Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha kötődően neveltem/nevelem,...

Ha kötődően neveltem/nevelem, akkor miért olyan mint aki nem kötődik?

Figyelt kérdés
4 éves most. Várt, tervezett baba volt. Soha nem hagytam sírni, nem hagytam magára, mindig reagáltam az igényeire. Vidám, jókedvű kisbaba volt. 8 hónaposan látszott, hogy nem tart senkitől, voltunk egy összejövetelen, ő meg konkrétan mindenki ölébe belemászott és mindegy volt neki, hogy lát e minket vagy sem. Szeparációs szorongása szinte nem is volt, talán nagyon minimális. Bármikor amikor az utcán sétáltunk, ha látott valakit, gyereket, felnőttet, rögtön "rátapadt" az illetőre, én meg csak nagy sírás árán tudtam csak továbbmenni vele. 18 hónaposan bölcsis lett(magánbölcsi), heti 2-3 alkalommal ment, könnyen beszokott, igazából csak addig sírt, ameddig látott minket. Minden gond nélkül odamegy másokhoz, beül az ölébe másnak, megfogja a nyakláncát, elmenne szó nélkül stb. Én meg totál kivagyok az apjával. Mindig foglalkozunk vele, szeretjük, játszunk és minden rendben van addig, míg meg nem jelenik egy idegen. Ha nem engedek meg valamit, akkor máshoz szalad hogy szabad e azt csinálni, olyan is történt, hogy a játszótéren egy idegen nagyihoz futott, átölelte a lábát és sírt, hogy én ne vigyem még haza onnan. Annyira rossz érzés, hogy ő ezt csinálja, mintha mi elhanyagoló szülők lennénk, közben pedig nagyon nagyon nem!
2022. aug. 9. 19:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán extrovertált, kíváncsi. Nem kell túl sokat belelátni. Talán annyi, hogy pont a kötődő nevelés miatt van benne egy alapvető bizalom az emberek felé, de a döntő az alaptermészete lehet. Arra tanítsátok azért, hogy idegennel ne menjen el.
2022. aug. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy ortopédiai kezelés miatt a kórházi protokoll az volt, hogy mivel kicsi, kellett neurológiai és gyógypedagógiai felmérés is. Mondták, hogy nyilvánvaló, hogy nem lesz semmi baj, egyszerűen protokoll az egész. Másfél évesen volt ez. Akkor feltettem a hasonló viselkedésű fiammal kapcsolatban majdnem ugyanezeket a kérdéseket a gyógypedagógusnak is. Hogy az én kötődően nevelt hordozott, velem alvó, nem sírni hagyott, akinél alig észrevehető volt a szepa, tényleg annyira nem szeret, hogy bárkivel összebarátkozik és nem sír ha nem lát? Nevetve mondta, hogy hát ez pontosan azért van, mert ő az erős kötődés miatt érzi magát akkora biztonságban, hogy meg sem fordul a fejében, hogy baj lehet, vagy az, hogy én nem termek ott ha szükséges. Lassan 3 és fél éves, de a mai napig bárki hozzászól, ő beszélget nénikkel, bácsikkal, gyerekekkel, köszön, kapcsolatot teremt, ügyesen beszél. Aranyos, fiatal felkészült védőnénihez tartozunk, ő is azon az állásponton van, hogy ez így helyes. Mindenhol dícsérik, hogy milyen nyitott és barátságos gyerek. Én nyilván rettentő büszke vagyok rá, de ehhez nem csak én kellettem, én csak asszisztáltam hozzá. Ha introvertált természetű lenne, már más lenne a helyzet. Nem szabad elfelejteni, hogy megvan a saját habitusuk és személyiségük, születésüktől kezdve. Egyre csak komplexebb lesz. Ez így van jól.
2022. aug. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!