Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megvisel egy kisgyereket, ha...

Megvisel egy kisgyereket, ha 2 éves korában bölcsődébe kerül?

Figyelt kérdés

Másfél éves múlt a kisfiam, eddig nem mondom hogy szimbiózisban éltünk, mert a nagyszülők szoktak vigyázni rá, 1-1 éjszakát néha ott is alszik, de ezen kívül nem sokat van távol tőlünk. Viszont anyagi okok miatt a Gyed lejárta után vissza kell mennem dolgozni. Ha minden jól megy, el tudom intézni hogy 6 vagy esetleg 7 órába dolgozzak, hogy mégse kelljen 5 óráig a bölcsiben lennie.

Olyan furcsa érzés, hogy ennyit lesz távol tőlem, és hogy gyakorlatilag idegenek fognak vigyázni rá.


Nektek hogy viselték a kicsik mikor bölcsibe kerültek? Hamar beilleszkedtek? És nektek mennyi idő volt megszokni?



2023. júl. 11. 12:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
70%
Nem.
2023. júl. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
38%
Anyumat megviselte, azért nem adott bölcsibe minket.
2023. júl. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés merült még fel bennem, hogy érdemes lenne esetleg ebben a fél évben többet gyerektársaságba vinnem? Babamama klub vagy hasonlók? Játszótérre járunk, de ezt leszámítva nem sokat szokott gyerekek között lenni. Amúgy barátságos kisfiú, nem félős, de a játszótéren azért elég kis visszafogott.
2023. júl. 11. 12:22
 4/27 anonim ***** válasza:
79%

Rengeteg gyerek jár bölcsibe és a többségnek nem okoz gondot, de az enyém is nagyon utálta.


22 hónapos volt, mikor kaptam egy remek munkalehetőséget, így a kicsi otthon maradt a szüleimmel. Fél év múlva kezdte a bölcsit, de nagyon nem érezte jól magát. Ha a gondozónő nem ért rá vele foglalkozni, akkor az otthonról vitt könyvét nézegette vagy rajzolt. Az udvart és a tornatermet szerette csak. Rengeteget vívódtunk, hogy kivegyük inkább és maradjon továbbra is a szüleimmel vagy biztassuk és tartson ki, végül jött a márciusi covid lezárás, 2,5 hónapig otthon voltunk (én oviban dolgoztam) és május végén már nem is volt hajlandó visszamenni, úgyhogy csak a búcsúbulira vittem be június közepén. Szeptembertől ovis lett, amit minden gond nélkül vett.

Addigra megért a közösségre.

2023. júl. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
56%

Más országokban, sokkal sokkal hamarabb kerülnek közösségbe a gyerekek, akár pár hónaposan. Ők is felnőnek, nincs bajuk.

Talán nálunk pont ez a "probléma", hogy túlságosan hozzánk nőnek, nehéz az elválás.

Én is anyagi okok miatt adtam volna bölcsibe a fiam 2évesen, de a kezdés előtt 3nappal lemondtam mert egyszerűen képtelen lettem volna otthagyni akár fél napra is.. pluszba szerintem a fiam se lett volna kész rá, nagyon anyás, mai napig van, hogy ha otthagyom mondjuk nagyszülőknél akkor képes végigsírni az időt míg vissza nem érek. Azóta viszont járunk babaklubba, kerekítőbe így társaságban van, vannak kis barátai akiket máskor is emleget. Ez biztos jót tett a szociális képességeinek.

2023. júl. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
62%

Nekem 21 hónapos a lányom, ő is szeptemberben kezdi


Én várom 😂


Mi kb tényleg 0-24ben együtt vagyunk. Nincsenek nagyszülök, így ott sincs otthagyva. Énidőm nemsok. Emellett iszonyúan hiányzik a felnőtt életem, nem csak az anyaság.


Várom. 8-16ig megyek vissza dolgozni. Ő meg fél8-3ig bölcsibe.

2023. júl. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%

Van akit megvisel, van akit nem. Az mèg jobban megviselnè, ha a szegènyseg miatt èheznètek. Ha menni kell, hàt menni kell.

Olyan orszàgban èlek, ahol hamar bölcsibe kerülnek a gyerekek àltalàban. (9 hó) Nagyon nem tesz jòt nekik, de az anyagiak miatt a legtöbb csalàdnak nincs vàlasztàsi lehetősège.

2023. júl. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Azért nem éheznénk, de több mint 200 ezer ft különbséget (ennyi a különbség a Gyed és a Gyes között nekem) nagyon megérezne a családi kassza. :( Néha a muszáj tényleg nagy úr, ha az ember nem akarja, hogy a gyerek bármiben hiányt szenvedjen, muszáj dolgozni.
2023. júl. 11. 13:17
 9/27 anonim ***** válasza:
68%
7-es vagyok. Ha kijönnétek a fizetésed nèlkül is, akkor èn maradnèk mèg egy èvet vele otthon. Rèszmunkaidőben vagy hètvègère (ha akkor is dolgoztok) nem vesznek vissza? Akkor lenne plusz pènz is, ès a gyerek sem lenne a csalàdtòl elszakítva.
2023. júl. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Ha nem megyek vissza dolgozni, épp éhen nem halunk, de jelentősen csökkene az amúgy sem luxus életszínvonalunk. Például abból, hogy egészségesen étkezzünk, én nem szeretnék leadni. :(

Viszont részmunkába szeretnék visszamenni, 6 órába lehetőleg, ahogy írtam is erre valószínű lesz lehetőség. Irodai munka lévén a hétvégi munkavégzés kizárt, így is örülök hogy szerencsére elég rugalmas a munkahelyem.

2023. júl. 11. 14:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!