Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiam hónapok óta...

3 éves kisfiam hónapok óta mindig valaki másnak hívatja magát. Miért lehet ez így? Vagy ez normális része a fejlődésnek?

Figyelt kérdés

Volt, hogy egy-egy mesehősnek hívatta magát. Most hónapok óta ő Annipanni, aki ráadásul még lány is 😟

Copfot csinál magának, hajcsattot rak a hajába, ékszereket vesz fel. A saját nevére kb nem is hallgat.

Ez a normális, átlagos fejlődés része lehet? Elmúlik majd?


2023. jan. 17. 21:02
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi, hát az asperger, ahogy most gyorsan utána olvastam, esélyes :(

Tudtok adni tanácsot, hol lehet kivizsgáltatni?

2023. jan. 17. 22:18
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szakszolgálatnál, Szakértői Bizottságnál.

De ez nagyon kevés hozzá!

2023. jan. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon furcsa. 3 éves fiam van , jatekobol rendszeresen mond olyat, hogy pl ő most autószerelő, kutya, vagy iskolás nagyfiú és veszi fel a táskát hogy megy az iskolaba de ezek egyértelműen szerepjátékok, amik rövid ideig tartanak és utana visszatér a saját bőrébe.
2023. jan. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Hát ő volt más meseszereplő, volt, hogy egy bölcsis társa nevét használta (Én vagyok Áron), de az Annipanni már régóta beragadt.

Hozzáteszem, minden este Boribont olvasunk és nagyon szereti ezt a mesét, kb azóta kezdődött, hogy ezt olvassuk esténként.

Eddig nem igazán foglalkozam ezzel, "majd elmúlik", de most már aggaszt kicsit.

Vannak fura dolgai, félénk, nagyon anyás. A bölcsiben nem szeret lenni, ugyan vannak társai, akiket kedvel, de úgy tudom, nem nagyon játszik együtt velük, csak figyeli őket. A felnőttekkel is óvatos, de aztán feloldódik.

Itthon nagyon vidám, folyton nevet, vigyorog. Szemkontaktust tart. Viszont pl az empátia még nem igazán alakult ki nála, pl nem vigasztal meg senkit, engem se ha fáj valamim.

Szóval nem tudom. Megijesztett ez az Asperger.

2023. jan. 18. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!