Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 éves kislányomnak "nő" a...

7 éves kislányomnak "nő" a jobb cicije?

Figyelt kérdés

Ma,amikor este altatáskor végigsimítottam,a jobb mellbimbója alatt éreztem egy csomót pizsamán keresztül.

Nő a cicije? És csak a jobb? Vagy baj lehet? Kb fél cseresznye nagyságú csomó van a mellbimbó alatt. Eddig nem tűnt fel,bár természetesen nem simogatom minden nap ugyanott,ugyanúgy... ez spontán tevékenység altatáskor.


Hogy nő a mell? Én már nem emlékszem a sajátomra,4o éves vagyok 😅😅.


Szóval vigyem orvoshoz? Vagy csak a hormonok mozgolódnak?


jan. 17. 22:33
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
63%

1967-ben voltam ötödikes. Ötödiktől már külön volt a testnevelés a fiúknak, lányoknak.

A fiziológiai, biológiai fejlődés különbség miatt a testnevelés tanmenete is más volt.


5-6. évfolyamon már a lányok fele menstruált. 13 éves korra már mindenki.

jan. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
51%
Az egyik munkatársnőmnek a lànyának már 8 éves korába megjött , pedig koraszülőt volt.
jan. 18. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Az nem semmi..


Nekem 12 évesen jött meg annak idején.

jan. 18. 06:08
 14/27 anonim ***** válasza:
82%
11, igen, az az átlag. Nem a 7-8. Így volt 1995 környékén is. Ettől még indulhat ilyen korán a pubertás. Mindig voltak korán érők. Ma egy kicsit nagyobb számban fordul elő, de nem tolódott annyira előrébb a többségnek.
jan. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

A mellnövekedés normális 8 körül, és pont ilyen. Én ugyan nem tapintottam, de láttam, és emlékszem, hogy nálam is így volt. Ehhez képes 10-11 évesen lettem szőrös és olyan 14 körül menstruáltam. Gyerekemnek is 8 évesen kezdett nőni az egyik cicije, majd nagysokára a másik 9 évesen, aztán azóta semmi sem történt, két egyforma aprócska csomócska, mivel vékony, így is majdnem teljesen sík a mellkasa. Barátnője dundi, fél évvel idősebb, neki már tavaly is ilyen kis "tyúkmelle" volt, mint a fiúknál szokott lenni, ő már cicisebb.


A menstruáció nem feltétlen van összhangban a mellnövekedés kezdetével vékonyaknál, nekem is a soványságom miatt jött későn, és esélyes, hogy a lányomnak is így fog.

jan. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Az az érdekes, hogy ő pont egy lassú fejlődésű kislány (orvos fogalmazott így). Iszonyat vékony, beteges.

Nem egy túlfejlődött, testesebb gyerek.

De gondolom a hormonok dolgoznak azért az ő szervezetében is.

jan. 18. 07:26
 17/27 anonim ***** válasza:
66%
Vidd gyerek orvoshoz, ő tudja tovább küldeni olyan kivizsgálásra, ami szükséges lehet. Lehet, hogy vmilyen szinten ez normális, de én biztos inkább szeretném tudni, mi áll a háttérben, nem hagyna nyugodni.
jan. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Akár nőhet már most is. Nekem 8 évesen kezdett nőni. 10 évesen már menstruáltam.


Nem feltétlenül egyszerre kezd el nőni a 2 mell. (S a végső méretük is ritkán teljesen egyforma, de ez szabad szemmel nem látható).


Ettől eltekintve szerintem vidd orvoshoz. Ha másért nem, azért, hogy miért indult meg ilyen korán a nemi érés, s milyen hátasai lehetnek. Én pl csak 5 centit nőttem, miután először megjött. A 13-14 évesekre való ruhák nagyok rám. Pedig addig a tornasor elején voltam.

jan. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
77%
Baráti körben az összes kislány 7-8 évesen kezdett el serdülni.
jan. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Akkor az én gyerekemnek valami csoda osztálya van, 11-12 évesek és csak egy lány menstruál, mondjuk ő pont 13, mert bukott. A testük is csak most nyáron kezdett el látványosan fejlődni.
jan. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!