Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Nemsokára bekell...

Mit tegyek? Nemsokára bekell mennem a kórházba szülni többi lent.

Figyelt kérdés
Van otthon egy 4 éves csodálatos autista kislányom azt kell róla tudni,hogy nagyon ragaszkodó nagyon anyás nagyon ragaszkodunk egymáshoz soha egy napot sem töltöttünk egymás nélkül,de most fog születni a kis tesó és előre félek hogy fogja elviselni azt a pár napot nélkülem.Sajnos ha elmagyarázom neki,hogy miért megyek el nem fogja teljesen megérteni és attól tartok azt fogja érezni,hogy elhagytam őt cserben hagytam:( apukával nagyon jól elvan,de anya az anya..nem tudom mit tévő legyek mit tanácsoltok?

2023. jún. 3. 07:39
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Evvel nem igazán tudsz mit csinálni. Sokan átestek ezek. A lányom 2 éves volt, amikor a kisöccse született. Ugyan nem volt autista, de még olyan pici volt, hogy én is tartottam tőle, hogy fogja viselni. Nagyon anyás volt és gyakorlatilag mindig velem volt. De meglepően jól bírta azt a pár napot. Ott volt az apukája meg a nagyszülei is. Szerintem nem érdemes ezen aggódni, ezt elkerülni nem lehet.
2023. jún. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
85%

Most komolyan. Ha azt mondjuk, hogy maradj vele, akkor nem mész szülni?

Vagy mégis mit vársz tőlünk?

Szülnöd muszáj lesz. Őt nem viheted. Hidd el, nem fog abba a pár napba belehalni. 4 éves. Oké, autista... de gondolom nem értelmi sérült.

2023. jún. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
72%
Remélem jársz valamilyen segítőhöz, terápiára és nem így tervezed leélni az életedet. Hogy idegen mondják meg...
2023. jún. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
61%
Nem az autistával van baj, hanem az anyjával. Fogyatékosabbnak neveled, mint ami.
2023. jún. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
82%
Biztos kellett ide még a kistesó is...?
2023. jún. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
75%
Ne haragudj nekem a "csodálatos" és az "autista" szó nem fér el egy mondatban. Nyilván szereted, neked ő a tökéletes, de ezt más anya nem érzi át, a te gyereked más szemében ugyanolyan, mint a többi. Ne magasztald fel, felesleges.
2023. jún. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
63%

"nagyon ragaszkodó nagyon anyás nagyon ragaszkodunk egymáshoz soha egy napot sem töltöttünk egymás nélkül,de most fog születni a kis tesó és előre félek hogy fogja elviselni azt a pár napot nélkülem."


Ne a kórháztól félj, hanem az elkövetkezendő évektől, évtizedektől. Neveltél egy autista kismajmot, aki le sem tud rólad szakadni. Nyilván egy újszülött mellett nem fogod tudni megadni neki azt a figyelmet és törődést, mint korábban. Lehet gondolkozni, ez mit fog kiváltani a csodagyerekedből.

2023. jún. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 babyboom567 ***** válasza:
91%

Tényleg, minden bántás nélkül,amikor terveztétek a második babát,már akkor el kellett volna kezdeni a kislányodat felkészíteni a testvéres életre.Mert tényleg nem a szülés lesz a nehéz, hanem ami utána jön.Nem fogtok tudni ilyen összenőve élni a kislányoddal, mert ott lesz a pici.

Én csak egy nagy virtuális ölelést küldök,mert az a hatalmas feladat ami előtted áll, számomra megoldhatatlan.

2023. jún. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
61%
Ne általánosítson senki. Az autista gyerekek között hatalmas különbség tud lenni. Nem tudhatjuk, hogy a kérdezőnél mi a helyzet. Amúgy ha nem opció, amit írtak a többiek, akkor marad az, hogy bemennek apával a kórházba hozzátok. Gondolom kórháztól függ, van-e családi szoba, nálunk van.
2023. jún. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
84%
Ugyanazt olvastuk? A kérdező leírta milyen a gyerek. Ebben az esetben hogyan kell nem általánosítani?
2023. jún. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!