Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nagyszülőknél/rokonoknál...

Ha nagyszülőknél/rokonoknál van a gyerek mennyire szóltok bele, hogy mit csinálnak?

Figyelt kérdés

Havonta 1 hétvégét a nagyszülőknél szokott tölteni a fiunk, ilyenkor próbáljuk úgy időzíteni, hogy az unokahugom is tudjon menni, mert nagyon szeretik egymást a gyerekek. Sokat is járunk át egymáshoz, ebből nincs is probléma. Viszont sógornőm sokat problémázik azon, hogy a szüleim nem szigorú nagyszülők és nem tartják a szabályokat, amik náluk vannak otthon. Olyanokra gondolok, hogy kesőbb van fektetés, sötétedés utáni programok vannak, ihatnak colát, ehetnek gumicukrot, nutellás sütit stb. Ebből néha van konfliktus köztünk, mert engem nem zavar, de ahogy Ő fogalmazott "rossz példát mutatunk" az unokahúgomnak. Most hétvégén játszóházba akarják vinni anyukámék a gyerekeket és reggel óta bombáz üzenetekkel sógornőm, hogy ne engedjük, mert neki elege van abből, hogy nem szólhat bele mit csinálnak ezeken a hétvégéken. Illetve beleszólhat csak kevés sikert ér el. Valahol megértem őt, de nálunk alapból nincsenek olyan szigorú szabályok, mint náluk és én úgy vagyok vele, hogy nekem elég, hogy tudom biztonságban velük a gyerekem, nagyon jól bánnak vele. Sose volt még sérülés vagy bármi baj, ami miatt aggódnom kellene. Nem várom el, hogy engedélyt kérjenek, ha moziba vagy játszóházba szeretnék vinni, míg sógornőm igen, és ez okoz kellemetlenségeket.

Azt egyikőnk sem szeretné, hogy ezek a közös nagyszülős hétvégék megszünjenek, mert a gyerekek imádjak, a nagyszülőknek pláne fontos, de nekem kezd elegem lenni abból, hogy folyton cseszeget sógornőm, hogy jobban bele kellene szólnom mit csinálnak, milyen programokat szerveznek.

Nálatok ez hogy működik? Ha húgom (a keresztanyukája) viszi el sem szoktam számon kérni, hogy mit csinálnak, mit esznek stb. Ez tényleg szokatlan és túl laza nevelés lenne? Ti mennyire felügyelitek a gyereket, ha nem otthon van 1-2 éjszakát?


jan. 19. 10:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Éjszaka nincs ott a gyerekem,de olyan van,hogy napközben egész nap ott van.(22 hónapos)

Abszolút nem szólok bele.(jó,anyunak is van esze,nem tomi tele édességgel,mértékkel kap,de itthon is kap,szóval nem szólok érte semmit)

Alvas témában a déli alváshoz tudok hozzászólni amikor ott alszik.

Van,hogy nem délben viszik aludni amikor én,hanem egy két órával később,de ez belefér.

Eljarni nem szoktak otthonról,max a boltba.

jan. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fent leírttal nem lenne problémám, a gyerek meg tudja különböztetni, hogy mit szabad mamánál és mit szabad otthon. Az kevésbé zavar, ha túl engedékeny, mintha túl szigorú. Anyósom például híve az addig nem állsz fel az asztaltól, amíg meg nem etted, amit és amennyit én kitaláltam, hogy szeretnél megenni. És a gyerek elé pakolja a gusztustalan keto kajáit. Vagy ilyeneket mondd, hogy addig nem kapsz ezt meg azt, amíg nem kéred szépen. (Másfél éves.) Úgyhogy az ilyeneket nem hagyom, hogy anyósom csinálja, de ha ad neki Nutellás sütit, max irigy lennék, hogy nekem nem hoztak.
jan. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A sógornődnek van egy férje. Ő mit szól ahhoz, hogy a felesége így hisztizik és beszabályozná a szüleit?


