Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ezen múlik, hogy egy...

Tényleg ezen múlik, hogy egy gyerek milyen evő lesz?

Figyelt kérdés
Lányom 4 éves, nem eszik sokat, nem nagy evő. Most az ünnepek alatt itt vagyunk a nagyszülőknél, após azt mondja, már fél évesen tömni kellett volna, hogy hozzá szokjon, jó evő legyen. Sógornőmék a kisfiukkal így csináltak, már fél évesen adták neki a nehéz húsokat, s most 2 évesen már úgy néz ki, mint egy minimum 3 éves gyerek. Valóban ezen múlik a dolog? Mi soha nem tömtük egyik gyereket sem.

2023. ápr. 7. 11:42
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
89%

Én nem értem a prpblémát. Normális a súlya a kislánynak? Gondolom igen. Akkor miért kéne nagyevőnek lennie?


Erőltetni, tömni ártalmas, rossz berögződés, hogy így kell. Minél többféle ételt felkínálni viszont jó dolog. Hadd kóstolja meg, ha szeretné. De kényszer nélkül.

2023. ápr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy kell tömni. Engem kiskoromtól kezdve tömtek, anyám kiakadt ha nem ettem stb. Egy életre tönkrevágták a kajával való viszonyomat. Nem tudok egy jóízűt enni, szükséges rossznak élem meg az egészet.
2023. ápr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
73%

Kevered a szezont a faxommal.


A 4 éves gyereknek nem kell sokat ennie. Annyit kell ennie, amennyire biológiailag szüksége van. Se többet se kevesebbet. Ez néha nagyobb mennyiség, néha kevesebb. A lényeg a minőségi étkezés.


A fűszeres hús adása nem tömés, ha a baba elfogadta. A tömés az, hogy akarata ellenére lenyomják a torkán, mindegy hogy ordít, vagy lelkileg zsarolod, hogy egyen.


Az, hogy a kétéves mekkora, az genetika. Én fiam viszonylag jó evő, de főleg zöldség és gyümölcsöt eszik, sovány húsokkal. Ő mindig legalább fél évvel idősebbnek tűnt a koránál, mert az apja és én is magasak vagyunk. Ettől még teljesen egészséges, izmos, szálkás alkat. Nem nyújtom álmában, hogy nőjön, tehát nem direkt növesztjük magasnak.

2023. ápr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Már 4 hónaposan elkezdtük a hozzá táplálást, mert mindkét gyerek tápszeres volt. Akkor nagyon jó evő volt mindegyik, sokféle ízt kipróbáltak, rengeteg féle ételt adtam nekik, kb 1 éves korukig nem is voltak rossz evők. Adtam nekik, nem vontam meg semmit tőlük, de nem is erőltettem. Apósék, sógornőmék szó szerint tömik a gyereket kicsi kora óta, ezt szokta meg, így gyakorlatilag mindig van a kezében vki étel még játék közben is.
2023. ápr. 7. 13:12
 15/31 A kérdező kommentje:
13-as: mi az a "faxom"? Amúgy akkor te is egyetértesz avval, hogy a 4 évesnél nem mi rontottuk avval, hogy fél évesen nem tömtük.
2023. ápr. 7. 13:15
 16/31 anonim ***** válasza:
89%
14. De azt ugye tudod, hogy mások szemében pedig te cseszted el mert 4 hónaposan enni adtál neki. Gondolom azon te is felháborodnál ha téged szólnának le. A tömés gáz, de az, hogy azzal foglalkozol milyen húsokat adtak szintén gáz. Pontosan tudod, hogy nem szabad tömni, meg nem kell egy gyereknek sem zabálnia, akkor minek foglalkozol ilyen butaságokkal?
2023. ápr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
#15, ezt hogy olvastad ki a 13-as válaszból? Nem írja, hogy tömni kellett volna. Sőt.
2023. ápr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Sosem tömtem, így is annyit eszik
2023. ápr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem ezen múlik.

2 gyerek, ugyanaz a "módszer", az egyik fényevő, pehelysúlyú, míg a másik nagyon jól eszik, egészséges súlyú.


10-es, pont az a gyerekem szuper étvágyú, aki 3,5 éves koráig szopizott. ;)

2023. ápr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
17: pont azért írtam a 13-asnak, hogy egyetért velem abban, hogy mivel nem törtem egyik gyereket sem, így nem én rontottam el avval, hogy most nem eszik rendesen.
2023. ápr. 7. 17:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!