Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám elérni hogy a...

Hogyan tudnám elérni hogy a kislányom hozzám kötődjön jobban?

Figyelt kérdés
2,5 éves a kislányom és sajnos anyósomhoz ragaszkodik a legjobban, mivel velük élünk még. Jövőre fogunk elköltözni de addig szeretnék valahogy javítani a helyzetunkon hogy velem is szeressen lenni. Az a baj hogy születése óta nagyon sokat foglalkoztak vele a nagyszülők és vele nyugodott meg a legjobban kicsiként is. Ha hasfájós volt ha a foga jött ha csak fáradt nyűgös volt. Most már mindig mamit akarja hogy ő pelenkazza vele akar wcre menni, enni, ha beteg ő fújja ki az orrát stb. Ha pl fennt játszunk és bekakil vagy ki akarom venni a pisis pelust elkezd sírni h mami mami vegye ki. Szóval ha mindenki itthon van én nem kellek neki nem tudok vele haladni tartani vele a napirendet. Ha csak a férjemmel vagyok akkor inkább apázik de azért tudok vele foglalkozni engem is elfogad el tudom altatni. Ha teljesen egyedül vagyok akkor a legjobb mert bármit enged tudok vele bohockodni egyszerűen önmagam tudok lenni vele. Olyankor is idő míg mondjuk feloltozunk vagy mire lejutunk enni de elfogad és jól elvagyunk. Anyósom sokmindenbe beleszólt mindig és sajnos folyton stresszelek h jajj mikor fog megint vmit beszolni h nem csinálok jól vmit a gyerekkel. Ha egyedül vagyok még nem érdekel h hülyeséget beszélek vagy épp halkan mondok vmit mert tudom úgyse szól be senki szóval bátrabb vagyok sokkal. Várom h elkoltozzunk de addig még van 1 év ovikezdés újra munka és nem szeretnék állandóan szorogani anyósom miatt meg h velem ne akarjon semmit megcsinálni a kislányom ha itthon vannak.
2023. jan. 6. 14:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem azért kötődik jobban a nagyihoz, mert ott éltek, hanem azért, mert ő az elsődleges gondozója. Nyilván neked ez kényelmes volt eddig, most meg ihatod a levét.
2023. jan. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell mindent ráhagyni se a mamára, se a gyerekre. A gondozás a te dolgod. Ha sír, akkor sír, majd megszokja, hogy vannak dolgok, amiket szabad a mamának, meg vannak, amik anya feladatai.

Nehéz lesz, ha már eddig így ráhagytad az anyósra, dehát ez a hátránya, ha oda szülsz.

2023. jan. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Azt írtad hogy ha nincs ott a mama akkor téged is elfogad. Úgyhogy ha elköltöztök nem lesz gond, te leszel ott neki idővel hozzád fog kötődni.

Most úgy tudnád mélyíteni ha több dolgot csinálnál a mama helyett. De ehhez kell az is hogy a mama átadja a helyét, mertbha ő se hagyja akkor esélytelen. Gondolom nem véletlenül alakult így.

2023. jan. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%

"De ehhez kell az is hogy a mama átadja a helyét, mertbha ő se hagyja a"


Nem, ehhez nem kell, hogy a mama hagyja. Egek!

Csak anyucinak kell a sarkára állni és elküldeni a sutyerákba az anyóst, ha jön, hogy "majd én". Nyilván nem árt előbb apucival is átbeszélni, nehogy anyucit kihajítsák a p.ába.

2023. jan. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
17%
Ilyen anyához én sem kötődnék
2023. jan. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Ha valaki anyós nyakára szül, az ő házába, akkor nem igazán küldheti el a "sutyerákba". Én se lennék boldog, ha ide költözne a menyem, szülne a lakásomba egy gyereket, és utána még arra is feljogosítva érezné magát, hogy elküldjön a francba. Azért álljon már meg a menet, jelenleg anyós tesz szívességet, hogy ott lakhatnak, és gondolom az első időszakokban nagyon is jól jött, hogy volt kinek leadni a síró babát. Most meg visszanyalt a fagyi.

Ha elköltöztök, jobb lesz.

2023. jan. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

Te az a kérdező vagy, aki folyton az anyósodra panaszkodva írsz ki kérdést, akinél az emeleten/tetőtérben laktok? ("Ha pl fennt játszunk") Meg hogy a férjed is az anyja pártján van.

Ha igen, akkor örömmel látom, hogy már van terv arra, hogy elköltözzetek. Eddig szó sem volt róla.

2023. jan. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
Hat igen, nem kell anyos hazaba szulni...
2023. jan. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%

Ez nem csak a dackorszak miatt van?


Az unokahúgom is nagyon apás, pedig a nővérem sokkal többet foglalkozott vele. Ha apa ott van, akkor csak ő foglalkozhat vele. De ez szerintem nem azt jelenti, hogy az apjához jobban kötődik, hanem, hogy őt látja kevesebbet, vele akar lenni.

2023. jan. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

#4


Ugyanazt írtad le, csak te durván. 🤷🏻‍♀️ Pedig ugyanaz a két dolog: mamának hagynia kell az anyát érvényesülni.

2023. jan. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!