Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen sportra iratjátok be a...

Milyen sportra iratjátok be a gyerekeiteket, és hány éves kortól?

Figyelt kérdés

Titeket milyen sporttevékenységre küldtek a szüleitek?


Ha nem külditek sportolni, akkor miért nem?


2023. jan. 14. 12:28
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

A ritalin nem nyugtató, és a tünetek amiket leírsz, az textbook ADHD. Hozzátenném nyugtatót nem használnak az adhd kezelésére. A szakemberek pedig nálam sem vették észre ezt, amíg nem olyan orvoshoz mentünk, aki kifejezetten ezzel foglalkozik.


Képtelen várni a mondandójával, mert hiperaktív/ impulzív. Koncentráció hiány. "ha figyel akkor jól megy". Hiperfókuszálásnak hívják. Nem normálisan termel dopamint az agya, ezért képtelen irányítani, hogy mikor mire figyel oda.


Jöhetsz a jegyekkel, hogy jó tanuló, csak az a helyzet, hogy ő tízszer annyi energiát tesz bele, mint egy korabeli nem ADHDs, hiszen jár ő is 85 különórára, és este kilenckor ér haza. Milyenek lesznek a jegyei ha nem jár? Az a mérvadó. Ha pedig elkezdené szedni a megfelelő gyógyszert, akkor oda tudna figyelni órán annyira, hogy utána a házit simán megcsinálja, és nincs szükség különórákra.


Persze nyugodtan lehet defenzívkedni, meg tagadni, nem az én életem van tönkretéve azzal, hogy nincs kezelve a figyelemzavarom. Lehet fogni a kezét, meg szerencsétlent ennyi órára suli mellett járatni, és megmondani a tutit, de meg is lehet fogadni egy segítőkész idegen tanácsát, aki lassan egy órát áldozott fel az életéből, hogy segítsen, mert ugyanezeket élte át és tudja, hogy miről beszél, és tudja, hogy a nem erre szakosodott pszichológusnak és pszichiáternek sose fog eszébe jutni az, hogy esetleg ADHDs lenne. Pedig nem SZTKba jártam, hanem mindig a legjobb magánorvosokhoz szakemberekhez, amikor arra volt szükség!

2023. jan. 14. 20:00
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem iskolai tanulás miatt jár különórákra. Itthon sem tanul sokat. Msx doga előtt átnézi.

Zenélni tanul magántanároknál, mivel zenész szeretne lenni.

2023. jan. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Én semmire nem akartam iskolás kora előtt. De aztán sokat strandoltunk igy jobbnak láttam ha megtanul úszni. Táncot többfélét is kipróbált,mert akarta. Most is táncol. De semmi sem kötelező.
2023. jan. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Én kosárlabdáztam elsőtől nyolcadikig. A suliban volt az edzés heti kétszer. Előnye volt, hogy nem kellett utazni oda, nyilván nem volt egyesületi szintű, de kerületi versenyekre jártunk.
2023. jan. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!