Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megvisel egy kisgyereket, ha...

Megvisel egy kisgyereket, ha 2 éves korában bölcsődébe kerül?

Figyelt kérdés

Másfél éves múlt a kisfiam, eddig nem mondom hogy szimbiózisban éltünk, mert a nagyszülők szoktak vigyázni rá, 1-1 éjszakát néha ott is alszik, de ezen kívül nem sokat van távol tőlünk. Viszont anyagi okok miatt a Gyed lejárta után vissza kell mennem dolgozni. Ha minden jól megy, el tudom intézni hogy 6 vagy esetleg 7 órába dolgozzak, hogy mégse kelljen 5 óráig a bölcsiben lennie.

Olyan furcsa érzés, hogy ennyit lesz távol tőlem, és hogy gyakorlatilag idegenek fognak vigyázni rá.


Nektek hogy viselték a kicsik mikor bölcsibe kerültek? Hamar beilleszkedtek? És nektek mennyi idő volt megszokni?



2023. júl. 11. 12:09
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Az enyém imádta! Az első perctől. Amikor beszoktatásnál lett volna próba hét,már az első nap telefonáltak,hogy ne menjek érte délutáni alvás előtt...aztán megint hívtak,hogy szerintük maradjon végig mert olyan jól elvan. És tényleg. Reggeltől 4-ig ott volt mindig,és sosem volt gond. Amikor beteg volt,pár nap múlva már sírt hogy a gyerekekhez akar menni. Szóval nagyon pozitív élmény volt. Most már iskolás.
2023. júl. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a kutatások szerint 2 évesen már nem okoz maradandó kapcsolati kárt vagy ilyesmit. Nyilván a nagy többségnek.
2023. júl. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Hú én akkor igazán sz*r anya vagyok, mert beismerem, hogy engem szellemileg nem elégít ki (sőt...), hogy itthon vagyok a kislányommal. Frusztrál, nem ehhez szoktam. Alig várom, hogy szeptembertől visszamenjek dolgozni, ami bár csak heti 1-2 nap, már gondolatban is felüdülés. Szeretem használni az agyam, igényem van rá. Imádom a kislányunkat, de mellette leépülök, sajnálom. És nem is gondolom, hogy az egy gyerek érdeke, ha a szoknyánk alatt tartjuk 4 évig. 15 hónapos lesz, amikor dolgozni kezdek. Megoldjuk családban és családi napközivel, majd 2+ évesen megy bölcsibe, amikor teljes állásba megyek vissza.

Én személy szerint utálom, hogy ezt szégyellnem, vagy tagadnom kell, mert rögtön jön a kérdés, hogy "minek szült ez?" és társai. Imádhatom a gyerekemet attól, hogy sokszor úgy érzem megbolondulok szellemileg a háztartásbeli szereptől.

2023. júl. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Az én lányomat nem viselte meg. Szeret járni, sírás nélkül beszokott. Volt mélypont, amikor hosszabb időt beteg volt, akkor nem akart menni, de pár nap alatt túllendültünk. Én is vártam már a melót, és a lányom is rengeteget fejlődött a bölcsi óta.
2023. júl. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Én tökre megértem, amit írsz 23-as. Nem vagyunk egyformák, van, akinek jó otthon, és van, aki vágyik a munkába, nekem elég volt a 2 év, a tesóval is várunk most, mert kell a mentális szünet (pedig kis korkülönbséget akartunk). Szerencsés, aki megteheti, hogy a kedvének megfelelően tegyen, engem vártak tárt karokkal vissza, jó fizetéssel, win-win. Ne ítéljük el a másikat, csak azért, mert nem vagyunk egyformák, attól még szeretjük a gyerekeinket. 24 voltam.
2023. júl. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Gyerektől függ, hogy mennyire viseli meg a bölcsöde. Mi 2,5 éves korában adtuk bölcsödébe a lányomat, aki amúgy is nagyon szociális, kifejezetten vagány, bátor kisgyerek.


Ő simán beilleszkedett, a konkrét beszoktatás alatt soha nem sírt, igaz később volt egy periódus, amikor sírdogált, amikor ott akartam hagyni, de ez később elmúlott, és most is szeret bölcsibe járni.


Voltak olyan bölcsödetársai, akiknél sokkal nehezebben ment a beszoktatás, mert a normális 1 hetes periódus után is sírtak, illetve nem bírták sírás nélkül, ha az anyuka/apuka kiment a szobából. Volt olyan, akit emiatt ki kellett venni, mert egyszerűen nem bírta a szüleitő való szeparációt.


Hozzáteszem, hogy ez egy magánbölcsöde, profi dolgozókkal, ahol 2-3 dolgozó van jelen egy műszakban és maximum 12 gyerek, szóval nagy figyelem jut egy gyerkőcre.


Állami bölcsiben ez nyilván ennek töredéke.

2023. júl. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Hát az én lányom állami bölcsibe jár, és 12-en vannnak 2 gondozóra és egy dajkára. Szerintem nem egyedi felállás ez, jogszabályban szabályozva van én úgy tudom.
2023. júl. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!