Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám elérni hogy a...

Hogyan tudnám elérni hogy a kislányom hozzám kötődjön jobban?

Figyelt kérdés
2,5 éves a kislányom és sajnos anyósomhoz ragaszkodik a legjobban, mivel velük élünk még. Jövőre fogunk elköltözni de addig szeretnék valahogy javítani a helyzetunkon hogy velem is szeressen lenni. Az a baj hogy születése óta nagyon sokat foglalkoztak vele a nagyszülők és vele nyugodott meg a legjobban kicsiként is. Ha hasfájós volt ha a foga jött ha csak fáradt nyűgös volt. Most már mindig mamit akarja hogy ő pelenkazza vele akar wcre menni, enni, ha beteg ő fújja ki az orrát stb. Ha pl fennt játszunk és bekakil vagy ki akarom venni a pisis pelust elkezd sírni h mami mami vegye ki. Szóval ha mindenki itthon van én nem kellek neki nem tudok vele haladni tartani vele a napirendet. Ha csak a férjemmel vagyok akkor inkább apázik de azért tudok vele foglalkozni engem is elfogad el tudom altatni. Ha teljesen egyedül vagyok akkor a legjobb mert bármit enged tudok vele bohockodni egyszerűen önmagam tudok lenni vele. Olyankor is idő míg mondjuk feloltozunk vagy mire lejutunk enni de elfogad és jól elvagyunk. Anyósom sokmindenbe beleszólt mindig és sajnos folyton stresszelek h jajj mikor fog megint vmit beszolni h nem csinálok jól vmit a gyerekkel. Ha egyedül vagyok még nem érdekel h hülyeséget beszélek vagy épp halkan mondok vmit mert tudom úgyse szól be senki szóval bátrabb vagyok sokkal. Várom h elkoltozzunk de addig még van 1 év ovikezdés újra munka és nem szeretnék állandóan szorogani anyósom miatt meg h velem ne akarjon semmit megcsinálni a kislányom ha itthon vannak.
2023. jan. 6. 14:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
45%

Te jó ég, ennyi rosszindulatú, szűklátókörű embert... (Tisztelet a kivételnek...)

Ha az "anyós nyakára" szülsz, az a baj. Ha meg nem szülsz időben, akkor meg az. Ha hagyod a nagyszülőt érvényesülni és részt vállalni a gondozásból, akkor kényelmes vagy és meg is érdemled a sorsod, ha meg nem, akkor, meg egy önző hülye p...


Kérdező, ne aggódj, nem lesz ez így örökké. Valószínűleg az anyósod egy igen-igen határozott személyiség (talán kicsit erőszakosabban is, mint az átlag), te pedig elbizonytalanodsz mellette. Ezt a gyerekek érzik, és a "biztonságosabbhoz" jobban kötődnek. Tudom, mert átéltem, csak nekem az anyám csinálta ugyanezt, pedig nem is éltünk együtt. Próbáltam tenni ellene, de annak meg csak állandó konfliktus és cirkusz lett a következménye, az se jó ám a gyereknek. Pontosan tudom, mennyire nem jó érzés ez most neked, de hidd el, ez később változni fog. Ugyanakkor az meg egy tök jó dolog, hogy van a családban valaki, akire fenntartás nélkül rá lehet bízni, és így neked is jut némi énidő, és nem lesz probléma a későbbiekben sem, ha mondjuk a férjeddel el akartok menni kettesben valahova.

2023. jan. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%

Igen, ez a par hetes baba mellől nyaralni lelépő kérdező, aki nem kelt a babához, mert ő fáradt, anyós kelt hozzá, vele aludt stb.

Most meg ugye csodalkozik.

Ugyanakkor abból, amit írsz, tök jó dolgok derülnek ki. Nagyszerű, hogy jövőre költöztök, ez szuper, gratulálok! Az is nagyszerű hír, hogy visszamész dolgozni. Szerintem szép lassan magadra fogsz találni, es ezt a lányod is meg fogja érezni. Azért kötődik jobban anyósodhoz, mert anyósod nevelte, de semmi gond, még kicsi és egy csomó időd van javítani a nevelésén. Őszintén örülök, hogy beindultak a dolgok, gratulálok!

2023. jan. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
69%
Ha valóban ő az, akire gondolunk (olvastam a korábbi kérdéseket is) higgyétek el a költözéssel semmi nem fog változni. Anyuka nyakába szakad a munka , gyerek ,háztartás, mert ugye eddig egyik sem az ő dolga volt, aztán rájön, hogy ez nem is olyan könnyű és ugyanúgy az anyós fogja rendezni a gyereket "segítség " címszó alatt. Anyós már megszokta hogy a meny alkalmatlan ellentmondani és ezt továbbra is ki fogja használni. Szóval a költözés után a sarkára is kellene állnia, és akkor esetleg fog változni a dolog.
2023. jan. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Linkeljetek már légyszí tőle néhány régebbi kérdést, én nem tudom, ki ő, de egyre kíváncsibb vagyok. :)
2023. jan. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Derjaderja ***** válasza:
7. Szerintem igen, nekem is ez jutott eszembe.
2023. jan. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is ez a gondom. Anyám magáénak is érzi a babámat, kicsinál.
2023. jan. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
14, itt egy, abban linkelve a korábbi, abban a korábbi, egészen az elsőig. Vannak ennél későbbi kérdesei is, de itt meguntam visszalinkelgetni, úgyis mindig mintha a falnak beszéltünk volna. https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__probl..
2023. jan. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!