Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekek mellett mivel...

Kisgyerekek mellett mivel vettètek rá magatokat a jogosítvány szerzésére?

Figyelt kérdés

Tömegközlekedéssel órák mennek el vele mire az egy ovis egy sulist rendezem, részmunkaidős àllás mèg protekcióval sem jött össze muszáj lenne dolgoznom de így nem tudok. Meg időrabló is.

De annyira fèlek a vezetèstől …..



2023. okt. 19. 07:40
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
65%

Pff, én is csak okoskodni tudok. Végy egy nagy levegőt, és kezdd el. Nekem is ez a tervem, a hónapban már neki akarok állni.

De szintén nagyon nehéz rávenni magam, mert hidegen hagy a vezetés, meg az egész autó-téma. Időpazarlásnak érzem.

2023. okt. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Autót venni kellene de anyagilag nem gond meg tudnànk venni.

Egy 30ezres vàrosban kellene vezetni mert ott vannak az iskola ovi mi onnan 12km re lakunk egy faluban.


Az ijesztő hogy sok mindenre kell figyelni plusz ott lenne a 2 gyerek is velem…. Tehát rájuk is

2023. okt. 19. 10:41
 13/29 anonim ***** válasza:
84%
Én gyerek előtt szereztem meg a jogsit, de gyűlöltem vezetni, nagyon nagyon ritkán ültem autóba. Ahova tudtam oda inkább gyalog mentem, ahova nem tudtam oda meg inkább nem mentem. Ha néha vezettem is, csak úgy hogy a férjem ült mellettem, egyedül még annyira sem mertem... Eltelt 3 év, a nagyobbik gyerekem (2 éves) nyáron elkezdett egy családi napközit heti kétszer 3 órára. Nagy pocakos kismama voltam, a 40 fokban választhattam hogy vagy elájulok a kánikulában 11kor a babakocsit tolva amikor viszem haza a gyereket, vagy megyek érte kocsival. Rá voltam kényszerülve az utóbbira. Azóta megszületett a második gyerekem. Volt hogy elindultam vásárolni vagy intézni a dolgomat két gyerekkel babakocsival+testvérfellépővel, de 1-2 alkalom után úgy döntöttem hogy inkább a vezetés, az én idegeim ezt nem bírják 😅 a kényszer nagy úr. Azóta kezdek egész magabiztos lenni, és saját kocsira gyűjtök, hogy ne a férjemét kelljen használnom.
2023. okt. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
65%

Én 6 hónapos terhes voltam amikor neki kezdtem a család erőltetett.

Utáltam minden percét, több, mjnt 1 millió forintot kidobáltam az ablakon azért, hogy minden óra elején arra várjak, hogy leteljen a 45 perc.

Harmadjára lett meg a forgalmi, a babám születése után 7 hónappal.


Lassan 9 hónapos de még egy métert nem vezettem. És nem is akarok.

A család most azzal cseszeget, hogy mikor fogok vezetni... sosem szállnak le rólam.

Majd egyszer biztosan fogok. Majd egyszer.

2023. okt. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
85%
Mindannyiótoknak azt tanácsolom, hogy bármi módon, de ki kell deríteni, mi okozza ezt a hihetetlen félelmet a vezetéstől.
2023. okt. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
A muszáj nagy úr az a baj. Le kell győznöm a fèlelmet.
2023. okt. 19. 11:22
 17/29 anonim ***** válasza:
79%

15, az nem sima félelem, ha az ember tisztában van a képességeivel és tudja, hogy nem alkalmas a biztonságos vezetésre. Jobb, ha vért kínlódva, egy szerencsés napján leteszi a jogsit, aztán a te gyerekeket üti el a zebrán vagy a te kocsidnak megy neki, mert nem tudott reagálni egy helyzetben?


Sajnos, az ember manapság kb. rá van kényszerítve az autóhasználatra, mert a tömegközlekedés nulla, pedig jobb lenne, ha több ember látná be, hogy alkalmatlan a vezetésre.

2023. okt. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező, én a 8-as vagyok, akinek 90 óra alatt se sikerült letaknia, pedig oktatót is váltottam félúton. A kényszer sajnos nem mindenkinek segít.
2023. okt. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
65%
Soha nem éreztem hogy nekem való, de gyerek miatt megcsináltam. 1 éves volt kb mikor meglett. Hát azóta se vezettem mert döntésképtelen vagyok, sokszor nem tudok úgy koncentrálni, elbizonytalanodok. Inkább járok busszal.
2023. okt. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

De akkor mi lenne a megoldás ? Ezen stresszelek èn is, hogy mi van ha mégse? A városban házat venni esélytelen anyagilag, albérletet fizetni egy saját felújított ház mellett meg luxus lenne. Itt csak én kell hogy megembereljem magam.

De valahogy ez a nyomás ami rajtam van mègjobban stresszel.


Amugy igaz, rà vagyunk kényszerítve sajnos az autóra , én meglennèk nélküle de így hogy napi több óra megy el az utazásra sok vàrakozás ide oda szàllogatás miatt…. Ez nagyon nem.


Nemtudom règen hogy oldottàk meg ezt?? Mert akkor sem volt mindenki htb azért.

2023. okt. 19. 11:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!