Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítható értékre?...

Hogyan tanítható értékre? Járassam lyukas cipőben?

Figyelt kérdés

Elhagyja a torna melegítőket.

(Kikes ugyan, de nagyon jól néznek ki, utcára is olyan kispasis laza gatyó lenne, kicsit rapp-eres is)

Ujat veszek, és suliban szépen elhagyja a 2.at 3.at is, így sorjában.

Nem is érdekli, nemigen keresi az öltözőben sem, nekem kell körözni, és ő vállat von!!


Elhagyja a sapkát, megint a vállát húzgálja flegmán, hogy lesz.rja.

Szétment savtól a cipője is,(fila), mikor szóltam pedig, hogy kerülje a gyomot ahol irtunk(kb 20 cm szélességben csak). De belement.


Vállrángatás, flegmázás megy!

(A felfogása olyasmi lehet, mivel muszáj, anya úgyis ad majd uj melegítőt suliba, úgyis kell cipő, nem járhat zokniban, úgyis vesz újat, ha nincs sapkám es beteg leszek, anya baja lesz a gyógyszer is)


Már össze is számoltam neki hogy 2 nadrág, egy sapka egy cipő, aztán olyan játék amit másnap már lehord, hogy nem jó, hány ezer Ft összesen ami "ablakon ki van dobva". (A kis érmegyűjtő malacperselyéhez képest a tizen huszonezrek neki nagy pénznek számítanak, érzi az összegek súlyát)


És akkor benne van a tehetetlenség is, hogy úgysem lesz meg a melegito a sapka, a cipő is javithatatlan, ugyse lehet tenni semmit, és megoldásnak csak annyit tudunk, hogy legalább ne frusztráljon, el kell engedni azokat a dolgokat amiket nem tudunk megoldani, lesz.rja.


Nekem meg már égnek áll a hajam. Elegem van.

Holnap zokniban menjen suliba?


Hogy oldható ez meg?

(3.oszt)



#nem becsül #nem ertékel #nem vigyáz
2022. nov. 7. 19:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

Hát a kárácsony fa alá betenném azt amit most veszel pótlásként!

Ha a bolban kér valamit rámutatsz h ott a fejeden az ára (sapka)

2022. nov. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 babyboom567 ***** válasza:
96%
Mondjuk a cipőért megbüntetném, mert az szándékos volt.És nem vennék neki márkás ruhát,meg semmi drágát, csak minden szükségesből a legolcsóbbat/turisat.Aztán ha megjegyezné,hogy miért, elmagyaráznám, hogy vagy tudok venni 1 db értékeset,és vigyáz rá, vagy 8 db sz@rt,mert úgyis elhagyja.Mondjuk én egy jó darabig tuti nem vennék neki drága dolgot.
2022. nov. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Lehet drasztikus, de karácsonyra nem kapna semmi mást csak egy cipőt. Majd megtanulja,hogy vigyázzon a dolgaira. Ha gyűjti a pénzt,akkor minden egyes elhagyás után elvenni azt,amit össze gyűjtött.
2022. nov. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ó, most magamba szálltam. A minap azon húztam fel magam, hogy elhagyott 1 ceruzát az elsős.

Nem üvöltöttem le érte, magamban dohogtam és nem az árán, de nyilván így se jogos.

2022. nov. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A ceruzák is. Olyan volt már, hogy nem is pótoltam neki. 3-5000 ha háronszög alakú grafittal meg minőségi nem béltörős gagyi színesekkel töltöm fel, rotlring is stb. Széoen elhagyogatta és járt 2 ceruzával, mire a tanitó kezdett nekem panaszkodni hogy kotelező a grafit pl és nincs neki es fotózta nekem hogy néz ki a tolltartoja, visszaírtam a tanítónak hogy büntetésböl nem kap semmit, épp tanulja nem elhagyni, kérem a megértést.

Azóta így 3.ban a tolltartós helyzet javult, de már meg ceruza végeket rág. És gusztustalan, ahogy kinéznek a ceruzái, most erről megy a leszoktatás. Ez is javulni látszik. És adok neki almát, mindent rágcsálni.


