Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A második babám egész nap...

A második babám egész nap sír, emiatt se a naggyal, se a háztartással nem tudok foglalkozni. Hogy éltétek meg ezt?

Figyelt kérdés

Az első gyermekem elég rossz alvó, de nap közben jókedvű, nézelődő baba volt, aki mellett tulajdonképpen mindent meg lehetett csinálni. Odaraktam magam mellé, beszéltem, énekeltem neki és elvolt, persze sírt ő is, nála is megesett, hogy csak kézben nyugodott meg, de azért volt ennek egy mértéke.


A második babám viszont 2 hónapos, és szinte folyamatosan sír, amikor ébren van, folyamatosan. Volt egy kis hasfájása, akkor erőlködött, ha nem tudott kakálni, sírt hajnalban is, de ez elmúlt màr, tök jól kialussza magát, viszont napközben állandóan ordít, ha leteszem bárhova. Se kiságy, se pihenőszék, se hinta nem jó neki, semmi.


Én meg semmit nem tudok csinálni, akkor főzök kicsit, ha a férjem itthon van, meg este próbálok fenn maradni, mikor elaludtak a gyerekek, hogy kicsit tudjak haladni a háztartàssal. Ráadául a naggyal se tudok foglalkozni normálisan, kezd féltékeny is lenni, zavarja hogy mindig ordít a kicsi, rácsap, mutatja, hogy tegyem le. Persze, simán leülök mellé játszani szoptatás közben is, de a babával a kezemben nem tudok szaladgálni, nem tudok kimenni vele az udvarra, mert ott meg a nagy öli meg magát 2 perc alatt, ha nem vagyok s nyomában, nem fogom meg.


Egyedül hordozókendőben nyugszik meg a kicsi, viszotn abban be is alszik, akkor meg éjjel nem alszunk, amit fizikailag nem igazán bírnék már 2 gyerek mellett....


A férjem is ki van már készülve, hogy miért ordít egész nap a kicsi, látom, hogy emiatt vele a kötődés sem alakul úgy, mint a naggyal :/



2023. júl. 4. 14:07
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%
Meg ha nem tudsz melegszendvicset csinálni, akkor esztek hideget, vagy megcsinálja apa a naggyal, vagy apa dajkálja a picit amíg megcsinálod. Próbálj a házimunkában rugalmas lenni.
2023. júl. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de átérzem. Ez nálunk is így volt. Dackorszakos "nagy" és egy állandóan ordító kicsi.

Nekem a Suttogóban leírt 4É módszer segített kicsit rendet tenni a káoszban. A 4É: Étkezés, Ébrenlét, Édes álom, Én. Ez a ciklus ismétlődik 3 óránként. Az ébrenlét alatt mentünk sétálni, az "én" alatt tudtam foglalkozni a naggyal. A picinek volt napi 2 alvása, amikor a nagy ébren volt, és akkor tudtam vele foglalkozni. Egy olyan alvásidő volt, ebéd után, amikor mindketten aludtak, akkor ki tudtam fújni magam. Kellett kb.2 hét, mire megszokták a gyerekek a rendet.

2023. júl. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
én ezt nem értem. 2 hónaposan még 2x aludt napközben. egyszer mondjuk 10-12ig, meg egyszer 15-17ig. Emlékeim szerint. Nálatok ez hogy van? Van egyáltalán napirend? Nem csoda ha ordít, nincs egy rendszer a pár napos életében... minden nap ugyanakkor tedd be a kendőbe, hogy elaludjon, aztán tedd le a kiságyba, tudsz játszani a naggyal. bébiőr mellé, akár az udvarra is ki tudtok menni. aztán ebéd, közösen játszotok, bevonod a nagyot a házimunkába, majd megint jön az alvásideje, leteszed, megint tudsz a nagyra figyelni, aztán már apa is hazaér...
2023. júl. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

Te jo eg 2 honapos gyereknel nem

Figyelsz az alvasai kozott eltelt idore? Meg a 3 evesemnel is szamolom hany orat bir ki es ugy alszik napkozben. Ne haragudj ez mar kinzas. Igy fejlodik az agya basszus

