Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A második babám egész nap...

A második babám egész nap sír, emiatt se a naggyal, se a háztartással nem tudok foglalkozni. Hogy éltétek meg ezt?

Figyelt kérdés

Az első gyermekem elég rossz alvó, de nap közben jókedvű, nézelődő baba volt, aki mellett tulajdonképpen mindent meg lehetett csinálni. Odaraktam magam mellé, beszéltem, énekeltem neki és elvolt, persze sírt ő is, nála is megesett, hogy csak kézben nyugodott meg, de azért volt ennek egy mértéke.


A második babám viszont 2 hónapos, és szinte folyamatosan sír, amikor ébren van, folyamatosan. Volt egy kis hasfájása, akkor erőlködött, ha nem tudott kakálni, sírt hajnalban is, de ez elmúlt màr, tök jól kialussza magát, viszont napközben állandóan ordít, ha leteszem bárhova. Se kiságy, se pihenőszék, se hinta nem jó neki, semmi.


Én meg semmit nem tudok csinálni, akkor főzök kicsit, ha a férjem itthon van, meg este próbálok fenn maradni, mikor elaludtak a gyerekek, hogy kicsit tudjak haladni a háztartàssal. Ráadául a naggyal se tudok foglalkozni normálisan, kezd féltékeny is lenni, zavarja hogy mindig ordít a kicsi, rácsap, mutatja, hogy tegyem le. Persze, simán leülök mellé játszani szoptatás közben is, de a babával a kezemben nem tudok szaladgálni, nem tudok kimenni vele az udvarra, mert ott meg a nagy öli meg magát 2 perc alatt, ha nem vagyok s nyomában, nem fogom meg.


Egyedül hordozókendőben nyugszik meg a kicsi, viszotn abban be is alszik, akkor meg éjjel nem alszunk, amit fizikailag nem igazán bírnék már 2 gyerek mellett....


A férjem is ki van már készülve, hogy miért ordít egész nap a kicsi, látom, hogy emiatt vele a kötődés sem alakul úgy, mint a naggyal :/



2023. júl. 4. 14:07
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
37%
Hagyd sírni. Le leszek pontozva, de ahol nem egy gyerek van, ott ez nem egy tartható állapot.
2023. júl. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
55%

Először is, én reálisan felmértem a saját kapacitásaimat, és nem vállaltam egynél több gyereket. Le a kalappal azok előtt, akik remekül megoldják az életüket 2 vagy több kisgyerekkel is. Tudtam, én nem ez vagyok.


A te esetedben a nappali hordozás a megoldás, ha nem akarod sírni hagyni. Ha el tud aludni, akkor kell is neki az alvás, talán amiatt is ordít, mert túl álmos napközben.

2023. júl. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
62%

#2

Utólag könnyű okoskodni, pláne más életében. Adott egy helyzet, nem visszafelé kell köpködni.

2023. júl. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
95%

Ez teljesen normális.

A babák ilyenek, hogy az anyukájuk testközelében szeretnének lenni.

9-10 hónapos volt a kislányom, amikor ha felkeltem mellőle, azonnal sírni kezdett.

Vannak olyan gyerekek, akiket le lehet rakni, szépen elnézelődnek, de az is teljesen normális, ha csak kézben nem sír (talán több is az ilyen baba).

Pont ezért kockázatos kis korkülönbséggel gyereket vállalni, mert a csecsemőt nem lehet otthagyni, a "nagy" meg percenként megpróbál meghalni.

2023. júl. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
75%

Egy 2 hónapos gyereknek max egy órát szabad ébren maradnia, utána aludnia KELL.

Hogy éjjel nem alszik?

Hát ez ilyen. A babák nem alszanak éjjel.

Azzal senkin nem segítesz ha ébren tartod a babát, csak kárt okozol az egészségében.

Aki nem bírja az éjszakázást, ne vállaljon kis korkülönbséggel gyerekeket.

Csak annyit tehetsz, hogy összeszorítod a fogad és kibírod valahogy amíg nagyobbak lesznek.

2023. júl. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
84%

Meg kellene tudni mi az oka a sírásnak.

Simán lehet a túlfáradás is, vagy hasfájás, fogzás. Nem írtad mennyi idős a baba...

Hasfájásra biogaia, espumisan, lactase comfort csepp + mikróban melegíts meggymagpárnát és azt tedd a pocakjára.

Fogzásra dentinox a legjobb, végszükség esetén fájdalomcsillapító, ha nagyon szenved.

Valami oka tuti van, hogy egész nap sír.

Az én babám is olyan volt, csak ő az éjszakákat üvöltötte végig. Hasfájás miatt volt, de ennek nem volt mindig látható jele. Azaz nem feszítette magát, így fogalmam sem volt róla sokáig, hogy a pocakja fáj. Csak mikor a lactase comfort cseppet elkezdtük használni+ a pocak melegítést és hirtelen megjavult a gyerek akkor jöttem rá, hogy a hasa fájt...

Szóval próbálkozz ezekkel. Ha meg a hurcizást szereti, akkor legyen úgy. Attól még aludni fog éjjel, főleg ha egész picibabáról van szó.

2023. júl. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez ilyen. Túlélés.

Nekem az első lányom volt ugyanez. 1 éves kora után kezdett könnyebb lenni. De mindig is kis temperamentumos személyiség maradt.

Vannak nyugis nézelődős babák és többemberesek.

5 éves koráig nem is mertem emiatt kistesó projektre gondolni -.-"

Kitartást! Az idő segít majd.

2023. júl. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

30 múltam, nem akartam már éveket várni 2 gyerek között, és nem is gondoltam, hogy ilyen szinten letehetetlen babám lesz (a nagy most 2,5, szerintem az nem is olyan kicsi korkülönbség).


Ordítani biztos nem hagyom, úgy bele tudja magát lovallni, hogy majd megfullad, hát hallgassa, akinek van szíve, nekem nincs. Elég hallgatni, ha addig ordít, míg a naggyal wc-n vagyok vagy s kajáját készítem elő.


De ha hordozom, és elalszik, akkor éjszaka nem alszik, mint írtam, ée ez sem megoldás.

2023. júl. 4. 14:26
 9/39 anonim ***** válasza:
12%
Nem hagyod sírni? De nem azt írtad,hogy egesz nap sír? Most akkor mi van?
2023. júl. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
35%

Ez a második gyerekek sorsa.

Sokkal többet sírnak, mint az elsők.

De tényleg két választásod van, sírni hagyod a kicsit, vagy felkötöd és éjszaka is fent vagy vele.

Valamivel másfél évvel az első gyerek után már terhes voltál, azért ez elég kevés idő, kb semmit nem tudtál még a gyereknevelésről, szinte csak a gondozási időszakon voltatok túl.

Tudom vannak akiknek mindenáron akkkkkoriskellll a két gyerek.

Hát ez ilyen sajnos, durva. Brutális. Csodálkozom h nem kattan be minden két gyerekes anya.

2023. júl. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!