Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adhd járhat együtt autizmussal?

Adhd járhat együtt autizmussal?

Figyelt kérdés
Most voltunk a gyerekpszichiáternél. Azt mondta, simán adhd, figyelemzavar. Van 1-2 autista tünet, de szerinte nem az. Vagy 4 éves korban nincs is adhd? Azt olvastam, az inkább iskolában. Most kicsit megijedtem. Igaz, hogy azt is mondta, hogy jó jel, hogy szépen fejlődik és a másfél órás vizsgálatot a Szakszolgálatnál totál együttműködően végigcsinálta.
2023. febr. 21. 11:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
91%
Pedig az tök jó,ha szerepjátékozik :).
2023. márc. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 30 felett tudtam meg, hogy autista vagyok. Benézte a gyermekorvostól kezdve mindenki. Magyarországon primitív szinten áll még mindig az orvoslás.

Aki szerint pedig inkább adhd-s legyen a gyerek, mint auti, annak fogalma sincs egyikről sem. Egy jól funkcionáló autista tud tanulni, dolgozni rendesen, ezzel szemben egy adhd-s nehezen. Elkalandozik a figyelme, hibázik, szórja a pénzét, stb. Van ebben tapasztalatom.

2023. márc. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Aspi nő vagyok. Én is felnőtt korban kaptam diagnózist. Nagyon kevés orvos ért hozzánk. Ez részben az elavult szakirodalomnak köszönhető. Nem mutogatunk, nem szerepjátékozunk, nem nézünk más szemébe, stb. Valakire igazak ezek, de valakire nem. Nekem személy szerint mindig is élénk volt a fantáziám és szerepjátékoztam. Akárcsak sok másik autista ismerősöm. Ha érdekel, hogy a gyerek autista-e, akkor hozzáértő szakemberhez vidd. A gyermekorvos, kórházi pszichiáter legtöbb esetben nem az. Vadaskert, Autizmus Alapítvány.
2023. márc. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!