Pénzt nem tudom hogyan gyűjtessek vele, mert ajándékoénz az szerintem nem lesz nei megint érték. De azt látom hogy még ott tart hogy inkább ma megvesz magának egy olcsóbb dolgot, mintsem hogy 2 napig gyűjtene valamire. Ez még nem is megy neki. Es nem tudom mire fizessek neki hogy ugy érezze megdolgozott érte. Mert pl a házi vagy a feladatai pl kisebb takaritás beágyazás, az alap és nem jutalmazás rendszerű

2022. nov. 7. 20:21
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Alaposan végiggondolnám, hogy milyen mintákat lát. Ti vigyáztok a holmitokra? Az apja milyen ebből a szempontból? Van olyan rokon, akire felnezhet és átveheti ezt a mintát? Valahonnan csak szedi ezt az ordenáré flegmát, egy 8-9 éves azért még nem szokott ilyen kamaszos lenni.

Én a karácsonnyal nem büntetném, mert az az egész család ünneplését elrontja, tehát nem csak ő bűnhődik. De bizony, menjen lyukas cipőben. Ha elhagyja a cuccát, vegyél neki legolcsóbb rondát. Ha ez se zavarja, akkor legalább nem a drágát hagyja el. De mindenképp körülneznek, hogy honnan szedi ezt.

2022. nov. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%

Én hasonló voltam gyerekként. Tényleg igyekeztem, de mégis folyton elhagytam a cuccaim. A kedvenceimet is. A portán kérdezősködni utánuk meg nagyon nagy stressz volt (a szociális kapcsolatokkak is voltak-vannak nehézségeim). Állandóan azon járt az agyam, hogy meg kéne kérdezni a portán, de rettegtem tőle. Akár napi több órát szenvedtem emiatt, de akkor se mertem. Mikor egyszer anya azt mondta, hogy haza ne menjek úgy, hogy nem kérdeztem meg a portán, a buszmegállóban azon gondolkoztam, hogy nincs más megoldás, a busz elé kell ugranom (nem ugrottam, de akkor elmondtam otthon anyának, hogy ez nem fog menni és kész). De addig szerintem anya előtt nem volt világos, hogy mennyire nem megy ez nekem, és elmondani se igazán tudtam (nem szabadott azt mondani otthon, hogy nem tudunk megcsinálni valamit, hogy nem megy, szóval én is a vállamat vonogattam).


Azt gondolom, hogy itt nem feltétlen értékre tanításra van szükség. Nekem is értékesek voltak a kedvenc cuccaim, nem ezen múlt. Különösen, ha azt látod, hogy a fiadnak vannak szociális kapcsolatok téren is nehézségei, akkor mindenképp azt javaslom, menj te magad a portára cuccokat vadászni. Vagy kérd meg egy barátját, vagy osztálytársát. És semmiképp ne mondd neki, hogy ne jöjjön haza így vagy úgy.

2022. nov. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A lányom ADHD-s, és rengeteg dolgot elhagyott már élete során. Nem tehet róla, tehát nem büntetem ezért, csak segítek neki összeszedettebbnek lenni. Szándékosan viszont semmit nem tesz tönkre. Egyéb dolgokban nem szétszórt, figyelmetlen? Oda tud figyelni hosszabb ideig dolgokra? Mások dolgait nem hozza haza véletlenül? Időbeosztással nincs gondja?
2022. nov. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez megnyugtat a 16 éves lányom még mindig elhagyja a dolgait. Elhagyott 2 telefont és 2-t összetört 1 éven belül. Múltkor a bankkártyáját hagyta el. Csodálkozott, hogy az elhagyott okostelefonok után hagyományos régi telefont vettünk neki (azt eltörte). Mindig ilyen volt, azt hittük jobb lesz majd. A 4 évesünk jobban vigyáz a dolgaira, mint ő. A lányunk mindent akar, de semmire nem vigyáz. Azt hiszi majd mindig veszünk újat és mindig mindent megoldunk helyette.
2022. nov. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
21%
Simán csak nincs tekintélyed, ez nem a cipőről szól.
2022. nov. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!