Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen módszerrel adjam be a...

Milyen módszerrel adjam be a gyógyszert a gyerekemnek, ha nem akarja bevenni?

Figyelt kérdés

A nagyobb gyerekem most kezdte az ovit, a kicsi azóta szinte mindig beteg.Mellesleg a nagyobb is.Csak Neki meg tudom magyarázni, hogy fontos bevenni, a kisebbnek (másfél éves)nem tudom, s

szegénykém már annyi gyógyszert evett, a másfél honap alatt, hogy elege van.Már a kanál látványára is elfordul, nurofenes fecskendőre meg nem nyitja ki a száját, ordít, kiköpi.


2010. okt. 10. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
tedd bele a teába, kakaóba cumisüvegben, jobb ötletem nincs.
2010. okt. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Nekem a kisebbik detto ilyen volt, többféle trükkel próbálkoztam. Gyümölcslevet nagyon szereti, ezért egy ideig bevette vele, de úgy kevertem bele, hogy ne lássa. Aztán az jött még be, hogy a gyógyszert evőkanálba fecskendeztem, miután kimértem, és tömény gyümölcsszörpöt öntöttem rá, kanállal bevette. Most 3 éves, elég ha mondom, hogy beteg gyerek nem mehet az oviba, már veszi is be...kitartás. Legvégső esetben lefogtam és beleerőltettem és próbáltam megsaccolni, hogy mennyit köpött ki és pótoltam. Sokszor nem azért aggódtam, hogy beteg lesz, hanem, hogy nem veszi be a gyógyszert és ezért milyen nehéz meggyógyítani...
2010. okt. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Fecskendőbe felszívtam,és megdöntve a fejüket a szájukba fecskendeztem.(lassan)

Nem tűnhet humánus megoldásnak,de gyorsabb,nem megy mellé,nem aprózódik el a felszívódása,mintha 1-1,5 óráig rimánkodnák,hogy igya meg a teát,amibe tettem.


Végül is az orrszívás is erőszakos megoldás ilyen kicsinél,akivel még nem lehet beszélni,és még utálja is..kb olyan ez a módszer is.

2010. okt. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én módszerem elég gáz :D de nekünk nagyon bevállt: "Ha beveszed a gyógyszert, megnézzük a szomszéd kislányt,kisfiút." Elég béna,de nálunk tökéletesen működik. Azt is gyorsan hozzáteszem,hogy utána rövid időn belül tényleg megnézzük valamelyikőjüket,mert ha ez elmarad,elszáll a bizalom.
2010. okt. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Keverd neki egy kis gyümölcs pürébe.Ezek a gyógyszerek amúgy is édesek és nem rontják el az ízt!

Vagy próbáld meg a nurofenes fecskendőbe,úgy hogy add neki hadd nyalogassa ő!

Mi is így csináltuk, eleinte fél üveg gyógyszer elment mire egyszer minden sikerült kiszopogatnia,de megéri mert ügyesen bevette vele a gyógyszert és ma már kanállal is beszedi,de csak ha a kezébe adom a kanalat:)


23 hós kislány anyukája

2010. okt. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Próbálkozunk...:)
2010. okt. 11. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!