Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megvisel egy kisgyereket, ha...

Megvisel egy kisgyereket, ha 2 éves korában bölcsődébe kerül?

Figyelt kérdés

Másfél éves múlt a kisfiam, eddig nem mondom hogy szimbiózisban éltünk, mert a nagyszülők szoktak vigyázni rá, 1-1 éjszakát néha ott is alszik, de ezen kívül nem sokat van távol tőlünk. Viszont anyagi okok miatt a Gyed lejárta után vissza kell mennem dolgozni. Ha minden jól megy, el tudom intézni hogy 6 vagy esetleg 7 órába dolgozzak, hogy mégse kelljen 5 óráig a bölcsiben lennie.

Olyan furcsa érzés, hogy ennyit lesz távol tőlem, és hogy gyakorlatilag idegenek fognak vigyázni rá.


Nektek hogy viselték a kicsik mikor bölcsibe kerültek? Hamar beilleszkedtek? És nektek mennyi idő volt megszokni?



2023. júl. 11. 12:09
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gyerekfüggő. Ismerek olyan gyereket, aki teljesen kinyílt és jót tett neki, imádta. Meg olyat is, aki kifordult magából, és az addig angyali gyermekkel csak a küzdelem volt. Ezt nehéz megjósolni. Viszont ha menni kell, hát menni kell, sok választásod nem nagyon van, ha jól értem.
2023. júl. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Ki így ki úgy viseli, de a gyerekek túlnyomó többsége beszokik, változó hogy ki mennyi idő alatt és hogy a bölcsi mennyire rugalmas abban, hogy több időt adjon a nehezebben beszoko kicsiknek. Fontos az is hogy a 2 gondozó közül legalább az egyikhez el kezdjen tudni kötődni.
2023. júl. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen ment a nagy bölcsibe, alkalmazkodó, nyugis gyerek, azonnal beszokott, és jól érezte magát. A többiek nem jártak, és pl nálunk a kicsi totálisan alkalmatlan is lett volna rá, az összes babás foglalkozást végigbőgte egy sarokban, éppen hogy sikerült óvodakezdésre összekapnia magát, és azt már szerette. Szóval gyerekfüggő is, de alapvetően nem fogja megviselni jó eséllyel.
2023. júl. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nagyban függ a szülőtől, ha ő nem tudja elengedni a gyereket, a gyerek is stresszelni fog. A szülő lazán veszi akkor a gyerek sem görcsös
2023. júl. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
83%
Ha rajtad azt érzi, hogy ez jó lesz neki, akkor nem. Sok múlik a te hozzáállásodon. Én is olyan helyen élek, ahol hamar bölcsibe kell adni a gyerekeket, mert lejár a szülői szabi, az én kisfiam bő másfél éve, 16 hónaposan kezdte, most múlt három éves, jól bírja, de én (is) úgy éreztem és érzem, hogy azért 2 éves koráig otthon lett volna a helye, a beszoktatás hete alatt többet sírtam (nem előtte), mint kb életemben összesen. (Pedig én addigra már fél éve dolgoztam, és a férjem volt otthon gyesen!) Ettől függetlenül maximálisan megbíztam a nevelőkben, tudtam, hogy jó kezekben lesz.
2023. júl. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
13%
Tiszta vicc.. Hiányzik a felnőtt életed meg az enido. Másfél éves de már mashol altatod, miért nem éled akkor a felnőtt életedet? Az enyém 4 éves és soha nem aludt máshol. Mégis van felnőtt életem, mert az anyaság is az és el lehet járni vele is felnőtt programokra is. Persze nem olyan, mintha magadban lennél de masfel evesen raunno erre, az kemény.
2023. júl. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
ha ez megnyugtat, én is ilyen korban kerültem bölcsibe, nem lett belőlem sem prostituált, sem rablógyilkos, és még az anyámat is szeretem.
2023. júl. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Igyekszem én is lazán kezelni a dolgot és nem túlizgulni, csak azért nehéz lesz ennyi időt távol lenni tőle. Remélem tényleg jól viseli majd, még van fél évünk hozzászokni a gondolathoz.


16-os, hogy jön ide a felnőtt élet és hogy hiányzik az énidő? Én nem írtam ilyet, kifejezetten szívesen maradnék itthon vele 3 éves koráig, de sajnos anyagilag nem engedhetjük meg magunknak. Egyébként én abban sem látok semmi rosszat, ha valakinek tényleg hiányzik a munka világa.

2023. júl. 11. 19:00
 19/27 anonim ***** válasza:
Ideálisabb 1,5 évesen beadni, könnyebben beszoknak, de 2 évesen sem lesz semmi baja.
2023. júl. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

16, bármilyen hihetetlen is, nem mindenkit elégít ki, hogy egy kisgyerekkel tölti a napjait. Azért, mert neked elég, még más hadd találkozzon a barátaival, használja az agyát a munkában, folytasson felnőtt párbeszédeket felnőtt témákban, stb.

#15

2023. júl. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!