Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyermek szándékosan okoz...

Ha a gyermek szándékosan okoz kárt tényleg mindig a szülő a hibás es nyeljek le mindent? Ovis

Figyelt kérdés

Nem először fordul elő hogy szánt szándékkal keresi meg a gyenge pontjaim es idegesit fel.


Pl amikor épitőset játszottunk és elborult a torony, fogta magát és egy mozdulattal kirángatta a szekrénybőla vasalt ágyneműket, törölközőt, textileket, amit tudja hogy ezekre allergiás vagyok a mosogépbol is szinte hajszálpontosan teszem egymásra a ruhákat es teregetek ki. Kb minden élre van állitva

Nem egyszer boritott ki azzal hogy a drága mososzereimet amiket alig birok kifizetni kiboritja wc be kádba.


Nem számit hogy családi idill moka vagy nevetés közben van, jön neki valahonnan egy pillanat mintha megszállná az ördög.


Ma én még később keltem olyan büszke voltam rá mert az ágybol amiket mondtam neki pl hogyan csináljon magának reggelit olyan ügyesen megtette, még nekem is hozott be, olyan tünemény volt aztán bement a fürdőbe játszani akkor is folyamatosan beszélgettem vele mondta hogy kiskancsoval öntözgeti a vizet a kádban es poharakba és nem, nem lesz vizes a padlo nagyon vigyáz, kád felett játszik. Voltaképp olyan örömmel lustiztam még az ágyban hogy már ilyen nagy és ügyes önállo gyerekem van, hogy aztán hidegzuhanyként döbbentett meg amit láttam mikor kimentem.


Nem is az vitt igazán az idegbe hogy a drága mososzerem kiöntötte, hanem az hogy TUDJA azt hogy ez kicsinál mert korábban volt már ebből balhé. Es ráadásul a flakont is széprn kidobta a kukába es allergia miatt szintén drágán vett papirzsebkendőket kiszorta a wc-be. Lehet másnak ezek nem tétel de nekem minden ilyen aproság joformán kincs.


Kiakadtam kiabáltam annyira semmit nem ér az égadta világon, ma indultunk volna nyaralni, már megirtam mindenkinek hogy ma ne is számitsanak ránk pedig le van foglalva a szállás. Férjem majd a munkahelyéről jön oda mert máshol dolgozik most az országban.



Nekem most mindig le kéne nyelnem mindent mert ő gyerek? Énvagyok megint és megint a hibás? Akkor közvetve én okozok tulajdonképpen magamnak kárt ma pl azzal hogy merészeltem nem felkelni és megbíztam a gyerekemben?


Hogyehet ezeket tulélni amikor Szánt Szándékkal Készakarva okoz rosszat fájdalmat a gyerek amire nincs is oka ráadásul?


2018. júl. 22. 09:44
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
92%
Milyen idős?
2018. júl. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy te vagy a hibás. Hozzáfér a vegyszerekhez? Örülj annak, hogy csak kiöntötte. Kisgyerek mellett nem lehet később kelni, mint a gyerek. Amúgy azért csinálja, hogy felhívja magára a figyelmet, nem fájdalmat akar neked okozni.
2018. júl. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
34%

Nem.

Az óvoda/iskola ,nevelő testület is hibás.

Mas a hozzáállásuk a gyerekhez.

10-13 éves unokaöcsém is pár ablakot bevert már a suliba,mert nem tetszett amit a tanár mond.Igaz 4 "anyán van túl"...

De az otthoni házirend ellen lázitotta a tanar,nah annak is neki ment.

2018. júl. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
96%
Bocs, de teljesen hisztérikusnak tűnsz a leírás alapján, azért szivat egyébként, mert téged aztán lehet, akkora drámát csapsz minden hülyeség miatt, valóban szórakoztató lehet egy gyereknek. Rakd fel a felső polcra a mosószert! Nem tudom hány éves, de azért jobb lenne ha te is felkelnél, amikor felkel. Szerencsétlen a vizet se fröcskölheti ki?! Gyerekről van szó, hagyjál már neki egy kis életteret, ő még nem rendmániás, mint te!
2018. júl. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
95%
Persze, nyilván az óvónő a hibás amiért anyuka csucsukál, amíg a gyereke a fürdőben játszik a vegyszerekkel.
2018. júl. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
96%

Hany eves ?

Es miert van elol a vegyszer ? A mososzer nagyon eros vegyszer ! Es ha lenyeli ? Tudod, hogy a lug szetmarja a torkat ?

2018. júl. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Nem pakolhatok a plafonra! Már mindent elér szinte. Már tudnia kéne es tudja is hogy mit nem szabad. Nem gyermeki ártatlan butaságrol van szo!készakarva okozott károkrol!


És nem figyelemhiány! Folyamatos a kontakt, a dicséret, a kérdéseim hogy miket csinál, epp családi idill közben.


Multkor épp verset meséltem neki amire szintén ruhákat dobált ki akkor ugy láttam az volt a baja hogy ő nem tudja a verset es zokon vette. Mert ilyen is elofordul néha ha pl rajzolok akkor ő be is fejezi mert nem tud olyat mint anya.


De ma nem is volt ilyen "versenyszellem"sem egyszerűen mosolyogva dicsergettem mert meg is lepett milyen ügyes

2018. júl. 22. 10:10
 8/41 A kérdező kommentje:
Nálunk is betörte már az üveget mert az erkélyen teregettem és nem engedtem ki. És belevágta a nagy műanyag játékát
2018. júl. 22. 10:12
 9/41 anonim ***** válasza:
87%

Nem írtad, mennyi idős, de valami oka csak van arra, hogy fel akarja hívni magára a figyelmet. Nem bántja valaki?

A vegyszereket ettől függetlenül tedd olyan helyre, ahol nem férhet hozzá, pl. zárható szekrénybe.

2018. júl. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
95%

Én nem értem mostanában ezt a szófordulatot a szülőktől, hogy "túlélni".


Túl akarják élni a babakort, aztán a dackorszakot, aztán még ki tudja mit. Nem túl élni kell, hanem nevelni azt a gyereket.

2018. júl. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!