Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól utaztatok a gyerekekk...

Mikortól utaztatok a gyerekekkel, mi be leszünk zárva?

Figyelt kérdés
Az én férjem most kijelentette, hogy ő játszótéren kívül nem fog kimozdulni a gyerek kb. 7 éves koráig sehová, amíg meg nem jön az esze. Mivel kettő van, akkor ez a nagynál 10 évet jelent. Szerinte egy strand addig túl veszélyes, tengerpart szóba se jöhet, mert majdnem kiszúrta a szemét egy napernyő, meg hozzáért a lábához egy hal. Erre elgurult a gyógyszerem, és beolvastam neki, hogy ez nem normális, és elegem van, hogy folyamatosan olyan dolgokért kell harcolnom, ami minden normális ember számára evidens lenne, pl. hogy strandra megy a gyerek. Erre odavágta nekem, hogy esetleg repülőútra nem akarom őket vinni, mire mondtam, hogy képzelje el, normáliséknál még ezt is meg tudják oldani. Erre visszavágott, hogy akkor esetleg 10 órás repülőútra nem akarom. Erre mondtam, hogy semmi vágyam ilyesmire, de amúgy mások igen, még akár 10 órás repülőutat is meg tudnak tenni. Tényleg nagyon sok veszélyhelyzet van, de ezeket két értelmes felnőttnek szerintem tudnia kellene kezelni. Úgy érzem, hogy ő tudja magáról, hogy nem tud normálisan vigyázni a gyerekre, mert béna, és egyszerűen így oldja meg, hogy ne legyen ebből baj, hogy nem megyünk sehova.
2023. aug. 20. 01:04
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
86%

Szülés előtt nem derült ki apukáról, hogy fogyatékos? De teljesen komolyan kérdezem. El nem tudom képzelni, hogy ilyesmiről nem beszéltetek előtte.

Én úgy emlékszem a férjemre, amikor olyan 5-6 hetes volt az első, és elmentünk együtt a sportklubjába a karácsonyi ünnepségre, és ahogy az öltözőben megszoptattam a babát, bedugta a fejét, és reménykedve megkérdezte, hogy akkor ez azt jelenti, hogy mostantól mehetünk BÁRHOVÁ? :D

A harmadik június végén született, ahogy elmúlt a vérzésem, mentünk a Balatonra, ő elvolt az árnyékban, és meg bevágtam a vízbe a nagyokat, már alig várták, hogy mehessünk végre pancsolni.

2023. aug. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
76%

Húgom 2.5 éves korától minden nyáron a Magas-Tátrában sátoroztunk kempingekben,ahol az egyetlen ellátás a hideg víz volt, reggelre medvenyomokkal. Túléltük.

15 éves koromtól Olaszországban nyaraltunk minden nyáron a tengerparton. Túléltük.

Görögországban a cápahálóhoz kötöttük ki a gumicsónakot a húgommal. Lemerültünk 3 m mélyre a poliphoz. Össze-vissza csípett a medúza minket. Túléltük.

Az összes hegyet,összes várat bejártuk Szlovákiában. Lengyelországba is átmentünk,mert Szlovákiában nyáron esett a hó magasan... :). Vastagpulcsi-papucs,kedvenc fotóm :)

Ezt is túléltük.


Ezek örök élmények. Nem veheti el senki. Te se vedd el a gyerekedtől!

2023. aug. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
46%

22es vagyok


Apám Tuzséron tanított úszni a Tiszában,ahol elég erős a sodrás. De nyugodj meg,meg is tanultam úszni rendesen. Nem az volt,hogy jaj,belefúl a gyerek,be se menjünk.

2023. aug. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Mi nem vagyunk nagy utazgatósok, de azért mi is megyünk ide oda. 5 hónapos volt az első gyerek az első nyaraláson, a kicsi 1 éves volt az első nyaralásán (ott közrejátszott a covid, nem a kora miatt nem mentünk.) Kb a gyerekek miatt szerettük meg az utazgatást, mert kettesben nem olyan élvezetes, mint gyerekekkel. Látni, hogy élvezik, az megér mindent.
2023. aug. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Amint lehet, mennék én is velük egyedül, csak az a baj, hogy nekem nincs semmi értelmesebb rokonom, akit hívhatnék helyette. Különben már rég itt hagytuk volna, puffogjon csak magában. Most 3 év és 4 hónaposak, jelenleg nem vállalom be őket egyedül, mert az tényleg veszélyes lenne. Nem akarok olyan helyzetbe kerülni, hogy a három éves után kell rohangálnom, a kicsi meg közben egy pillanatra is egyedül maradjon valahol.