2023. júl. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
0%
Ezért szabad csak minimum 3-3,5 év korkülönbséggel másodikat vállalni. 🤷
2023. júl. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

2x? 2 honaposan 3x alszanak legalabb. 3. Trimeszter. Ha ugy tudna csak aludni hogy magamra kotom akkor magamra kotom a csecsemo az elso. Csomo stresszhormon termelodik az agyaban, pihennie kell az idegrendszerenek most szuletett. Orulet milyen fura felfogasa van nehany embernek. Egyebkent honnan is tudna a 2 honapja szuletett csecsemo hogy a nagytesonak aludnia kell ejjel? Remelem csak a faradtsag beszel beloled es belatod hogy hagynod kell aludni. Ha hordozassal akkor azzal. En nem hordoztam de lattam olyat videokat ahol amint elaludt a baba leoperalta magarol az anyuka.


A 2,5 ev kis korkulonbseg szerintem is bar embere valogatja ki mit bir.

2023. júl. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

De fogjátok már fel, hogy nem tartom ébren, akkor alszik, amikor akar. Amúgy jó alvó, simán alszik 7 órát egyben éjjel, felkel, eszik és alszik megint 2-3 órát.


Ha kézben van, akkor mint írtam, elvan, mosolyog, vidám, akkor is aludhatna, de nem akar, még ringatásra sem, akkor ordít és sír, ha leteszem. Ha felkötöm kezdőbe, annyi változik, hogy akkor is alszik, ha előtte 11-12 órákat aludt.


Most ha nappal kendőbe rakom, semmi nem változik azon, hogy nem lehet lerskni, csak akkor felborul az amúgy tök jó alvása.

2023. júl. 5. 18:38
 38/39 anonim ***** válasza:
67%
Tegyél fölé ilyen zenélő,lelógó izéket a játszószőnyegre. Most előkerestem a képeket és 2 hónaposan már elvolt velük az enyém.
2023. júl. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

Te nem fogod fel hogy ha alszik azert alszik el mert faradt! Mit nem ertesz ezen hogy kosd magadra es HAGYD aludni? Szerinted mennyire osszetett a gondolkodasa egy 2 honaposnak??? 3 igenye van mivel mozogni nem tud aludni enni anyat erezni. Fejlodik a szervezete m, az agya!!!! Olvass mar utana miert KELL aludniuk!


[link]


Ejszaka 12-13 orat alszanak es nappal meg 1-2 orat. Aludnia KELL meg fejlodik. Ha nem tud mashogy elaludni csak rajtad akkor igy kell altatnod.


"Alvás és agyfejlődés

A felületesebb alvási szakaszok segítik az agy fejlődését, mivel az agy aktívan működik a REM alvási fázisokban. Az agy véráramlása az aktív alvási szakaszban megduplázódhat, fokozódhat a idegfehérjék termelődése, melyek az agy építőelemei. A tanulás szintén a felületesebb alvási szakaszban zajlik. A REM fázis stimulálja a kisded intenzíven fejlődő agyát/agyi központjait, elősegítve ezzel a mentális fejlődést is. A felületes alvás szakaszában az agy magasabb központjai folyamatosan működnek, míg a mély alvás közben ezek a magasabb agyközpontok kikapcsolnak, és a baba az alacsonyabb agyközpontjain funkcionál. Lehetséges, hogy a gyors agynövekedés ezen szakaszában (a csecsemők agya az első két évben annyit nő, hogy a felnőtt agy csaknem hetven százalékát eléri) az agynak alvás közben is működnie kell, hogy megfelelően fejlődhessen.


Az immunrendszer és alvás szerepe

Az alvás mélységét és az álmosság kialakulását részben az immunrendszer szabályozza. A megfelelő minőségű és mennyiségű alvás segít megteremteni a kisded szervezete számára azt az időszakot, amikor az immunrendszer támogatásában is aktívan részt vehet. A kielégítő mennyiségű alvás tehát hozzájárul az immunrendszer egészséges működéséhez. "

2023. júl. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!