Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák van olyan akinek a...

Anyukák van olyan akinek a gyereke néha-néha nem akar kimenni? Ilyenkor mit csináltok?

Figyelt kérdés
Ma még egyáltalán nem voltunk kint a lányommal(2,5éves),pedig ezerszer megkérdeztem akar e sétálni,játszóterezni,de nem! Még arra sem tudom rávenni hogy a boltba lemenjünk(5perc),így kénytelen leszek felhívni apát hogy hozzon kenyeret.
2023. máj. 27. 17:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
38%
3 éves a fiam, nincs kertünk, úgyhogy hacsak nincs nem nagyon kaki idő (vagy nem beteg, nyilván), megyünk. A friss levegő egészségügyi szükséglet, nem választás kérdése. Szerencsére sose kellett harcolni vele, olyan már előfordult, hogy noszogatni kellett vagy kicsit lassabban sikerült csak elkészülni. De az kizárt, hogy bent poshadjunk a lakásban.
2023. máj. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Lányomnak is volt egy időszaka, amikor lehetetlen volt rávenni, hogy kimenjünk. Ha nem volt muszáj, nem erőszakoskodtam inkább. Idebent szépen el tudott játszani. Volt, hogy a közeli boltba sem tudtam elmenni vele. Persze, ha fontos dolog miatt kellett vinnem például orvoshoz, védőnőhöz, akármilyen hisztit levágott, vittem. Útközben abbahagyta. Olyan is volt, hogy amikor már napokig nem volt hajlandó kimenni, viszont jó idő volt és szüksége volt a mozgásra, friss levegőre, akkor is kicibáltam. Akkor is megnyugodott időközben és jól érezte magát. Inkább csak az elindulás volt nehéz bála. De szerencsére viszonylag hamar elmúlt ez az időszak.
2023. máj. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgymond muszáj kimenni mert nincs otthon pékáru, wc papír stb akkor fogom és megyünk, de nem erőltetnem le a játszóra mert kell és kész, ha nincs kedve és jól elvan bent. Mi ilyen jó időben órákat kint vagyunk de mikor hideg van vagy esik és nincs kedve kimenni a fiamnak akkor nem megyünk ki.
2023. máj. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha boltban kell menni akkor jön és kész. Ha játszani vagy sétálni nem akar menni akkor nem megyünk. Ritka az ilyen.
2023. máj. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Csak annyira dühít hogy valaki képes belekötni akár egy betűbe is!!! Természetesen nem én pontoztalak le,ahogy a 3.-at sem! A kötözködők normális választ persze nem tudnak adni!


Aki piti dolgokban is a fölényét fitogtatja a gyerekkel szemben arról nekem is meg van a véleményem..... Sok szülő sajnos úgy kezeli a gyerekét mint egy agyatlan tárgyat (tisztelet a kivételnek).:(

2023. máj. 28. 05:33
 16/19 anonim ***** válasza:
21%

#4 no nálad sem szülnék,az már biztos

Tipikus flegma,én mindent jobban tudok orvos vagy,aki a kismamákat kb semmibe sem nézi...

2023. máj. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
38%

#15 Ha ezt nekem szántad, fölényfitogtatásról szó sincs. A gyerekem is akar menni (ahogy írtam is, nagyon ritka, hogy emiatt konfliktusunk lenne), együtt beszéljük meg, hogy aznap épp hova is menjünk, és ha csak lehet, oda megyünk, ahová ő szeretné (játszótér / park / erdő / belváros - ezek a lehetőségek).

A levegőzés egyébként egyáltalán nem piti dolog, gyereknek és felnőttnek is szüksége van rá napi szinten - az egészséges, erős immunrendszer, a jó alvás stb. ezen IS múlik.


#11 voltam

2023. máj. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez rendben van. Azt mondod, hogy mindennap mentek, de ma nincs kedve, mert nem érzi magát fizikailag, mentálisan 100%-nak. Én se megyek ilyenkor sehová felnőttként. A fontos, hogy segíts neki kommunikálni ebben.


"Azért nincs kedved menni a játszóra/tóra/motorozni/sétálni", mert fáradt vagy? Rendben van, akkor itthon maradunk pihenni."


A boltot meg az elintézni valókat ilyenkor ne említsd. A szórakozást le szabad cserélni pihenésre. Mást nem. Ha több mindent kéne otthonra venni, akkor fognám a gyereket és mennénk. Itt is magyarázva neki, hogy ez fontos, meg kell tenni. De a kenyéren nem aggódnék. Egyfelől lehet otthon is sütni, elég könnyű :) Másfelől a párod uton van, haza fele be tud menni. Csak egy kenyérért nem fogom elrángatni a fáradt, nyűgös gyereket. Ezt az én párom is megértené, feltételezem a tied is, ha mersz neki szólni emiatt. :)


Ablak legyen nyitva többet, ennyi.


Ha a mozgást hiányolod, akkor meg lehet gyerektornászni, labdát gurítani egymásnak, akadálypályát készíteni. De ha egy napig nem mozog, akkor sem dől össze a világ.

2023. máj. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ja most nézem, ez tegnap volt, bocsi. 😅
2023. máj. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!