Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányom ovis csoportjában...

Lányom ovis csoportjában fejtetűs lett pár gyerek, van valamilyen szer, amit megelőzésre tudnék adni, hogy esetleg ne kapja, el, vagy szerintetek ez elkerülhetetlen?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
nekünk a gyógyszertárban a Paranit fejtetű riasztó sprayt ajánlották, nálunk novemberben rakták ki a papírt az oviban, hogy járvány van. Minden reggel befújtuk a buksiját vele, meg is úsztuk.
2012. febr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Neemoxannal kend be hajmosás után. Emellett minden nap kurkászd át a fejét, hogy nincs e hívatlan vendégetek. Más megelőzés nincs. Ha már lakótok is van, akkor a paranit a legjobb.
2012. febr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok!

Még egyet kérdezhetnék, milyen színű a tetű? A lányomnak nagyon világos színű a haja, észre fogom benne venni?

2012. febr. 8. 14:28
 4/14 anonim ***** válasza:
A tetű igazodik a kislány hajszínéhe, árnyalatnyi különbségek vannak csupán, így te szőkéhez hasonlót kereshetsz. Hidd el, ha lesz, meglátod. Egy életre rögződik, hogy hogyan néz ki. A serke pedig mindig közel van a hajtőhöz, hosszúkás és a hajszálról nem húzható le úgy, mint a korpa. Ezt is fölismered ha lesz a kislányod hajában. A titok, hogy nagyon alaposan át kell nézni.
2012. febr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A tetu maga sotetbarna, nem lehet nem eszre venni meg sotet hejban sem, a serke pedig feher es a hajszalra tapad ra, nehez lehuzni.
2012. febr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont erről beszéltem a védőnővel egyik nap, azt mondta, hogy fül környékén nézelődjek jobban. És azt is mondta, ha van tetű/serke, azt egyből észre fogom venni és fel fogom ismerni!
2012. febr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A patikába lehet venni ilyen folyékony szert és azzal kell bekenni a kislány buciját, ha már elkapta akkor valami tiszta szatyort vagy ilyesmit tegyél rá a fejére hogy levegö ne legyen benne és kb 30 perc ha nagyon rövid a haja ha viszon hosszabb akkor 60 percet is hagyhatod neki. Lelehet pontozni de én igy láttam egyik ismerösnél, és hosszu volt a kislány haja.
2012. febr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyszer gyerekkoromban én is elkaptam, de már az iskolában. Megelőző szerről nem tudok, inkább a szerencsén múlik, hogy ha bekerül egy gyerekközösségbe a tetű, akkor sikerül-e elkerülnötök vagy sem. (Pl. nálunk sem kapta meg anno minden osztálytársam, csak egy páran, egyetlen gyerek hozta be).
2012. febr. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!Felébrednek a lányok, és fel is szaladunk a gyógyszertárba. Jó lenne, ha nem kapná el egyik sem.
2012. febr. 8. 15:12
 10/14 anonim ***** válasza:

Bizony jo lenne, ha elkerulnetek. Nem kellemes erzes az allando vakarozas.

En 10 eves lehettem, amikor anya eszrevette, hogy tetu van a fenekig ero hajamban. Lekezelte, de 2 hetre megint bekoltoztek. Akkor szolt az iskolaban, jott a vedono, es kiderult, hogy a padtarsamtol kaptam el. Anya megint nagy kinok aran megszabaditott a tetutol, de a padtarsam ujra es ujra "visszafertozott". Le kellett vagni a hajam, mert a sok Nitifortol teljesen tonkrement, a fejborom pedig elevenre marodott.

En rettegek attol, hogy a gyerekeim is atessenek ezen, ezert allandoan ellenorizgetem a fejuket.

2012. febr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!