Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mondják, illetve "tanács...

Miért mondják, illetve "tanácsolják" sokan még szülők között is, hogy ne vállalj gyereket, mert elcseszed az életed?

Figyelt kérdés

Én majd nagyon szeretnék gyereket a későbbiekben, de valamelyik nap, amikor beszélgettünk a barátnőimmel - ők már gyerekesek - és szóba került ez a téma, azt mondták többen is, hogy legyen eszem, és nehogy vállaljak gyereket, ne rontsam el az életem (az ő gyerekeik már nagyobbak amúgy).

Én ezen teljesen meglepődtem, hogy hogy jöhet ki ilyen egy anyuka szájából.


Viszont ezt nem csak ők mondták, hanem egy internetes cikkben volt olyan is, hogy egy idősebb szülő mondta, hogy örül, hogy a már felnőtt lánya nem szeretne gyereket, mert legalább nem cseszi el az életét.

Most akkor a gyerek csak és kizárólag tönkreteheti az életed? :/


2023. okt. 8. 21:39
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
67%

Azért mondják, mert rosszul érzik magukat a bőrükben, és a gyerekeiket okolják miatta. Könnyű a legvédtelenebbre kenni a saját nyomorukat, amiről valójában ők maguk tehetnek!

Nem cseszik el a gyerekek az életünket. A miénket tartalmassá és színessé tették. Imádunk bennük gyönyörködni a férjemmel. Már húsz évesek elmúltak, és csodálatos emberkék lettek. A legjobb döntés volt az életünkben, hogy vállaltuk őket! Voltak nehézségek, igen. De nagyon megérte!

2023. okt. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
80%

Nem csak és kizárólag, de teljesen lutri!


A 2. gyerekemmel semmi gond nincs, vele értem mi is a szép ebben, de az első... Te jóságos ég!! Ha tudtam volna... szűz maradtam volna!!!!!

2023. okt. 9. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
82%

Az egyik barátnőm állítja, hogy a szülei azzal cseszték el az életét, hogy 29 évesen elvárták tőle, hogy dolgozzon.


Mindig vannak olyanok, akik rosszul élnek meg egyes élethelyzeteket. Ettől még másoknak az nem feltétlenül akkora tragédia, van, hogy élvezik is.

2023. okt. 9. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
54%
#12 de egy ilyen első gyerek után mégis lett egy második. Miért?
2023. okt. 9. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

#14

Na azt én sem értem :)

2023. okt. 9. 06:35
 16/29 anonim ***** válasza:
79%
Ez azért van, mert szerintem nagyon sokan csak a társadalmi elvárás miatt vállalnak gyereket, nem azért mert szeretnének. Igazából ezt neked kell tudnod, érezned, hogy szeretnéd e. Az tény, hogy a gyereknevelés nem egy nagy rózsaszín felhő csak amit látsz a Facebookon, nagyon sok lemondással jár és ha valaki csak azért akar, mert milyen cuki, meg lesz mit posztolni a netre, akkor lesznek csalódások
2023. okt. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
72%

Ha szeretnél gyereket, akkor ne olyan közegből tájékozódj, akik csak az egyik oldalt erősítik, merthogy nem egy rózsaszín leányálom, de nem is egy tragikus dolog, amit soha senkinek nem lenne szabad vállalni és elcseszed vele az életed.

Nehéz? Olykor igen, piszkosul. Főleg azok miatt, amiket valamelyik válaszoló szépen összeszedett. Falak mindenhol. Az oktatásban, az eü-ben és brutál logisztika. Mindezek mellett ideg, fáradtság, kimerültség, mókuskerék. Mégsem csinálnám vissza a dolgokat és nem bántam meg, mert az amit egy gyermek (a saját gyermekünk) cseperedése, a személyiségének kibontakozása és fejlődése ad, az számunkra egy akkora színfolt és pozitív erő, amire én is csak azt az egy szót tudnám mondani, hogy csodálatos! Ilyen fokú önzetlen és feltétel nélküli szeretetet még sosem éreztem és az az összetartás, ami a családunkban van, szavakkal leírhatatlan.

Hangulatfüggő, hogyha egy este megkérdezel az anyaságról, mit fogok válaszolni. Valószínű erősen benne lesznek az adott nap eseményei, vagy akár az időszak nehézségei/szépségei. Ettől még nem csak fekete vagy fehér a dolog normál esetben.

2023. okt. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
58%

Miért ne mondhatna ilyet bárki is?

Szerinted nincs árnyoldala a gyerekvállalásnak? Sőt...

Racionálisan nézve csak hátránya van, a pozitívum tisztán emocionális csak.


Egyébként pedig, ha már racionalitás ma Magyarországon nem létezik olyan érv a személyes vágyálmon kívül a gyerekvállalás mellett szólna. Szóval valójában a gyerekvállalási számoknak a mostani értékek töredékére kellene esni, ha az emberek gondolkoznának

2023. okt. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
49%
18# Ebből kiindulva mikor létezett bárhol bármikor is olyan érv a gyerekvállalásra, ami ne csak személyes vágyálom, vagy személyes gazdasági érdek lett volna?
2023. okt. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
73%
#19: Mondjuk bármikor, amikor a közösség és az egyén fennmaradásának alapvető feltétele volt, hogy a mikroközösségben történjen konkrétan a szaporodás. Lehet vitatkozni rajta, de én így kb. az ipari forradalomig mondanám, utána talán már egyre kevésbé.
2023. okt. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!