Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg igaz az,hogy amelyik...

Tényleg igaz az,hogy amelyik kisgyerek sok mesét néz a tv-ben kicsinek az majd az iskolában diszlexiás meg hasonlóak lesz..?

Figyelt kérdés

Van ebben valakinek már tapasztalata?

Kérem,hogy akinek sok mesét nézett kicsinek a gyereke de már iskolás korú vagy el is végezte azt az írjon a tapasztalatáról.



#mese #TV #Sokmese
febr. 7. 17:35
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
9%
Kotekedos rohadt idióta banda...
febr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
61%
1,5 éves gyerekeknek napi 2 óra mesenézés...?
febr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
79%

Kérdés az hogy a tv-n kívül mit csinál. Mert maga a tv nem fog ártani (mondjuk a gerincének meg a szemének igen de a szellemi fejlődését nem veti vissza). Viszont ha azon kívül nem fejleszti a kis-és nagymotoros képességeit (rajzolás, festés, apró tárgyak megfogása ujjal, labdázás, ugrás, biciklizés stb) akkor az hátrányosan érinti a tanulásban majd. Diszlexiás nem lesz a tv miatt. De a beszélgetést, meseolvasást, szerepjátékot nem pótolja ami később okozhat nehézséget tanulásában és a viselkedésében is.

Az hogy feltetted a kérdést, arra enged következtetni hogy te is úgy érzed sokat tévézik a gyerek. Különösen a mai mesék pedig semmilyen fejlesztő elemet nem tartalmaznak csak ömlik belőlük a baromság (tisztelet a pár kivételnek).

febr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
73%

Amúgy ha valakinek tévézik a gyereke szerintem azt nem úgy kell elképzelni, hogy reggeltől estig ott ül és bambul...

Enyém is tévézik, de nem reggeltől estig.

Délelőtt egy orat, délután masfelet, kettőt.

Nagy részben nem is nézi, inkább hallgatja, közben játszunk.

febr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 A kérdező kommentje:
Nyilván a tvn kívül olvasunk neki mesét,minden nap sétálunk,kirakozunk,rajzolunk stb..de ezek meleltt azért napi 2-2,5 óra tv is belefér nálunk.
febr. 7. 19:47
 16/61 anonim ***** válasza:
41%

15 nálunk is, de itt felesleges volt kérdezned.

A veranyak azonnal keresztre feszítenek ez miatt...

febr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
58%
Te úgy képzeled hogy nyilván nem egész nap... Aztán meg szembejön a valóság ahol Pistikét beíratják első osztályba és kiderül hogy telefonfüggő, figyelemzavaros, a ceruzát nem tudja megfogni, a kabátját nem tudja felvenni, de még mondatokban sem tud beszélni és azonnal üti a társait ha nézeteltérés van, mert csak le volt ültetve a mese elé reggeltől estig hogy ne ordítson.
febr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
23%

A lányom is sokat nézett tv-t. A sokat nem úgy értem én se, hogy reggeltől estig ott ült.

Általában reggel egy kicsit, meg amikor nem aludt már ebéd után (elég korán elhagyta), akkor ebéd után is nézett.

Egyedül neveltem, őszintén szólva voltak napok, amikor nekem is könnyebb volt így. Ebéd után pihentünk, néztünk egy mesét.

De mellette rengeteget olvastunk, játszottunk, sokat voltunk kint. Gyurmáztunk, rajzoltunk, festettünk, minden félét csináltunk.

Most 13 éves, nem egy éltanuló. De nem azért, mert nem megy neki, hanem mert baromi lusta sajnos.

Amúgy azóta is nagy tv fanatikus, szeret sorozatokat, filmeket nézni. Néha rá kell szólni, mert beszippantja. A kisebb gyerekem még nincs 2 éves. Nála egyelőre minimális képernyő idő van, és nem is tervezek ezen változtatni. Nem gondolom, hogy ártott a nagynak a sok tv, de a mai tartalmak már sokkal másabbak, sokkal több inger éri a gyerekeket.

Szerintem ha nem a tv neveli a gyereket, és mellette csinál mindent, akkor nem fog ártani.

febr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
58%
Balázsékat hallgattál 😂
febr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
81%

“De nem azért, mert nem megy neki, hanem mert baromi lusta sajnos.

Amúgy azóta is nagy tv fanatikus, szeret sorozatokat, filmeket nézni. Néha rá kell szólni, mert beszippantja.”


És nem látsz összefüggést? 🙈

febr. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!