Olyasmi dolgok vannak, amiket leírtam. Napernyő majdnem eltalálta, halak a vízben, medencében meg gomba, meg szemölcs, hova rakja a kulcsát, homok megy a pumpába, vizes lesz a kocsi a fürdőruhánktól Egyszer este 9 ig kellett ülni vele a siófoki strandon, már sötétedett, körülöttünk esti ruhában sétáltak, csak mi maradtunk a strandon. Azt mondta, hogy annyira érdekes a könyv hagy olvassa el. Később kiderült, hogy csak attól félt hogy vizes lesz a kocsi. Arborétumban tőlünk pár méterre lezuhant egy nagy faág, majdnem agyon is ütött valakit. Úgyhogy azóta már az is tiltott hely. A gyerekkel kapcsolatban meg hát minden, ami h_lyeséget meg lehet tenni azt megteszi, az a buli, ha az ellenkezőjét csinálja mindennek (mármint a gyerek), szóval nehéz eset. De szerintem meg pont, hogy segítene rajta, ha nem lenne bezárva. A férjem azt mondja, hogy jó menjünk valahová, de ő megmondta, hogy nem fog működni, ezért enyém az összes felelősség. Ami alatt nem értem mit ért, nyilván nem fogom mondani, hogy de engem vigyenek a börtönbe, mert én találtam ki azt, hogy bárhová is menjünk.De nem is ez a lényeg, hanem, hogy a gyerekeknek ne legyen bajuk, de ha meg így áll hozzá, akkor tényleg lesz. És csak annyi van, hogy minden ellen befeszül, meg se beszéli, hogy de menjünk, csak keressünk egy telepített napernyős, kis partszakaszt pl. vagy sétáljunk akkor a kastélyparkban, és ne menjünk a nagy fák alá, vagy, hogy basszus vegyem már le a fürdőruhámat, aztán egy pokrócba csavarva megültem volna hazáig, de ha nem is kommunikál semmit.

2023. aug. 20. 15:56
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom!

Faág egy nagyvárosi utcán is ráeshetne a kocsijára.

A vizes fürdőruha ellenszere meg a ruhacsere. Nálunk a feleségem már csak a felfázás veszélye miatt sem engedi a gyerekeket vizes fürdőruhában maradni (meg ő sem marad abban).


De ilyen fogyatékossal nem lehet vitatkozni.

És önző a végtelenségig. Nem érdekli, hogy a gyerekei gyerekkorát cseszi el vele.

Bennem fölmerülne, hogy elválok. Ha nem most, akkor legalábbis, amikor a kicsi mellől vissza tudok menni dolgozni. Addig pedig próbálnék tartalékot képezni.

2023. aug. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
92%

A férjed full életképtelen, és ne számíts rá, hogy valaha jobb lesz. Ezt a vizes fürdőruhás hisztit a gyerek 7 éves kora után is ugyanígy le fogja nyomni, édes jézusom, ha EZT képtelen volt lekommunikálni, miről szoktatok beszélgetni?

Nem, 26-os, nem CSAK a gyerekek gyerekkorát cseszi el, hanem a felesége full életét is. Borzalom.

Tényleg fogyatékos szegény. Talán egy pszichiáter tudna segíteni a traumái kezelésében. Jobban jársz, ha elhagyod, frankón.

Amúgy én EGYSZER bevallom, bátor voltam, és lementem a strandra két picivel. Jól ismerem a gyerekeimet, bevállaltam. A nagy 3 és fél éves volt és extra nyugis, szófogadó, a kicsi meg még nem volt 1 éves.

Bementünk együtt a derékig érő vízbe, a nagy elpacsált mellettem békében, a kicsit fogtam. Aztán a kicsit kiraktam a babakocsiba, elnézelődött, mi meg pont szembe vele, tőle 3 méterre a vízben játszottunk még egy kört a naggyal. 1 évvel később már nem működött volna, mert a kicsi ezerfelé szaladt volna :D

Szóval megértelek, két ekkorával egyedül elindulni, hát, nem egy leányálom. Talán ne a stranddal kezdd, de kirándulni, fagyizni, sétálni nyugodtan mehettek apuka nélkül is.

2023. aug. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Depressziós a férjed!olvass utána szülés utáni depresszió nem csak nőknél van!!!!

Teljesen beteg!

2023. aug. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Én fiaim is kb 3-4 évesek voltak és elmentem velük kirándulni egy reptéri museumban.de voltam velük jános hegyen is mikor ovisok voltak mi Pest külső kerületében laktunk,férjem is ezt mondogatta nekem én még egyszer mikor nem volt otthon fogtam magam és elmentem 2 gyerekel kirándulni kutya bajunk nem lett szuperül szórakoztunk . Te is fogod magad a 2 gyereket és elmész velük sétálni,játszotére stb nem kell az engedélye.
2023. aug. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkor oviba se mehetnek majd? A fiam ott törte el a kezét 🤷🏼‍♀️ (fociztak és rosszul esett). Pszichológushoz elkéne mennie, mert valami nagyon félrecsúszott, az ennyire mindentől pánikolás nem normális. Vizes fürdőruhát meg épeszű ember lecseréli szárazra, ha kijött a vízből, nem abban ücsörög a kocsiban. Ahogy a halak sem bántanak (hacsak nem az amazonasban pancsoltok), meg több eszük van azoknak, nem mennek az emberek közelébe...
2023. aug. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!