Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért pisil be szàndékosan?...

Miért pisil be szàndékosan? Hogyan tudok segíteni ezen?

Figyelt kérdés

3 éves fiam màr szeprember óta napközben teljesen szobatiszta , azonban pàr hete észrevettem, hogy kérdezem, hogy kell-e neki pisilni - amikor már gyanúsan régen ment ki utoljára- , majd miután azt válaszolja hogy nem , nem sokkal később bepisil. Előtte simán kiment egyedül és nem is kellett kérdezni kimentés elvégezte a dolgát.

Nekem meg sajnos elborul az agyam hogyha bepisil.

Ez az én hibám, de nem tudom hogyan kezeljem. Valószínű hogy szorong és az egész bepisilés dolog az én indulataimból fakad. Nem szeretném hogy féljen tőlem.


2023. jan. 2. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem csinálsz ügyet belőle, elmúlik magától. Amikor 3 év körül volt a kisfiam, rengetegszer megcsinálta, hogy kora reggeltől estig nem pisilt be az oviban, ahogy hazaértünk, elengedte magát és állandóan becsorgott. A 6-7. nadrágnál inkább ráadtam a pelenkát a nap hátra lévő részére. Nem tartott sokáig ez az időszak.


Aztán 3,5 éves kora körül pár hónapig kisgatyába kakált napi 1-2 adagot. Na, azt gyűlőltem igazán, az gusztustalan, a pisi semmi ahhoz képest. De ezen is túljutottunk.


Semmi különöset nem csináltunk a "takarításon" és a megbeszélésen kívül. Átmeneti időszak lett így. Ha szorongást generálsz benne, csak rosszabb lesz. Nyugtasd magad, hogy ez egy átmeneti időszak, hamarosan elmúlik.

2023. jan. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Augusztusban lett teljesen szobatiszta éjszakara is a lányom. Szeptemberben, októberben gyönyörűen ment wcre mindig, éjszaka is, az oviban is. November bepisilt. Minden nap. Majd elkezdte visszatartani, hogy ne pisiljen be. Visított ha megpróbaltam elvinni a wcre. Az oviban sem szólt, inkább csendben sunnyogott amíg észrevették hogy pisis.

Megkérdeztem mi a baja, miért nem megy. Sikerült nagy nehezen egy hét alatt kihúznom belőle, hogy fél hogy beleesik a wcbe, emiatt inkább bepisil. Ezt már tudtam kezelni, egy hónap alatt visszaállt a rend.

Kérdezd meg mi a baja, állj hozzá támogatóan, ne legyél rá mérges, ne csinálj belőle nagy ügyet.

2023. jan. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%
Egyvalaki el tudja nekem magyarázni,hogy miért nevezünk szobatisztának egy gyereket,amikor rendszeresen bepisil? Tök mindegy,miért pisil be. Kb 4 évesen lesznek a gyerekek szobatiszták, ezt próbáljátok megemészteni.
2023. jan. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Miert borulsz ki ennyire, ha bepisil vajon?

Biztos, hogy szorong, ezert valtozott meg nala.

2023. jan. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!