Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy egyszerűbb...

Mit tegyek, hogy egyszerűbb legyen felöltöztetni a kisfiamat?

Figyelt kérdés
2 éves. Hatalmas harc van minden pelenkázásnál, öltözésnél. Nem lehet hatni rá semmivel ilyenkor. ( max ha bekapcsolom a tv-t). Ki akar menni, de nem hajlandó felöltözni.. átöltözni. Bármivel csábítom… Mikor és mitől lesz ez jobb??? Másnál is előfordult ilyen??

2022. nov. 8. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nálunk is így volt. Én oldalógattam az orra elé kettő pólót, hogy melyiket veszed fel. A nadrággal ugyanez. Megmondtam neki hogy vagy ő választ, vagy én adom rá amit gondolok. Akárhogy "vergődött" nem hagytam békén amíg fel nem öltöztettem, és mindig elmondtam neki hogy most nincs játék, evés, tvzés amíg nincs felöltözve. Addig esetleg ülhet egyedül nyugton a fotelben, majd szóljon ha kihisztizte magát. 2,5 éves korára megértette, addigra már nagyon ügyesen próbalkozott saját maga is öltözködni. Most 3 éves, vannak rosszabb napok, de leginkább szépen együttműködik. Jobb lesz egyszer nálatok is.
2022. nov. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%
Nekünk ebben a Babyhavior app segített, van külön öltözéshez videó a Problémakezelés részben. Szereti a kis tündéreket, és 2,5 évesen már nagy elánnal gyűjtötte a virágokat, amit 1-1 sikeres fogmosás vagy helyzet után kapott. Szobatisztulásnál is segített.
2022. nov. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kisfiam is 2 éves. Ha ki szeretne menni de elkezd cirkuszolni a pelenkán, öltözésen megpróbálom először elterelni a figyelmét. Ha nem sikerül rászólok, hogy ha ki szeretne menni erre szükség van. Ha ez sem jön be és már teljesen begőzöl, akkor egyszerűen otthagyom és belekezdek valami dologba(mosógép pakolás, mosogatás, hajtogatás, bármi megteszi). Aztán úgyis 2 másodpercen belül jön, hogy de ő ki szeretne menni. Ezt általában már elég hisztizve adja elő. Ekkor mondom neki, hogy igen, ki is fogunk menni amint hajlandó lesz öltözni. Ez működni szokott, megérti. Azért 2 évesen már nagyon okosak, simán megértik ezeket a dolgokat.
2022. nov. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!