Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan nyírjátok a gyerek haját?

Hogyan nyírjátok a gyerek haját?

Figyelt kérdés

Adott egy 2 éves áldott jó kisfiú...na de ha eljön a hajnyírás ideje, olyan hisztit levág, hogy levegőt alig kap. Baba hajnyíró gépünk van, ami elég halk, szóval még az sem indok hogy túl hangos. Mikor pici volt még tűrte. Aztán mikor kezdte nem szeretni, elkezdtem álmában megnyírni gyorsan. Viszont napközben már nem alszik ilyen mélyen, szóval sajnos nem opció. Így viszont nem lehet neki normális frizurát vágni, hanem ilyen össze vissza valamit. Fodrászhoz azért nem viszem mert szerintem ugyan ilyen hatalmas sírást rendezne, komolyan mint akit ölnek vagy nemtudom. Anyu szokott segíteni megpróbálni közben elterelni a figyelmét, de nem jön be ez sem. Mese sem, semmi. Ha panelban látnánk, szerintem rám hívnák a gyámügyet.

Valakinek van ötlete, akinek szintén ilyen extra rosszul viseli a gyereke, hogyan lehetne megoldani?



2023. febr. 10. 13:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%

Mi nem nyírjuk, csak picit vágjuk, amikor már hosszú. Olyan gombafrizurás, mármint hosszát tekintve, nem a fazonját.


Miért nyírjátok neki rövidre, ha nem szereti?

2023. febr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Vidd el fodraszhoz, olloval csinal normalis frizurat.
2023. febr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
58%

Nem nyírom, fodrászhoz viszem. Talán ha nem sokkoltátok volna otthon, nem kellene attól tartani, hogy a fodrásznal se bírja.

Egyébként ekkora gyereknél DIREKT ollóval vág egy normális fodrász, mert attól sokkal kisebb eséllyel kap frászt. Utána ha azt bírja, használhat helyenként nyírót is.

2023. febr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%

Fodrász vágja a haját az elejétől kezdve.

Elnézelődik közben, figyeli az ollót, a gépet. Tök jól elvan.

2023. febr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%

Ollóval vágtam neki mikor ilyen korszaka volt.

Az elején géppel vágtam, aztán pont 2 éves kora körül valahogy nem viselte el. Akkor ollóval igazítottam. Ez kb 3 alkalom volt. Utána megint hagyta a gépet, mert látta ahogy az apjának is azzal vágom. Azóta nincs gond. 3 éves, remekül tűri.

2023. febr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
34%
Talan nem kellene elcseszned a gyerek idegrendszeret mar ket evesen. Miert eroszakoskodsz vele ha valamit nem szeret ?? Erre van a fodrasz !
2023. febr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Fodrászhoz viszem. Egyre kevésbé sírt, de még a legnagyobb kapálózás közben is jól le tudta vágni neki
2023. febr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen a fiam csak ollóval hagyta. Volt vagy 4 éves, mikor a jól ismert fodrásszal megbeszélték, hogy géppel lesz mert már nagyfiú, csakis azóta hagyja. Tehát az enyém kicsiként is félt a géptől, 2 éves kora előtt is, ekkor is.
2023. febr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%

Csokiért, mesét nézve. Jöhet a lepontozás!


Kicsit sírós, de már nem kell lefogni.


Régen hagytam nőni, de a szemébe lógott, és ha csak elöl lett levágva akkor elég furán nézett ki. Egy ideig hagyta ollóval, most már azzal nem, most hajnyíróval, ha gyors vagyok, és kap csokit meg közben nézhet mesét akkor sikerül.


Ne foglalkozz a többivel. Nem rontottál el semmit.

Az én fiam hisztérikus a fodrásznál, persze biztos az én hibám vagy a fodrászé, nem annak a jele hogy szenzoros kicsit, és gyűlöli ha a fejéhez érnek...

2023. febr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%
Az enyém is sír, de nem azért mert olló vagy gép. A lehullo hajat utálja, mert szúrja és csiklandozza. Hiába van rajta az a takaró, akkor is a nyakába hullik. Ráadásul ahogy sír ott meg ráragad az arcára. Próbáltam közben a homlokára tenni a kezem hogy ne hulljon telibe rá, de nem sokat segít. Szerencsére gyors a fodrászunk és házhoz is jön. Próbáltuk lekötni játékkal,mesével, semmit se ért. Előtte volt, hogy levágta az apjának az se számított. Egyszer csak megbékél.
2023. febr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!