Semmi kivetnivalót nem látok a szüleid viselkedésében. Természetes, hogy kényeztetik az unokákat, de nem ésszerűtlen mértékben. A gyerekek tökéletesen tudják, hogy amit a nagyszülő enged, az nem mindennapos.


Én is sokat vigyáztam a keresztfiamra, soha nem határozták meg, hogy mit csináltatok, mivel etethetem, stb. Persze én is normálisan gondolkodom ezen a téren, nrm volt okuk aggódni.

jan. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan megmondhatod a sógornődnek, hogy neked ezzel semmi bajod nincs és ne hozza neked szóba. Ha neki baja van ezzel, akkor beszélje meg a nagyszülőkkel, de csak a maga nevében.

Tök jó, hogy ennyit foglalkoznak a gyerekekkel. Mi is lazábbak vagyunk, nem szoktam beleszólni, hogy anyukám hova viszi a gyereket amég jó élménnyel jön haza. Egy kis édességtől semmi bajuk nem lesz.

jan. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem szóltam bele soha mit csinálnak vele. A gyerek ahogy a többiek is írták, tisztában van vele mit lehet otthon és mit a mamáéknál. A nagyszülők "dolga" kényeztetni az unokát :) a mi dolgunk nevelni őket. Persze ha nagyon durva dolgok történtek volna szóltam volna érte, de amiket leírtál teljesen belefér a kényeztetésbe . Unokatesómék próbálták keresztanyámat nagyon durván szabályozni mit tehet a gyerekükkel mit nem, volt hogy 10 percet késett mert a gyerek még enni kért mielőtt indultak volna, lecseszték, hogy többet nem engedik ha nem hozza időbe vissza. Na én akkor felhívtam unokatesómat és "kiosztottam" hogy köszönje meg az anyjának, hogy vigyáz a gyerekére és adjon hálát, hogy a gyereke is szeret ott lenni, ilyen baromságokat ne csináljon már. Elgondolkodott rajta, mert utána nem volt probléma. Anyu mondta el keresztanyámnak, hogy felhívtam a fiát, utána keresztanyám meg is köszönte nekem :)
jan. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem szólok bele, örülök, hogy jól érzik magukat együtt (lassan 12 és 3,5 éves gyerekeim vannak).
jan. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én abba szólnék bele, ha lenne ez az evészavart okozó "amíg meg nem érted, amit eléd tettem" szabály, vagy ha ignorálnának olyan dolgokat, amik nem azért vannak, mert én szabályaim és pont, hanem egészségügyi dolog. Mit tudom én, normál tejes kakaót itatna a laktózérzékeny gyerekeimmel.

De nincs ilyen gondom

jan. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kritikus dolgokban nem engedek, mittomén, akkor se üthetné meg, ha nem vagyok ott, vagy nem tömhetné meg semmilyen étellel, de amúgy rájuk bízom mi a program. De nekem anyukám próbálja tartani a napirendet, mert akkor teljesen kezelhető a gyerek és jól kijönnek, szóval ha most véletlenül kicsit megcsúszna az altatás, vagy egy fokkal több cukrot enne a kelletténél, hát istenem.
jan. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért engeditek hogy vigyázzanak rá ha meg van szabva a mama mit csinálhat..Ha más helyen van egy gyermek amúgy is tul pörög és később fekszikle.

Élvezi a helyzetet.

Nálunk mint kiderült titokcsoki van ami addig volt titkos még meg nem.l kérdezte az unokahugom hogy mami kérhetek "psssssszt titokcsokit " :)

jan. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Anyósomék szoktak rájuk vigyázni, a nagyobb aludt is már ott pár alkalommal, nem szólok bele egyáltalán.


Mondjuk ők normális nagyszülők, szélsőséges dolgokat nem csinálnak, amin aggódni kellene, de nem foglalkozok azzal, mennyi édességet adnak, mikor altatnak és hasonlók.

jan. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!