Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ezen múlik, hogy egy...

Tényleg ezen múlik, hogy egy gyerek milyen evő lesz?

Figyelt kérdés
Lányom 4 éves, nem eszik sokat, nem nagy evő. Most az ünnepek alatt itt vagyunk a nagyszülőknél, após azt mondja, már fél évesen tömni kellett volna, hogy hozzá szokjon, jó evő legyen. Sógornőmék a kisfiukkal így csináltak, már fél évesen adták neki a nehéz húsokat, s most 2 évesen már úgy néz ki, mint egy minimum 3 éves gyerek. Valóban ezen múlik a dolog? Mi soha nem tömtük egyik gyereket sem.

2023. ápr. 7. 11:42
1 2 3 4
 21/31 Derjaderja ***** válasza:
26%
Hogy lehet tömni egy gyereket, ráadásul olyan korban amikor még nem is zsarolható érzelmileg?
2023. ápr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Derjaderja ***** válasza:
100%
19. Pacsi. Kb ugyanaz nálunk.
2023. ápr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
21: én sem tudom, a részletekbe nem avatott bele após, hogyan kellett volna, illetve a sógornőmék kisfiánál hogyan csinálták. Csak annyit tudok, hogy már bőven fél éves volt, amikor adtak szinte mindent neki (nem kóstoltatták, rendesen elé vágták a disznó pörköltet például).
2023. ápr. 7. 20:43
 24/31 anonim ***** válasza:
72%
Erre én is kíváncsi lennék. Szerintem nem lehet tömni, ha csak tényleg nem a torkán nyomják le az ételt. Kis husis baba volt pár hónaposan a lányom, mondták hogy biztos tömve van, éppenséggel olyan keveset evett jóval az adagja alatt sokszor,hogy néha néztem,hogy jól lakik ennyivel, szépen gyarapodott pedig tényleg nem vitte túlzásba, erőltetni pedig sosem erőltettem. Szerintem egy 4 évest sem lehet tömni.
2023. ápr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
57%
24# vagyok. Az meg szerintem nem tömés,ha pl.: a kedvence a brokkolis kajcsi, elé van téve, ő pedig annyit eszik amennyit szeretne, abból pl. rengeteget szokott annyira imádja. Elvenni meg nem fogom a felénél,hogy nem eszel többet,ha még éhes.... Van amiből még pár falattal eszik,akkor annyit.
2023. ápr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
49%
23. Én sem kóstoltattam, mint ahogy a blw-s gyerekek milliót sem kóstoltatják. Egyre jobban azt érzem te vagy a családban a felfújt hólyag, aki mindenkinél mindent jobban tud. Én sem értem a tömést, de a te szótáradban gondolom azt jelenti, hogy a baba csipegethetett kedvére, nem a pempőt kapta 2 éves koráig. (Semmi bajom nincs a pürével, félre ne értsetek, csak azt nem szeretem amikor valaki tájékozatlanul szid másokat).
2023. ápr. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tömni egy gyereket, de nagyon egészségtelen. Pl: a tablettel etetés is a tömés egy formája, mivel fogalma sincs a gyereknek, hogy mit és mennyit eszik, mert lefoglalja a mese.

Vagy pürével is lehet tömni, amikor csak lapátolja bele lenyomjva a nyelvét, kiiktatva a gyerek öklendezési reflexét.

Egészséges módon se pürével, se blw-vel nem lehet tömni egy gyereket, mert ha nem tereled el a figyelmét, ha hagyod nemet mondani, elfogadod hogy elfordította a fejét... Akkor nem fog többet enni.

Az már más dolog, hogy kevés kajával is el lehet hízlalni egy gyereket, ha mindig értéktelen ételeket eszik: folyton péksütiket, rengeteg cukros löttyöt...stb.

2023. ápr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
26: akkor szerinted helyén való, hogy egy 6 hónapos gyereket tömni kell, hogy jó evő legyen később, óvodás korban is? Mert após szó szerint ezt mondta. Vagy ezt te hogyan értelmeznéd máshogy?
2023. ápr. 8. 09:22
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

28, te ennyire hülye vagy? A 26-os blw-módszerrel etetett. Az áll a legmesszebb a töméstől, mert arról szól, hogy a gyerek a saját igényei szerint eszik mindenféle erőltetés nélkül.

Ha pörkölttel tömték a rokonodat az nem blw.

2023. ápr. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
71%
28. Értelmi fogyatékos vagy vagy troll? Valamelyiket válaszd légyszi, mert én ennyire sötét emberrel még életemben nem beszéltem.
2023. ápr. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!