Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiam hónapok óta...

3 éves kisfiam hónapok óta mindig valaki másnak hívatja magát. Miért lehet ez így? Vagy ez normális része a fejlődésnek?

Figyelt kérdés

Volt, hogy egy-egy mesehősnek hívatta magát. Most hónapok óta ő Annipanni, aki ráadásul még lány is 😟

Copfot csinál magának, hajcsattot rak a hajába, ékszereket vesz fel. A saját nevére kb nem is hallgat.

Ez a normális, átlagos fejlődés része lehet? Elmúlik majd?


2023. jan. 17. 21:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem, nem megszokott dolog.
2023. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem sem
2023. jan. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Lányom autista, ugyanez... Emiatt most az iskolai nyílt napokkal is bajban vagyunk,bemutatkozni se hajlandó, nem fogadja el a nevét. ( nála jellemző, hogy felkap valamit. Pár hónapig csinálja,majd talál ki mást).


Szóval ugyanez a problémánk. Ráadásul a lányom egy nap többször is nevet vált...követni sem tudjuk már. 7 éves lesz, most keresünk neki iskolát

2023. jan. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem sem normális dolog ez.

A fiam 3-4 évesen szokta mondani néhány alkalommal, hogy ő pl. Roy az autós meséből, de egy-egy alkalom kb. tíz perc volt, abszolút szerepjáték. Amikor felvettem a fonalat, és megunta, mindig kijavított a saját nevére.

2023. jan. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
nem. de nem is lennék partner benne..
2023. jan. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig normális, de nem hónapokig.
2023. jan. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Van egy-két furcsa dolga, de nem hittem hogy ez ennyire szokatlan 😟

Most rendesen megijedtem.

2023. jan. 17. 21:39
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm kislánya is azt hiszem aspergeres és mesélte hogy ő is beleragad a szerepjátékba sokáig, kiskutyát játszik.
2023. jan. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom elképzelni, hogy mondjuk autista lenne, tök szépen, ügyesen beszél. Idegenekkel kicsit félénk, de utána feloldódik. Nagyon sokat viccel, imád mókázni, nevetni.

Viszont zavar, hogy úgy tűnik, ez nem átlagos dolog 🙁

2023. jan. 17. 21:45
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

3 vagyok. Pontosítok,a lányom is Asperger szindrómás.


De ez nem azt jelenti kérdező, hogy a te fiad is az. Isten ments,hogy azt jelentse.


Ez egy korszak valószínűleg csak nála.

2023. jan. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!