Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól utaztatok a gyerekekk...

Mikortól utaztatok a gyerekekkel, mi be leszünk zárva?

Figyelt kérdés
Az én férjem most kijelentette, hogy ő játszótéren kívül nem fog kimozdulni a gyerek kb. 7 éves koráig sehová, amíg meg nem jön az esze. Mivel kettő van, akkor ez a nagynál 10 évet jelent. Szerinte egy strand addig túl veszélyes, tengerpart szóba se jöhet, mert majdnem kiszúrta a szemét egy napernyő, meg hozzáért a lábához egy hal. Erre elgurult a gyógyszerem, és beolvastam neki, hogy ez nem normális, és elegem van, hogy folyamatosan olyan dolgokért kell harcolnom, ami minden normális ember számára evidens lenne, pl. hogy strandra megy a gyerek. Erre odavágta nekem, hogy esetleg repülőútra nem akarom őket vinni, mire mondtam, hogy képzelje el, normáliséknál még ezt is meg tudják oldani. Erre visszavágott, hogy akkor esetleg 10 órás repülőútra nem akarom. Erre mondtam, hogy semmi vágyam ilyesmire, de amúgy mások igen, még akár 10 órás repülőutat is meg tudnak tenni. Tényleg nagyon sok veszélyhelyzet van, de ezeket két értelmes felnőttnek szerintem tudnia kellene kezelni. Úgy érzem, hogy ő tudja magáról, hogy nem tud normálisan vigyázni a gyerekre, mert béna, és egyszerűen így oldja meg, hogy ne legyen ebből baj, hogy nem megyünk sehova.
2023. aug. 20. 01:04
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
7%

A férjed csak nem akar extra melót szerintem, üvöltenek, leégnek, megsérül, kaki-pisi, stresszes és szr. Még nem tudja belőni mikortól mi oké, de én a boltba se vittem, ha lehetett valakire hagyni, csak magamat szivattam vele. Nekik meg nem akkora élmény, hisz eleve nagyon keveset ismert a vilàgból, minden új. Olyan 4 éves korára volt stabilan szobatiszta víznél is, akkor mentünk először strandra(mondjuk nálunk van kert). Előtte benti/kinti gyerekprogramokon voltunk, amiből a játszóház vezeti a kényelmi faktort, azt próbáljátok meg kezdetnek.


9 éves lett most a gyerek, külföldön most lesz először, mert Mon már mindenhol volt, ahol érdemes, mindent látott. Most is vidámparkba megyünk, aminek itt csak gyenge utánzata van Debrecenben, meg pár búcsúban. Esély nincs rá, hogy hallgassam a nyafit tengernél, hogy sós, mar, belement a szemébe, leégett, megszúrta, csúszik, meleg van, fujj nem megy bele mert úszik benne valami, meg hogy unatkozik:) vagy 20x volt tavaknál, 20x wellnessben, rengeteget strandon, de még mindig ez van.. én megértem a férjed, illetve nem tudom te hogy gondolod, hogy pihentető lesz a nyaralás.. én nem fizetnék instant idegbajért egy rakás pénzt a meleg/veszélyes helyeken.


Strandon, tónál, wellnessben is épp elég stressz. Tessék elmenni kipróbálni most ősszel, hogy vágja meg a csúszda vagy a kő a medencénél, hogy válogat a kajában, hogy rohangál, hogy üvölt, milyen rosszul alszik új helyen, mennyire nyerő úszópelust vizesen cserélni, meg társai. Unatkozik a medencében te meg halálra unod magad, mert folyton figyelni kell, meg ne fulladjon. Tök hideg van a gyerekmedencék partján.


Kicsiben kezdjétek és fokozatosan szokjatok a nagyobb programokhoz. Már sosem lesz olyan kellemesen pihentető a nyaralás, mint gyerek nélkül volt!

