Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mondják, illetve "tanács...

Miért mondják, illetve "tanácsolják" sokan még szülők között is, hogy ne vállalj gyereket, mert elcseszed az életed?

Figyelt kérdés

Én majd nagyon szeretnék gyereket a későbbiekben, de valamelyik nap, amikor beszélgettünk a barátnőimmel - ők már gyerekesek - és szóba került ez a téma, azt mondták többen is, hogy legyen eszem, és nehogy vállaljak gyereket, ne rontsam el az életem (az ő gyerekeik már nagyobbak amúgy).

Én ezen teljesen meglepődtem, hogy hogy jöhet ki ilyen egy anyuka szájából.


Viszont ezt nem csak ők mondták, hanem egy internetes cikkben volt olyan is, hogy egy idősebb szülő mondta, hogy örül, hogy a már felnőtt lánya nem szeretne gyereket, mert legalább nem cseszi el az életét.

Most akkor a gyerek csak és kizárólag tönkreteheti az életed? :/


2023. okt. 8. 21:39
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
82%
20# Én nem teljesen értek egyet. Ez szerintem a személyes gazdasági érdekeket lefedi. Vagyis ilyen alapon mindig is "önös érdek" volt a gyermekvállalás. Én azt gondolom a "vágyálom" része jött be azzal, hogy az érdekek már nem követelik meg, nem létszükség a gyermekvállalás (sőt, lassan luxus). És akkor lehetne azon vitatkozni, hogy melyik a jobb, értelmesebb gyermekvállalási felfogás, csakhát nincs értelme.
2023. okt. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
77%

#21: Nyilván nincsenek éles határok. De amikor egy, a tanyavilágban működő kis paraszti gazdaság fennmaradása és úgy általánosan és szó szerint az életbenmaradás azon múlott, hogy születetett-e elég (és megfelelő arányban nemek között megosztott) gyerek, aki felnőve fokozatosan átveszi az idősődők szerepét, akkor nem volt ilyen nyilvánvaló a határ, már mint nem csak gazdasági érdek volt, hanem konkrétan kellett hozzá a helyben legyártott friss populáció, hogy mondjuk februárban már ne kínkeserves fagyhalált haljon az idősebb generáció. Szerintem


#20

2023. okt. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
64%

Valójában nem is votl jó a példa. Talán a méltóságteljes megöregedés és emberi életkörülmények/életszínvonal biztosítása lenne jobb szó rá.


#20

2023. okt. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

A 13-as vagyok.


Szerintem a nagyszüleink generációja (1910-1930-as években születettek) az elsők, akik megélték, hogy nincs jelentős gazdasági előnyük a gyerekek születésével.


De amikor ők szültek 1940-1960-as évek, akkor volt a ratkó korszak, akkor nagyon “nyomták”, hogy szülessen több gyerek (nehezítették a fogamzásgátlást, tiltották az abortuszt)


Az első generáció, aki megélte, hogy a szüleinek gazdasági hátránya származott abból, hogy ők voltak, az az 1970-2000-es évekig, akik most nem vállalnak annyi gyereket.


Mi vagyunk az első generáció, aki nagyarányban elképzelhetőnek tartja, hogy idősek otthonába költözik és idegenek viselik gondját idős korában. Akik “biztosan tudják”, hogy lesz elég pénzük nyugdíjas korukra. Akiket úgy neveltek, hogy mi voltunk a “legfontosabbak”, nem volt háború, tudták, hogy fel fogunk nőni, mert alacsony lett a gyerekhalandóság.

2023. okt. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem, amikor értelmes viták alakulnak ki ezen az oldalon, nem csak a habzószájú egymásnakfeszülés megy! Öröm!
2023. okt. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
62%

A #11-es vagyok.

Elgondolkodtam azon a kérdésen, amit felvetettetek, hogy milyen érvek szólnak a gyerekvállalás mellett (személyes vágyálom, gazdasági érdek). Hát gazdasági érdek biztos nem. Nagyon sokba kerül egy gyerek felnevelése, gondolom, ezzel egyetértünk. Inkább személyes vágy, igen. De miért vágyik az ember gyermekre? Talán mert a legtöbben érezzük, hogy a másokért való élet sokkal több értelmet és örömöt ad az életünknek, mint ha csak önmagunknak élünk. Én boldog házasságban élek, nekünk jól eltelt volna az elmúlt 20 évünk kettesben is. De sokkal több értéket, örömöt, szépséget kapott így, hogy nem csak magunknek és egymásnak, hanem elsősorban a gyerekeknek éltünk. Egy nagyszerű kaland volt. Érdemes volt az életnek ezt az ajándékát is megtapasztalni, hogy szülővé válhat az ember. Más emberré is tesz. A másokért való élet sokkal tartalmasabb. De ez az én privát tapasztalatom.

2023. okt. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
16: ezzel egyetértek.
2023. okt. 9. 18:53
 28/29 A kérdező kommentje:
Viszont nem tudom, ki pontozgat már le megint..
2023. okt. 9. 18:54
 29/29 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert végtelenül rossz, semmi jó nincs benne.
2023. okt. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!