Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvérek közt semmi értelme...

Testvérek közt semmi értelme nincs, ha 10 év van köztük? Ez olyan így, mint 2 egyke gyerek?

Figyelt kérdés
Azaz soha nem is fognak összeérni már az ilyenek?

2023. ápr. 21. 14:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
35%

Az igazi testvéri viszony az max 5 éves korkülönbségig van. Utána már egy kamasz nyilván nem tud testvérként tekinteni egy babára, inkább pót szülő…

Persze felnőttkorban meg mindig jobb mintha egyke lenne valaki


Én sajnos egyke vagyok, baromi rossz és lett is volna egy testvérem 14 éves koromban de az anyám nem akarta így abortusz lett a vége.

Most 29 vagyok, hat nagyon más lenne az élet ha lenne egy 15 éves kiskamasz tesom…

2023. ápr. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
48%

Mi 5en vagyunk tesók.

5 évente szült anyám (+2 az utolsó.)


Szóval én 30, aztán 25, 20, 15, 13évesek vagyunk.


25éves tesómmal kb 2 éve van az a szint, hogy elvagyunk. Ez az 5 év is szakadék szerintem 2gyerek közt.

20éves tesómmal kb semmi közös témánk nincs, sosem volt. En már családot alapítottam, dolgozok, őt csak a buli érdekli egyenlőre. Mikor én voltam ebben a korban, ő még csak játszott.

15 és 13éves tesóimmal elöbb mondom anyainak mint testvérinek a viszonyt. Sosem voltunk egy szinten. Szerintem nem is leszünk.


Viszont a 2 kistesóm közt olyan szintű a kötődés, hogy irigylen nagyon.

2023. ápr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
87%

Köztünk 2 év van a tesómmal, 30+osok vagyunk, minimális kapcsolattartás van csak.


Exem és tesója közt 11 év volt, náluk volt féltékenység is, rendes testvéri viszony:) mikor a 20 éves pasid nyafog, hogy nem lehetett nyula a huginak meg kettő is… az nem semmi:) szóval szerintem nem korfüggő, inkább személyiség.

2023. ápr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 harebell ***** válasza:
87%
Leginkább a nagyobbik testvér személyiségétől függ. Láttam már rá példát, hogy 10-13 év volt a korkülönbség, és a nagy nagyon sokat játszott és foglalkozott a kicsivel, nem szülő szerepet átvéve, hanem testvérként, és kamaszként se volt terhes számára a kicsi társasága. Nyilván nem ugyanolyan, mint amikor 2-4 év a különbség, de a személyiség szerintem többet számít.
2023. ápr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
75%
Koztunk 8 ev van a batyammal. Amikor meg nagyon kicsi voltam, jo volt a kapcsolatunk, aztan mire kiskamasz lettem, nem volt mirol beszelgetnunk. Egy jo 10 eve viszont megint nagyon jo, bizalmi a kapcsolatunk, o lesz a tanum. 27N
2023. ápr. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!