Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekek mellett mivel...

Kisgyerekek mellett mivel vettètek rá magatokat a jogosítvány szerzésére?

Figyelt kérdés

Tömegközlekedéssel órák mennek el vele mire az egy ovis egy sulist rendezem, részmunkaidős àllás mèg protekcióval sem jött össze muszáj lenne dolgoznom de így nem tudok. Meg időrabló is.

De annyira fèlek a vezetèstől …..



2023. okt. 19. 07:40
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
79%

Az én szüleim pl. 25-30 éve úgy oldották meg kocsi nélkül, hogy a buszmegálló ott volt közvetlen az ovóda és iskola mellett, anyám kijött és már szállt is fel a buszra,ami amúgy gyerekkoromban kétszer olyan gyakran járt, mint most. A forgalom sem volt ekkora, így sokkal kevesebb idő volt bejutni. Illetve besegítettek a nagyszüleim is, ha hozni-vinni kellett minket.


Mi kb. ugyanannyira lakunk most a v@rostól, mint gyerekként laktam, de az ovi az egyik irányban van, a buszmegálló a másikban..... hatalmas a dugó, ki sem nyit az óvoda olyan hamar, hogy busszal be lehessen érni mondjuk 8-ra, és nagyszülők nem tudnak segíteni.

2023. okt. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
65%
Irasd át őket egy közelebbi helyre.
2023. okt. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
22 Csak az óvoda van ami lenne helyben is, de az meg épp a másik iràny és elèg “ vegyes” a társaság hogy szolidan írjam le nehogy kitiltsanak.
2023. okt. 19. 12:12
 24/29 anonim ***** válasza:

#17. Én azokra értettem, akik csupán félnek a vezetéstől. Az más tészta, ha alkalmatlannak érzik magukat a vezetésre. Mondjuk erre is van egy megoldás, lehet, hogy megmaradt csecsemőreflex okozza a "nem tud megtanulni vezetni".

Sok szülő felfedezte magán is az eltérést, amikor a kisgyermekét vitte a csecsemőreflex vizsgálatra.


Sajnos ebben a rohanó világban lehetetlen küldetés autó nélkül városban boldogulni gyerekekkel.

Mert a másik megoldás a tömegközlekedés szempontjából csomópontba költözni. Sakk-matt.

2023. okt. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
31%
Az a megoldás, kérdező, hogy le kell mondania a családi hàzról és lakásban lakik a városban.
2023. okt. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
25 Ebből ott nem tudnánk venni max egy garzont ami 2 gyerekkel esèlytelen. Más falvakkal meg ugyanúgy nem lennènk előrèbb.
2023. okt. 19. 12:17
 27/29 anonim ***** válasza:
68%

Kisgyerek mellett pont ,hogy a kisgyerekek vettek rá,hogy elkezdjem.😄

Egyik iskolás,másik ovis még.

Kezdett minden baromi macera lenni. Folyamatosan a férjemnek "könyörögni " ,hogy ide vigyen minket,meg oda.. A munkát emiatt mindig félbe kellett hagyni. ( Itthon dolgozik) szerettem volna végre önállóan mocorogni. És nem arr várni, hogy mikor ér valaki arra ,hogy pl bevasarolni vigyen.

Elkezdtem a jogsit így hát.

( Nehezen vettem rá magam)

Erre kiderült ,hogy terhes vagyok 😅 Természetesen folytattam hiszen 3 gyerek mellett még pláne kelleni fog. 38 hetesen tettem le a sikeres forgalmi vizsgát.

Azóta is majdnem minden nap vezetek. ( augusztus 28.án lett meg)

Hálát adok azért amiért rá vettem magam, most már csak azon gondolkozok ,miért nem hamarabb?!

Minden sokkal egyszerűbb lett. 😊És nagyon szeretek vezetni ( nem különösebben érdekelt elötte a vezetés).


A gyerekek elég nagy motiváció szerintem. Minden tényleg sokkal egyszerűbb azóta.

Mely levegő, kezd el!

Aztán már te is azon fogsz kattogni ,de miért nem hamarabb?! 😃

2023. okt. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
50%

Amíg ki sem próbálod, addig honnan tudod, hogy nem fog menni? Én is féltem a vezetéstől, meg igazából nem is érdekelt, hidegen hagyott az egész. Aztán meguntam, hogy órákat pazarlok el az életemből a nyomorult buszokra várva, és beiratkoztam jogsira.


Akkor derült ki, hogy amúgy imádok vezetni. 😅 Két éve van jogsim, 29 évesen szereztem meg. Egy darabig (kb. 2 hónapig) én is csak úgy vezettem, hogy volt mellettem valaki, de aztán belejöttem. Napi szinten használom az autót.

2023. okt. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nekem csak egy lányom van, de én is terhesen csináltam a kreszt, szülés után pedig a forgalmit, a lányom fél éves korától. Heti 2x2 órát jártam vezetni, és 90(!) órát vettem, mire jó szívvel elengedett az oktatóm vizsgázni, de nem tévedett nagyot, mert elsőre átmentem. Aztán fél évig nem vezettem, csak hébe-hóba, a férjem mellett, de nem is akartam, stresszelt, nagyon féltem. Végül úgy döntöttünk, hogy belevágunk agglomerációban házvásárlásba. Onnantól kezdve, hogy ezt elhatároztuk, rávettem magam, hogy amikor csak megyünk valahová, én vezessek, de megnyugtatott, hogy a férjem velem van. Aztán egyszer a lányom nagyon beteg lett, és csak én tudtam elmenni az ügyeletes gyógyszertárba éjszaka, akkor erőt vettem magamon, és egyedül kocsiba ültem éjjel 2-kor, igaz senki nem volt az utcán, de nagyon be voltam tojva. És innentől kezdve rákényszerítettem magam, hogy menjek, egyedül is. Ahol nem voltam biztos magamban, inkább lassabban mentem, volt, hogy inkább kerülővel, de a biztos ismert útvonalat választottam. A parkolásom katasztrófa volt, vagy 3x kellett mindig korrigálni...és most már ott tartunk, hogy fél éve vezetek, amióta elköltöztünk pedig napi szinten 35 kilométert. Már nincs gyomorgörcsöm, és meg is szerettem a vezetést. A lányommal is tudok már beszélgetni, énekelni, de amúgy aranyosan elücsörög hátul és nézeget egy könyvet, amíg utazunk. Szerintem vágj bele.
2023. okt. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!