Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért érzem úgy, hogy sok...

Miért érzem úgy, hogy sok kisgyerekes anyuka a játszótéren idegesítő? Bennem a hiba?

Figyelt kérdés

Másról nincs szó, csak hogy a gyerekemről kérdeznek, puhatolóznak, mit tud, mit csinál, stb. Mivel a kislányom néha olyan csöndes típus, azt feszegetik, hogy tud-e beszélni...(Már több, mint egy éve folyékonyan beszél egyébként) hát, nem vagyok hajlandó produkáltatni a gyerekem miattuk. Majd beszél, ha akar, és akivel akar...


Aztán mást nem hallok, csak hogy hálisten az én gyerekem már ezt meg azt csinálja. Már látványosan forgatom a szemem.


Komolyan mondom, úgy érzem, bennem a hiba, hiszen ezek mind annyira megértik egymást.


2023. márc. 10. 13:31
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
19: amúgy az én lányomra azért nem mondható, hogy magába forduló lenne, csak néha (főleg ilyen játszóteres helyzetekben) inkább csendes megfigyelő. DE egyébként barátkozós, szociális gyerek.
2023. márc. 10. 17:57
 22/25 A kérdező kommentje:
Igazából nem is számít, milyen akár ő vagy én. Itt nem is ezen volt a hangsúly. Néhányan megértették, és jó válaszok is érkeztek. 😁
2023. márc. 10. 17:58
 23/25 anonim ***** válasza:
94%
Utálom a játszóterezést, pont ezért, mert az összes szülő kötelezőnek érzi a beszélgetést, nekem meg semmi szükségem erre. Van egy-két anyuka akivel elbeszélgetek, de a legtöbb szülővel nem szimpatizálok, így ha ők elkezdenek beszélni akkor egy "ahham" reakcióval lezárom a beszélgetést és kicsit odébb megyek. Nagyon idegesítőek.
2023. márc. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
93%

9-es vagyok ismét. Még annyit hozzátennék, hogy én pl barátokat is szereztem a játszótéren. Olyat is, akik már évekkel ezelőtt elköltöztek a környékről, de rendszeresen összejárunk azóta is családilag és napi szinten beszélünk.

Ráadásul az ovis csoportnak kb a fele a játszótéri pajtásokból jött össze. Ami a gyerekeknek is nagyon jó volt már a beszokásnál is, hiszen totyogós koruk óta ismerték egymást és együtt játszottak. Meg nekünk, szülőknek is tök jó volt, mert ismertük egymást, egymás gyerekeit, korábban is jókat beszélgettünk. Így egy szülői értekezlet, ovis karácsony meg minden ilyen esemény egész más élmény lett, mert barátok közé mentünk.

2023. márc. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
10%

Igen,benned van a hiba,üldözési mániád van a válaszaidból adódóan. Hidd el,igazából senkit nem érdekel a gyereked és te sem. Ez az igazság. Néhányan közlékenyebbek vagy megpróbálnak udvariasak lenni,de igazából mindenki tojik rá,hogy Alízka 24,5 hósan miket tud meg miket nem.

Menj távolabb,ha nem akarsz beszélgetni.

2023. márc. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!