Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nagyszülőknél/rokonoknál...

Ha nagyszülőknél/rokonoknál van a gyerek mennyire szóltok bele, hogy mit csinálnak?

Figyelt kérdés

Havonta 1 hétvégét a nagyszülőknél szokott tölteni a fiunk, ilyenkor próbáljuk úgy időzíteni, hogy az unokahugom is tudjon menni, mert nagyon szeretik egymást a gyerekek. Sokat is járunk át egymáshoz, ebből nincs is probléma. Viszont sógornőm sokat problémázik azon, hogy a szüleim nem szigorú nagyszülők és nem tartják a szabályokat, amik náluk vannak otthon. Olyanokra gondolok, hogy kesőbb van fektetés, sötétedés utáni programok vannak, ihatnak colát, ehetnek gumicukrot, nutellás sütit stb. Ebből néha van konfliktus köztünk, mert engem nem zavar, de ahogy Ő fogalmazott "rossz példát mutatunk" az unokahúgomnak. Most hétvégén játszóházba akarják vinni anyukámék a gyerekeket és reggel óta bombáz üzenetekkel sógornőm, hogy ne engedjük, mert neki elege van abből, hogy nem szólhat bele mit csinálnak ezeken a hétvégéken. Illetve beleszólhat csak kevés sikert ér el. Valahol megértem őt, de nálunk alapból nincsenek olyan szigorú szabályok, mint náluk és én úgy vagyok vele, hogy nekem elég, hogy tudom biztonságban velük a gyerekem, nagyon jól bánnak vele. Sose volt még sérülés vagy bármi baj, ami miatt aggódnom kellene. Nem várom el, hogy engedélyt kérjenek, ha moziba vagy játszóházba szeretnék vinni, míg sógornőm igen, és ez okoz kellemetlenségeket.

Azt egyikőnk sem szeretné, hogy ezek a közös nagyszülős hétvégék megszünjenek, mert a gyerekek imádjak, a nagyszülőknek pláne fontos, de nekem kezd elegem lenni abból, hogy folyton cseszeget sógornőm, hogy jobban bele kellene szólnom mit csinálnak, milyen programokat szerveznek.

Nálatok ez hogy működik? Ha húgom (a keresztanyukája) viszi el sem szoktam számon kérni, hogy mit csinálnak, mit esznek stb. Ez tényleg szokatlan és túl laza nevelés lenne? Ti mennyire felügyelitek a gyereket, ha nem otthon van 1-2 éjszakát?


jan. 19. 10:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Èn egy dologba szóltam csak bele anyósomnál. Hozzátáplalni akarta a fiúnkat 2 hónapos korában. Ez valami dili nála más tekintetben jól bánik vele. Erre mondtam nem és felejtse ezt el gyorsan.
jan. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A sógornő kontrollmániás. Talán az édességet mértékét meg lehetne beszélni, ne legyen extrán több, mint otthon, illetve egészségesebb alternatívákat ajánlani. A házi sütivel szerintem semmi gond nincs, még akkor sem, ha nutellás, talán a gumicukorért, coláért lehet szólni, helyettesítsék például limonádéval, teával, gyümölccsel. Egyébként meg szórakozzanak, feküdjenek későn, süssenek együtt sütit, ez a legjobb móka.
jan. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!