2023. aug. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
78%
Akkor az ember otthon marad lógatni a pöcsét, te meg elmész a gyerekeddel. Jó szórakozást! Ilyen fütykössel amúgy sem mennék sehova.
2023. aug. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk aki azt javasolja a kérdezőnek, hogy egyedül vigye a két gyereket, a férje meg maradjon otthon, az látott már gyereket? :D nem igazán lenne az pihenés a szegény anyukának.

Kérdező: mi váltotta ezt ki a férjedben, mi akadt ki ennyire? Illetve ő maga nem szeret utazni, felfedezni, gyerekek előtt se voltatok sehol? Mert ha szeret utazni és eddig is jártatok, akkor egyszerűen nem hiszem el, hogy hajlandó évekig lemondani erről. Itt valami más van a háttérben.

2023. aug. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
74%
11 szerintem te vagy a ferj 😂
2023. aug. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
79%
Mi már 3 hónaposan vittük kirándulni, hol babakocsiban, hol hordozóban mindkét gyereket (a kicsit még korábban). Rendszeresen jártunk/járunk túrázni, kirándulni a mai napig, mindig kihasználjuk a jó és szabadidőt. Én úgy vélem, igenis fontos nekik, hogy lássák a nagyvilágot, ismerkedjenek, tapasztalatot szerezzenek. És ezt érdemes minél korábban elkezdeni. Már csak amiatt is, hogy a mozgás igényük is ki legyen elégítve. A védőnő is megegyezte, milyen jól csináljuk és támogatott ebben. A férjed nagyon rosszul gondolkodik ezen a téren. Így inkább csak rosszat tesz a gyerekekkel. Meg persze veled is, mert neked is kell a kikapcsolódás. Mi a gyerekek előtt is sokat kirándultunk, el nem tudnám képzelni, hogy ez másképp legyen. Igenis meg lehet oldani gyerekkel.
2023. aug. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

6hetes volt és mwnrünk 2 napra..

Most a kicai 2 hó apos volt a nagy 2 éves 10 napot.voltunk

2023. aug. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
83%
Én inkább mennék a két gyerekkel es szívnék, mint hogy a hülye férjem miatt otthon kelljen ülnöm.
2023. aug. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk a védőnő azt javasolta, hogy várjuk meg a 4 hónapos oltást és lehet menni bárhova. Mentünk is Velencébe, nem volt semmi gond. Oké, nyilván gyerekkel fárasztóbb és teljesen más, mint gyerek nélkül, de én nem akartam lemondani az utazásokról, ha amúgy volt rá pénz és lehetőség. Két gyerekkel pedig a férjem mellé meghívtuk anyukámat is, ő is odavolt a boldogságtól, nekünk is sokkal könnyebb volt és a gyerekeknek is élmény, vagy ha az nem is, inger elmenni valahova. A volt kollégám ilyen, mint a férjed, ott az anyuka a húgával és 3 gyerekkel ment Olaszországba, a férjét meg otthon hagyta. Nézze a tv-t, ha az kell neki. :)
2023. aug. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Persze, hogy megyünk. 2 hónapos a kicsi a nagyobb 4. Állatkert és étterem volt a program a hétvégén. Ez a gyerekeknek is jó és a szülőknek is mert főzni nem kell. 😀


Tengeren még nem voltunk de jövőre tervben van. Az én párom kifejezetten utál utazni, de értem és a gyerekekért képes félre rakni, és megyünk akár 5-6 órás útra lévő hegyekbe egy hosszú hétvégére.


Kellenek a közös élmények, illetve a gyerekeknek is meg kell tanulni, hol hogyan szabad viselkedni, mert ha mindig csak a jatszoteren vannak és otthon sok inger nem éri őket.


Én otthon hagynám apukat és mennek a gyerekekkel ami belefer egyedül. Ő meg maradjon a 4 fal között, de aztán ne csodálkozzon, hogy a gyerekek lassan eltavolodnak tőle.

2023. aug. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
84%

"A férjed csak nem akar extra melót szerintem,"


Ezt jó lett volna hamarabb is átgondolni neki, mert egy gyerekkel azért elég sok az extra meló, úgy 20 éves koráig!

2023. aug. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!