem bujos. Enyém inkább a dicséretet szereti, meg ha megnevettetem, viccelodunk.
2022. aug. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as jól írja.


A jól kötődő gyerek nem tapad, hanem mer eltávolodni, mert biztonságban érzi magát, bízik bennetek, tudja, hogy bármikor visszatérhet hozzátok.

A túlzottan ragaszkodó gyerek azért tapad, mert nem biztos a szülei szeretetében. Nem mer eltávodni.


Örülj, hogy a tiéd jól érzi magát a bőrében.

2022. aug. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem csak rajtatok múlik, hanem ő ilyen temperamentumu, nyitott, barátságos, ezt veleszületett tulajdonságok is meghatározzak, nem cska a ti nevelésetek.

Mi is kozodoen neveljük a kislányunkat, mégis tart az idegenektol, idő kell neki, amig feloldodik új helyen, új emberek közt. Én és a férjem is ilyen gyerekek voltunk, azt gondolom, hogy ez a tulajdonsága inkább öröklött vonás, és nincs köze a nevelési stílusunkhoz.

2022. aug. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem jó nagy baromság, hogy a ragaszkodó gyereknm nem biztos a szülői szeretetben..

3 éves kesz a fiam, együtt alszok vele. Mindenhova együtt megyünk, sosem hagytam másra, se sehol. Mindenbe bevonom, együtt csinálunk kb mindent, megyünk mindenfelé, de önállóan is sokáig és ügyesen játszik, baratkozik masokkal, régóta folyékonyan beszél, aki az ő szintjén van azzal rögtön megtalalja a közös nevezőt. Minden nap puszilgat, mondja, hogy szeret. Apjaval sokat játszik, beszélget. Mégis még vele sem marad meg amíg boltba mennék pl.. Ha szobából kimegyek, hova megy anya rögtön. Mondja is, hogy én mindig ott akarok lenni ahol te anya. Belevaló bator, huncut, nem anyám asszony katonaja egyáltalán. Akkor ez hogy van? Elcsesztem, hogy nem hagytam másra kisebbkent? Ezzel csináltam beki rosszat? Nem vagyok ratelepedve, végzem a dolgom mellette. Sőt batoritom, hogy maradjon mamával, vele okyat jstszhat amit velem nem tud mondjuk , én addig negfózök. De nem. Sír keservesen utánam. Szóval a szeretettel nincs baj, nagyon ragaszkodik. Lehet ez se jó már.. Passz. En elvezem minden percét, nincs igényem nélküle lenni, mindent megtudok csinálni vele/mellette. Nem gondoltam, hogy ez lesz a baj.

2022. aug. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez alaptermészet kérdése.

A lányaim mindenkivel elmentek kb 🤣

A fiam meg csüng rajtam mint egy kismajom, ha felállok mellőle már ordít.

Ugyanúgy neveltem meg szeretem őket elhiheted :)

2022. aug. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!