Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mondják, illetve "tanács...

Miért mondják, illetve "tanácsolják" sokan még szülők között is, hogy ne vállalj gyereket, mert elcseszed az életed?

Figyelt kérdés

Én majd nagyon szeretnék gyereket a későbbiekben, de valamelyik nap, amikor beszélgettünk a barátnőimmel - ők már gyerekesek - és szóba került ez a téma, azt mondták többen is, hogy legyen eszem, és nehogy vállaljak gyereket, ne rontsam el az életem (az ő gyerekeik már nagyobbak amúgy).

Én ezen teljesen meglepődtem, hogy hogy jöhet ki ilyen egy anyuka szájából.


Viszont ezt nem csak ők mondták, hanem egy internetes cikkben volt olyan is, hogy egy idősebb szülő mondta, hogy örül, hogy a már felnőtt lánya nem szeretne gyereket, mert legalább nem cseszi el az életét.

Most akkor a gyerek csak és kizárólag tönkreteheti az életed? :/


2023. okt. 8. 21:39
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Számotokra milyen az anyaság egyszóval?
2023. okt. 8. 21:41
 2/29 anonim ***** válasza:
82%

En pl egyedül maradtam egy 3 evessel. Nem talalok munkat, legalabbis abban amit szeretnék csinalni nem talalok, igy azt kell el vallaljam ahova hajlandoak fel venni. Oviba nem maradhat 6 ig, nem is szeretném.

Nagyon nagyon nehéz a mai vilagban kis gyerekkel. Nagyon draga minden, egyre több problemas gyerek születik, nem gyerekbarat a legtöbb munkahely.

2023. okt. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
34%
Sokan vagyunk a bolygón, nem is kell már több.
2023. okt. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%

Azért tanácsolják ezt, mert sokan úgy vállalnak, hogy később esik le, miről is szól ez az egész.

Nyilván nem lehet előre mindenre felkészülni, de tény, hogy sokan nem gondolkodnak előre, hogy ők ezt valóban akarják-e.

2023. okt. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
74%

Családomban, rokonságomban senki nem mond ilyet, éppen ellenkezőleg: hogy életed legcsodálatosabb élményéről maradsz le, ha nem vállalsz gyereket.

Kérdező, te abban a mikrokörnyezetben mozogsz, de ne képzeld, hogy az az általános!

2023. okt. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
83%

Milyen az anyaság?

Hol ilyen hol olyan

Nehéz,néha idegfeszito,kiskamasz lányom az idegeimen táncol,fiam nemsokára dackorszakba lép,kialvatlan vagyok.

Szerencsés vagyok,büszke vagyok rájuk,a nagyra,az eredményei miatt,hogy milyen ügyes, hiába idegesít fel egy nap százszor,ránézek elszáll minden haragom banatom.

A kicsi napról napra többet tanul,jön, ölelget,és hiába a napi száz hiszti,imádom,szeretem...

Ha egy szóval kellene jellemeznem szerintem milyen az anyaság a Csodálatos szót használnám.

2023. okt. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
92%

Tényleg érdemes alaposan átgondolni a gyerekvállalást.

Egyrészről Magyarországon le van pukkanva az egészségügyi ellátás. Konkrétan megszűnnek szülészetek, meg meghatározott időben vannak nyitva. Abszolút nem garantált, hogy lesz bármiféle szaksegítséged a szüléshez.

Hiány van gyerekorvosokból. Nincs biztosítva a születendő gyereked orvosi ellátása. Ennek így most fel sem fogod a súlyát. Ez akko koppan, amikor egyik kórházból a másikba küldözgetnek az éjszaka közepén a lázas/sérült gyerekeddel.

Nincs elegendő bölcsődei férőhely, az óvodák túlzsúfoltak, és kevés a tanár. A jó tanár meg még annál is kevesebb. Tehát: nem tudsz megfelelő orvosi ellátást, felügyeletet és oktatást biztosítani a leendő gyermekednek. Nagyon nehezen fogsz eljutni pszichológushoz, ha belecsúszol egy szülés utáni depresszióba.

Én most épp azzal küzdök, hogy megoldjam a gyerekfelügyeletet, amíg dolgozom. És nem csak én küzdök ezzel. Ez kb.minden családban parázstéma. Ki mikor tudja hozni-vinni a gyerekeket, ki tud velük otthon maradni a tanítási szünetekben, mi lesz ha megbetegszik a gyerek. Ez kb.minden családban egy logisztikai horror. És akkor még makkegészséges gyereked van. Ha kell még neki valami plusz fejlesztés, kezelés, akkor kb.véged van a munkaerőpiacon. Otthon ragadsz évekre egy árva peták nélkül.

Elméletben sok csodálatos megoldási javaslat van, de a gyakorlatban az egyik szülőfél csinálja végig ezt az egészet, a másik szülőfél kidolgozza a belét, hogy legalább 1 teljes fizetés megmaradjon. És akkor még mindig nagyon hálásak lehetnek, hogy ott vannak egymásnak, és egyik fél sem égett ki ebben az őrült mókuskerékben.

Persze ott a rózsaszín cukormáz, hogy mennyi szeretetet ad egy gyerek. Ami igaz is. De mindenképp mérlegelni kell a nem annyira kellemes szempontokat is.

2023. okt. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%
Utolsò, ezt tökeletesen le irtad pobtosan így van.
2023. okt. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Persze, muszáj tájékoztatni a gyerekvállalás előtt álló párokat a nehézségekről, és a kellemetlen helyzetekről, ez tény.

De az nekem azért kissé erős kijelentés, hogy a gyerek elcseszi az életedet, amikor (gondolom én) annyi szeretetet ad.

2023. okt. 8. 22:44
 10/29 anonim ***** válasza:
86%
Nehéz erre felkészülni, ennyi. Ezért mondják maximum. Élnek egy életet, beugrik a gyerek és ezen változtatni kell ugye. De egy gyerek ajándék szóval
2023. okt. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!