Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 3 éves kisfiam csak...

Lassan 3 éves kisfiam csak gatyába kakil, kinek mi vált be, hogy elkezdjen a bilibe produlálni?

Figyelt kérdés

1 hónapja került le a pelus, csak éjszakára adok még rá, 10-ből 9-szer szárazan veszem le reggel. Két hét elteltével már mondta a pisit, azóta sem pisil be, de a kaki az csak a gatyába.

Már szinte mindent kipróbáltam, mesélés a kakiról, plüssálatai állandóan ott kakilnak(csokit teszek a bikibe), próbáltam zsarolni, hogy kap édességet, vagy hogy a Mikulás nem fog hozni ajándékot, már 3. napja nem viszem ki játszótérre hiába kéri, evvel is zsarolva, hogy ha sikerul a bilibe akkor azonnal indulunk, de semmi, van ami bevált valakinél, vagy erre csak az idő és a türelem a megoldás?



2023. jún. 25. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Ez a zsarolás dolog borzasztó, még olvasni is.

Nem érett még rá az idegrendszere. Szól, vagy jelzi valahogy, hogy kakilni kell? Vagy csak, amikor már kész van? Ne siettesd, ez egy nagyon bonyolult dolog náluk.

Idő és türelem a megoldás.

Az én fiam pont 3 évesen lett 2 nap alatt szobatiszta a pisire. De utána hónapokig csak pelenkába kakilt. Az oviban nem volt hajlandó, hazaértünk, kérte a pelenkát, és abba kakilt. Aztán egyik napról a másikra mondta, hogy már nem kell, azóta kakil a WC-be. Meg kellett rá érnie.

2023. jún. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen szól, hogy menjek ki a szobából, vagy hogy aluszkáljak ilyenkor tudom, hogy arra készül, ha ráültetem bilire csak nyávog, vagy játszik, majd mikor mág megunja akkor szól hogy nem akarok bilibe kakilni.
2023. jún. 25. 16:19
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Én addig pelenkáztam,amíg akarta.majdnem 4 éves volt,amikor szólt,hogy már nem kell pelus,ő is a wct akarja használni. Sosem értettem,minek eröltetni. A bilizés is hülyeség. Miért kell csesztetni a gyereket?
2023. jún. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A kaki hosszabb idő volt, nem stresszeltem, mert az ovi így is szörnyen kezelte. 3,5 múlt mikor megoldodott. Utólag totál úgy érzem h tényleg egy érettség ami egy nap még nem megy, aztán másnap meg mintha sosem lett volna vele gond.
2023. jún. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Én is beszarok néha, nem nagy ügy. Kipucolom, aztán megy tovább az élet.
2023. jún. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
3. válaszoló, sajnos ezzel az a gond, hogy ha 3 évesen a gyereknek oviba kell mennie, a szülőknek pedig mindkét keresetre szükségük van a megélhetéshez, akkor ezt nem lehet megtenni, mert az óvodában nem fognak 4 éves korig pelenkázni.
2023. jún. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2.5 evesen 3 nap alatt szobatiszta lett nappalra pisivel. Most 3.5 eves es es kizarolag pelenkaba hajlandó kakilni. Ha nem kap pelenkat addig tartja mig este elalvas elott ra nem teszem a pelenkat es akkor kakil legtöbbször akkor mar nagy szenvedve. Nehany ilyen huzasom utan a gyerek be is dugult, mert visszatartotta, na akkor meg még szenvedett is a kakival meg pelusba is, mert en a "nagy okos anya" tudtam ... vagyis azt hittem hogy tudom es jol teszem amit teszek.


A lehető legrosszabb a zsarolas amit csinalsz. Engedd el ezt a kaki dolgot, fog majd neki menni az is. Van akinek azonnal, masnal hosszabb ido ,mint pl nalunk is. De ilyennel sosem probaltam nala elerni a celom hogy nem viszem jatszoterre vagy setalni, pedig nalunk aztan igazan idoszeru mar.

2023. jún. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha gyereket vállalt,akkor benne volt a pakliban,hogy 4 évesen megy oviba. Bölcsi pedig délután 5ig van,szóval mehet oda is. De a legkisebbeknek szoktak segíteni az óvonők. Max. 4 évesen úgyis szobatiszta lesz,addig meg úgyis hiába erőlteti.
2023. jún. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Abban az óvodába, ahová mi beiratkoztunk, azt mondták, nekik nincs kapacitásuk 25 gyerek mellett pelenkázni, és még nem is volt nálunk úgy gyerek, hogy ne lett volna nappalra szobatiszta. - Viszont érdekes, hogy ugyanezeknek az intézményeknek a vezető óvónője azt mondta, ha nem lesz szobatiszta 3 évesen, majd az ovival közösen ott megoldják. Ez elég ellentmondásos, az biztos.

Amúgy szerintem nem erőltetni kell a folyamatot, hanem támogatni.

2023. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bölcsiben pedig nekünk azt mondták, hogy az aug. 31-ig 3. évét betöltött gyerek csak kivételes indokkal maradhat ott 4 éves koráig, amihez már háziorvosi vizsgálat, és javaslat is kell.
2023. jún. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!