Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítható értékre?...

Hogyan tanítható értékre? Járassam lyukas cipőben?

Figyelt kérdés

Elhagyja a torna melegítőket.

(Kikes ugyan, de nagyon jól néznek ki, utcára is olyan kispasis laza gatyó lenne, kicsit rapp-eres is)

Ujat veszek, és suliban szépen elhagyja a 2.at 3.at is, így sorjában.

Nem is érdekli, nemigen keresi az öltözőben sem, nekem kell körözni, és ő vállat von!!


Elhagyja a sapkát, megint a vállát húzgálja flegmán, hogy lesz.rja.

Szétment savtól a cipője is,(fila), mikor szóltam pedig, hogy kerülje a gyomot ahol irtunk(kb 20 cm szélességben csak). De belement.


Vállrángatás, flegmázás megy!

(A felfogása olyasmi lehet, mivel muszáj, anya úgyis ad majd uj melegítőt suliba, úgyis kell cipő, nem járhat zokniban, úgyis vesz újat, ha nincs sapkám es beteg leszek, anya baja lesz a gyógyszer is)


Már össze is számoltam neki hogy 2 nadrág, egy sapka egy cipő, aztán olyan játék amit másnap már lehord, hogy nem jó, hány ezer Ft összesen ami "ablakon ki van dobva". (A kis érmegyűjtő malacperselyéhez képest a tizen huszonezrek neki nagy pénznek számítanak, érzi az összegek súlyát)


És akkor benne van a tehetetlenség is, hogy úgysem lesz meg a melegito a sapka, a cipő is javithatatlan, ugyse lehet tenni semmit, és megoldásnak csak annyit tudunk, hogy legalább ne frusztráljon, el kell engedni azokat a dolgokat amiket nem tudunk megoldani, lesz.rja.


Nekem meg már égnek áll a hajam. Elegem van.

Holnap zokniban menjen suliba?


Hogy oldható ez meg?

(3.oszt)



#nem becsül #nem ertékel #nem vigyáz
2022. nov. 7. 19:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam meg totál az ellenkezője annak, amit leírsz.. még egy kavicsra is úgy vigyáz amit összeszed a suli udvarán mint a szeme fényére, (ő is 3.-as) meg hozza haza a törlő papír gurigáit, vigyáz rá, "anya ezt tegyük el emlékbe"- annak ellenére, hogy soha nem mondtuk neki, ha vmit elhagyna mérgesek leszünk rá, vagy bármi.. és itthon se azt látja hogy foggal-körömmel ragaszkodunk a tárgyakhoz... egyszerűen ő ilyen.. őszintén mondom már magam is megmosolygom a ragaszkodását egy 2 cm-es ceruzához.. "ezzel még tudok írni, ne dobjuk ki" - szóval sztem totál egyénfüggő és persze lehet nevelni-rámutatni, hogy azért nem a kertben nő a pénz, de azért ez mégiscsak személyiségfüggő dolog... szerintem...:)
2022. nov. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne kapjon új cuccokat csak turisat míg nem tanul meg vigyázni rá
2022. nov. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

fiaim is elhagytak ,ės mai napig elhagynak tollat ceruzåt,radirt,tönkre mennek körzök .pedig felnőttek kor szerint .

sapkát is hagytak el már kissebb korukban,

morogni morogtam velük de megtanultam hogy vegyek több ceruzát ės több körzöt .sapkåt nem ott volt kapucnis pulover erre cėlra.

2022. nov. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
85%
Arra nem gondoltal h nem direkt ilyen szetszort? Ez siman egy Adhd lehet. Masodikos lanyom adhd-s, ugyanezeket csinalja. Ne buntesd hanem probalj rajonni az okara.
2022. nov. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nem az a baj hogy elhagyja. Megesik. Gyerek.

A bajom az, hogy nem érdekli, vállat von, nem vigyáz tudatosan sem a dolgaira, nem érték neki a cipő, a mekegítői hanem csak amolyan "tárgyi forgóeszközök" vagy fogyóeszközök csak, es ennyi.

Értéktudata nincs ez itt a baj

2022. nov. 8. 08:47
 16/19 A kérdező kommentje:

Mint pl a zsebkendő, wc papír. Van volt nincs venni kell és ebbe a körforgásba tarrozik neki a rugázat


A kindertojás alkatrészekre, gesztenyebábura, szép kavicsra es hasonlók, persze ő is vigyáz, ki sem szabad dobnom semmit

2022. nov. 8. 08:51
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Akkor idézd fel,mit csináltak volna a te szüleid,ha flegmán vállat vonsz nekik és cselekedj aszerint.
2022. nov. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
43%

#17 vagy inkább ne.


Én nagyon kegyetlen lennék, de erre a hónapra el venném a ruháit. Marad 1 nadrág, max 2, három egyszínű felső, 1 ronda pulcsi és 1 kabát.


Cipő nincsen, lyukas sem. Kapna egy rózsaszín papucsot, abban mehet iskolába, bicajozni, focizni, stb. 2 hét alatt megtanulná a rendet.


Ez nem adhd és nem kell rá hagyni, hogy ő ilyen. Meg kell fogni időben, mert ez csak elburjánzik.


Vagy ha van kert, akkor lehetne a kertben dolgozni, abból kaphatna cipőt. Fát pakolni, gallyakat szedni, gazolni. Barkácsolni, seperni, stb. És ne csak ruhát kapjon a munkájáért, kaphat érte játékot, könyvet vagy amire vágyik. Jobban átérzi majd a súlyát.


Viszont én kamaszkoráig nem vennék márkás dolgokat.

2022. nov. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Minden dolgában írd be a nevét, osztályát, így legalább részben meg fog kerülni. Meg lehet, hogy ciki lesz neki, és inkább vigyáz.
2022. nov. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!