Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt igy valaki kisgyerekkel?

Volt igy valaki kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Anyukàk tapasztalatai kellenènek elsősorban.

Van egy 2 èves kisfiam.

18 hónapos koràban indult el rendesen a jàràssal. Mostanàban vettem èszre hogy csàmpàsan megy (befele fordul a làbfeje, nyugalmi helyzetben is ha ül, fekszik is úgy àll a làba. Màr körülbelül 4 helyet telefonàltam vègig (magànszakrendelès ortopèdia, korhàz gyerekortopèdia, màv ortopèdia, magàndoktornő) ezek közül az egyik oktober közepèn fogad vele, kettő november vègèn tudna csak fogadni, az utolsót hetek óta el se èrem. Igyekszem itthon tornàztatni, dackorszakos sajnos nem minden esetben hagyja is.( Van hogy a benti cipöjèt is kacsalàbasan adom rà, ugy hallottam van hogy segit,de ebben nem igen hiszek)

2 èves kor utàn ezt mèg elnőheti? Van ilyen? Csípőszűrèsen ès annak a kontrolljàn nem talàltak semmi deformitàst, eltèrèst.

Köszönöm ha vàlaszol valaki.



#csámpásság #Csàmpàs làb
2022. szept. 23. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:
92%
Ne tornáztasd. Október közepe már csak egy hónap, addig nem lesz baja, ha így járkál. Viszont attól lehet komoly baja, ha hozzá nem értően tornáztatod.
2022. szept. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem is várd meg a szakvéleményt. A fiam lába is befelé fordult, de neki születése óta. Csak tartásbeli probléma, ortopéd orvos szerint elmúlik, ahogy elkezd járni. Tornáztatni, masszírozni kell, és a fordított cipő is segít állítólag. De mivel nálatok most lett ez a probléma, és még nem látta orvos, teljesen más lehet a javaslat.
2022. szept. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!