Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyereket hogy tudom leszokt...

Kisgyereket hogy tudom leszoktatni a harapásról?

Figyelt kérdés

A bölcsődében azt mondták, hogy majd kinövi, de már nagyon elegem van belőle, bármit csinálok, nem vált be.

Nyáron lesz 3 éves, elsősorban a tesóját harapja, néha engem is, akkor is ha jó kedve van...

A bölcsit amúgy ősszel kezdte, de előtte is fennállt a probléma, nem ez váltotta ki.

Van valakinek olyan ötlete, ami működhet?


2023. máj. 22. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Egyszer harapott, rászóltam, hogy fáj és nem szabad. Még egyszer harapott, sarokba küldtem és megvontam a mesenézést arra a napra. Többet nem volt kedve harapni.
2023. máj. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megmutattam neki, mit haraphat. Ha harapni probalt, a szajaba dugtametelt, vagy ragokat. Olyankor harapott altalaban, amikor ehes kezdett lenni, igy erre is extran figyeltem. Onnantol, hogy parszor elismeteltem, hogy mit NEMszabad harapni, es ujra megtette, kivettem az adott helyzetbol, es en is megvontam tole dolgokat. Alapvetoen a magyarazas hive vagyok, de van 1-2 dolog, aminel szigoruan meghuzom a hatart, es egymas bantasa pont ez a kategoria.
2023. máj. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Rácsaptam a szájára nem tutujgattam,nem értette meg a szép szót,ja és megharaptam énis hogy értse hogy fáj.Azóta nem csinálja...néha bepróbálkozik...
2023. máj. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Csúnya szónál bevált, hogy elvettem egy játékát és csak másnap adtam vissza, ha nem mondott több csúnya szót (ha igen, akkor még egyet elvettem). Érdemes olyan helyre tenni, ahol látja, de nem éri el. 1 nap után már teljesen érezhető volt a változás, 3 nap után pedig már véletlenül sem mondott csúnya szót.
2023. máj. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de sajnos ezek kevesek :(
2023. máj. 22. 17:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, miért csinálja, mi váltja ki belőle. Lányom 2,5 évesen lett óvodás, ő ott, akkor harapott először. Sajnos rendszeres volt, így elküldtek a pedagógiai szakszolgálathoz, kiderült, hogy SNI-s. Nem azt mondom, hogy ő is SNI-s, ezért fontos tudni, nála mi váltja ezt ki. A lányomnak indulat kezelési problémái vannak, ő akkor harap, ha vkivel összeveszik.
2023. máj. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6, és hogy kell a lányodat kezelni ilyenkor, mit mondtak?
2023. máj. 23. 13:51
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

,, A 4 éves fiam mindig megharapta a többi gyereket az oviban. Egy nap azt mondtam neki, hogy ez egy nem harapós ovi. Ha tovább folytatja a harapdálást, átkerül egy harapós oviba, ahol őt is mindenki megharapja majd, még az óvónők is. Soha többé nem harapdált.”


[link]

Hatha segit.

2023. máj. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hehe, ez jó ötlet volt 8-as. De azzal nyilván nem fenyegethetem hogy átkerül egy harapós családhoz :D
2023. máj. 30. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!