Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnak azok az anyukák...

Mit csinálnak azok az anyukák akiknél a gyerek csoportjába van verekedős gyerek?

Figyelt kérdés
Lányomékhoz most került egy új kisfiú és állandóan veri a lányokat, köztük az enyémet is.Ilyen helyzetben ér azt mondani, hogy ne kezdje a verekedést, de ha bántják adja vissza?

2022. okt. 4. 21:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
70%
Ne az én gyerekem lássa kárát a másik gyógyulásának. Én nem lennék ennyire toleráns..
2022. okt. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
10%
Nálunk is volt az oviban hasonló helyzet. Az óvónők mondták a szülőknek, hogy ne hergeljék a bántalmazott gyereket, hogy adja vissza, mert az agresszió agressziót szül. Ez nem megoldás. Az, hogy néha egy gyerek agresszív és bánt másikat, normális. Ha viszont ez rendszeres, érdemes az okot keresni. Sok esetben tovább küldik a pedagógiai szakszolgálathoz kivizsgálásra az ilyen gyermeket. Ha ott nem találnak problémát, akkor a családi háttérben érdemes az okot keresni. Ha valóban probléma van vele, hiába beszélsz a szülőkkel, ők sem tudnak mit kezdeni, max annyit tehenek, hogy fejlesztésekre járatják. Kitenni emiatt nem fogják az óvodából.
2022. okt. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
88%
Szegény bántalmazó, ne hergeljék... Ez egy vicc. Tudod ezt hívják áldozat hibáztatásnak, mint amikor a megerőszakolt lány a hibás (miért volt ott, miért vett fel csinos ruhát, járt volna burkában).
2022. okt. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom a gyerekemnek, hogy adja vissza.

Illetve tapasztalja is, hogy itt igazságtalanul van kezelve. Korábban mondta, nem adta vissza, mert az óvónő azt mondta, aki verekszik, az megy át a másik csoportba. Kérdeztem, hogy és xy, aki verekedett, átment? Nem volt a felelet. Mondom, akkor meg nyugodtan add vissza.

2022. okt. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Neveld úgy mint régebben ovónők engemet!

Állj ki magadért,és üssél ha bántanak!

Aki más mond,az meg idegbeteget nevel,mert mivel életben lesz ilyenek,és ha ilyen mentálitással neveljük "hogy verekedés rósz" akkor is " te leszel a rósz,te vagy a rósz" akkor tényleg b..gatni fogják..

(igen,direkt írtam így a rosszat)

2022. okt. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
89%

Az a gond, hogy a nagy intelligens hozzáállással azt tanitod a gyereknek, hogy te okos vagy ezért téged verhetnek, te meg tűrjed.

Fel kell ismerni, hogy vannak olyanok, akik egyszerűen nem értenek a beszédből, mert nem ez a nyelvük.. Az okos gyerek meg tudja különböztetni ezeket a szitukat és embereket. Van, mikor csak az erőből, fellépésből ért a másik sajnos, mert addig kap ki rajtad egyre jobban, míg hagyod.

2022. okt. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nyilván nem akarok rosszat a gyerekemnek és azt se szeretném ha azt gondolná ,hogy bárki bármit megtehet vele és neki csak hagynia kell magát.Kiscsoport óta mondom neki, hogy ha valaki olyan játékot akar játszani vele amit ő nem akar, nyugodtan mondja hogy nem, nem szeretném.Ezt a játékot nem játszom stb..stb.Szóval nem arra nevelem hogy hagyja magát.Viszont tavaly nem volt verekedés a csoportba ezért nem is nagyon tudom, tudtam hogy álljak hozzá.

Nekünk szülőknek,minden csoportba járó gyereknek, ez most így új dolog.

2022. okt. 5. 14:56
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondanám, akármennyire is sajnálja, kerülje el. Ha mégis megtámadja a kisfiú, első körben védje magát, főleg az arcát, rántson kettőjük közé egy széket vagy nagyobb tárgyat, ha tud. Végső esetben üssön, rúgjon vissza keményen. És igen, ha tudod, írasd be küzdősportra, még ma! Erőt, tartást, magabiztosságot, védekezést tanul.
2022. okt. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Önvédelmi sportra én is szeretném beiratni majd.
2022. okt. 5. 19:19
 20/22 anonim ***** válasza:
28%

Megkeresed azt a gyereket, félrehívod egy bokor mögé, egy jó erős határozott mozdulattal eltöröd az orrát. Közben megfenyegeted, hogy ha még egyszer bántani meri a gyerekedet, akkor a nyakát fogod kitörni. És ha erről szólni mer bárkinek, akkor pedig kitéped a nyelvét.

Majd fogsz egy zsepit, jó erősen rászorítod a vérző orrára, keresel egy pedagógust és mondod neki, hogy az ügyetlenje elesett, figyeljenek rá jobban.

2022. okt. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!