Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ezen múlik, hogy egy...

Tényleg ezen múlik, hogy egy gyerek milyen evő lesz?

Figyelt kérdés
Lányom 4 éves, nem eszik sokat, nem nagy evő. Most az ünnepek alatt itt vagyunk a nagyszülőknél, após azt mondja, már fél évesen tömni kellett volna, hogy hozzá szokjon, jó evő legyen. Sógornőmék a kisfiukkal így csináltak, már fél évesen adták neki a nehéz húsokat, s most 2 évesen már úgy néz ki, mint egy minimum 3 éves gyerek. Valóban ezen múlik a dolog? Mi soha nem tömtük egyik gyereket sem.

2023. ápr. 7. 11:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%
Dehogy, nem egészséges ezt csinálni
2023. ápr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
73%
mivel pontosan tudod, hogy nem ettől lesz jó evő, nem is szól másról a kérdés, mint arról, hogy jaj, szupi, milyen ügyes vagy, bezzeg a sógornőd és milyen az apósod...
2023. ápr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%

Nem, a töméstől meg a későbbi, érzelmi zsarolással egybekötött etetéssel ("Nem is szereted a mamát, ha ezt nem eszed meg!") csak az étkezési zavar esélyét lehet növelni.

Figyelembe kell venni az igényeit, ekkor kell(ene) megtanulnia, hogy tudja, mennyi esik jól neki.

2023. ápr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
74%
nem nem nem. semmi kep. nagyon jol csinaltad ugy ahogy. ez a nagy baj a tarsadalmunkban ez a tömes mania. a gyerekek ugy szuletnek hogy tudjak mennyi kell, abbahagyjak ha jol laknak es nem kell ez a csak akkor allhatsz fel ha megetted az etelt. igy neveled ki ezt a termeszetes erzest amivel vilagra jon hogy jollaktam, eleg volt. ha szepen fejlodik, egeszseges, boldog gyerek teljesen ok minden. ez az en velemenyem
2023. ápr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
93%
A tömés a lehető legrosszabb amit tehetsz. Vannak praktikák, amik segítenek, hogy kialakuljon egy egészséges táplálkozás, de van, hogy megfeszülsz is rossz evő lesz. És nem azért mert rossz anya vagy, vagy elrontottad, hanem mert ilyen a gyerek. Ez olyan mint az alvás, persze fontos a rutin, de ettől van gyerek aki a percre pontos rutin mellett is nehezen alszik el, vagy sokat kel. Nekem nagyon jó evő gyerekem van, de így is vannak hetek, amikor csipeget. Ez van, nem kell erőltetni. Azt meg, hogy a témában félhülye (már bocsánat) családtagok meg mit brekegnek, magasról le kell tojni.
2023. ápr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%
Kövezzetek meg, de én nagyon lazán álltam ehhez az egészhez. KB 8-9 hónapos lehetett már velünk evett szinte mindent. Ismerte és szerette az ízeket, a különböző állagokat, a zöldségeket és gyümölcsöket. Rengeteg levest ettünk, a mai napig imádja a leveseket. A kertből ette a zöldborsót később az epret. De egyáltalán nem volt szó tömésről, csak amit ő is elfogadott. Most 8 éves, rendkívül jó evő kislány. Igaz magasabb az átlagnál, de ezt nem ennek tulajdonítom. Úgyhogy igen, szerintem sok múlik a hozzáállásán is a szülőnek.
2023. ápr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
81%

A tömés és az adtak neki X kaját nem ugyanaz, bármennyire is szeretnéd ezt sugallni. Egyébként saját gyerekemnél bevált hogy relatíve hamar normális kaját kapott a sótlan és ízetlen homogén pureken túl, a mai napig mértékkel, de jól eszik. Azok a hulladék ízetlen purek arra jók hogy bevezessük az ételeket, de kedvet nem csinál az eveshez pár hónap után.


Amúgy minden gyerek más, valamelyik alapból "rossz evő". Erőltetni semmit nem szabad ez a lényeg.

2023. ápr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%
6, nagyon átestünk a ló túloldaláta a hozzátáplálással. Sokan annyira későn kezdik, hogy mire oda jutnak, hogy már 2-3 ízt ismer, akarata van és egyszerűen kóstolni sem hajlandó többet...
2023. ápr. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
89%
Eleve nem értem, miért jó, ha ketevesen háromevesnek néz ki. Ketevesen kétévesnek nézzen ki.
2023. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk a környezetünkben sok baba/kisgyerek van.

Én azt tapasztalom, hogy aki idejében elkezdték a hozzátáplálást, és hamar olyan eteleket ad a gyereknek, amit a család is eszik, nem eröltetve, a gyerek tempójaban haladva, ott késöbb joevő gyerek lett.

A másik oldal meg a 8-9 hónapig csak anyatej/tápszer, mert "azt szereti a gyerek", meg még 1,5évesen is bébiétellel etetik, ott szinte fényevő az összes. Vagy van kb 3 kaja amit megeszik és ennyi.

2023. ápr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!