Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg igaz az,hogy amelyik...

Tényleg igaz az,hogy amelyik kisgyerek sok mesét néz a tv-ben kicsinek az majd az iskolában diszlexiás meg hasonlóak lesz..?

Figyelt kérdés

Van ebben valakinek már tapasztalata?

Kérem,hogy akinek sok mesét nézett kicsinek a gyereke de már iskolás korú vagy el is végezte azt az írjon a tapasztalatáról.



#mese #TV #Sokmese
febr. 7. 17:35
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
82%

Azért mert több olyan van, aki túró rudit ad minden hazamenetelnél és tv-zteti a gyereket egész délután, illetve csak kiabálni tud, meg magas c-n parancsolgatni a gyereknek, szóval ezért nem hiszed el, hogy van aki IGENIS képes kicsit jobban, tudatosabban csinálni - mégha nem is mindenben.

Igen kiabálok néha, de törekszem az alternatív eszközök alkalmazására. Képeztem magam, hogy ne csak a szüleim eszköztára legyen. Hogy figyelmet fordítók a gyerek érzelmi intelligenciájának fejlődésére, hogy ki tudja fejezni az érzéseit, ha kell. A csokit szereti, de nagyon tudatosan minimalizáljuk. TV (értsd YouTube) néha hetekig nincs bekapcsolva. Egybefüggően max fél-3/4 órát nézheti (ez 3 Bori, 4-5 Borka, Bing vagy Bogyó). Ha van egy nap max egyszer lehet bekapcsolni.

És megy néha a nagyszülőkhöz meg ők is jönnek. Iszonyat sok melót beleteszünk abba, hogy minőségi figyelmet kapjon. Hadd ne én érezzem már rosszul magam, hogy nem kell leültetnem a tv elé hogy főzzek, hogy nem kell telefont adnom neki az étteremben meg pl amikor jön velem és a kutyákkal edzeni (agility)…

És bármikor szívesen látok bárkit, hogy saját szemével lássa, hogy ilyen is van!

febr. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
66%

41 Engedd el. Ez a mentsvár annak aki bármire ráfogja miért is kell képernyőzni a gyereknek.

Orvosnál kell mert különben nem marad meg. Még a végén megtanulna türelmesen várni. Ja hogy ehhez nevelni is kell. Na azt már nem. Ott a telefon és csendben ül.

Főzni se tudom miért ne lehetne gyerek mellett. Az én fiam többemberes mégis mindig megoldottam. Ma már eljutottunk idáig hogy vagy elvan magában vagy segít. Eszébe se jut hogy addig tévézne

febr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
20%
Hát pont erről beszélünk. A tied elvan, amíg főzöl, akkor te vagy a szuperanyu. Akinek meg nincs el, az meg rosszul neveli. Na, gratulálok! Inkább ne is kommentelj.
febr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
63%
Az megvan hogy leírtam hogy többemberes? Tudod mit jelent? Nem kevés munka van abban hogy ő elvan. Nem vagyok szuper anyu, de tudod hogy nem az oldja meg a problémákat hogy tévé be aztán csendbe van
febr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
17%

"Nem oldja meg a problémákat, hogy tévé be, aztán csendben van."

Szövegértéssel látom gond van. Azért nem sokan teszik oda napi 12 órára a gyereket a tévé elé, hogy akkor majd csendben van. Ha leülteted fél órára, attól semmi baja nem lesz. Nyilván az életkorának megfelelő meséket kell nekik mutatni, és attól nem lesz senki diszlexiás. Az orvosok csak azért mondják mindezt, mert ez a generáció jóval többet néz tévét, és ezért evidensnek tűnik a kapcsolat. De közel sem az.

Az adhd, meg a diszlexia valószínűleg veleszületett, aminek inkább lehet köze a környezeti ártalmakhoz, elrontott szüléshez, az élelmiszerekhez, amelyek mindenféle vegyszerrel vannak kezelve, stb, stb. Nem olyan egyszerű, hogy minden nap napi 12 órát játszom a gyerekkel, és akkor majd nem lesz sem autista, sem diszlexiás.

Több évig jártunk pszichológushoz, többet is kipróbáltunk, és csak a sötétben tapogatóznak. És annak ellenére, hogy állítják, hogy nem növik ki a figyelemzavart, a lányom most már gimnáziumba jár, és 4,8 az átlaga. Szóval igenis kinőtte. Elsőben meg meg akarták buktatni. Nem nézett sokat tévét, most viszont elég sokat telefonozik. Egy darabig próbáltam árral szemben úszni, de az online oktatás gyakorlatilag minden szülői próbálkozást kettétört.

febr. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veled 45.
febr. 8. 16:46
 47/61 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem kéne egyetlen vagy néhány gyerek alapján ennyire messzemenő következtetéseket levonni. Különböző a gyerekek személyisége, de a szülők élethelyzete is. Az, hogy tudsz-e a gyerek mellett főzni anélkül, hogy leültetnéd a tv elé, mindezektől függ, de még a lakás beosztásától is. Valamilyen részben valóban a nevelésen múlik, de vannak olyan gyerekek, akikkel nem megy, vagy nem megy mindig.


Én úgy gondolom, hogy ha a kutatásokból az jött ki, hogy a tv nem tesz jót a gyerekeknek, főleg a kicsiknek, akkor ezt nincs alapom megkérdőjelezni. De ez nem azt jelenti, hogy soha nem fogom odaültetni. Attól még, hogy nem tesz jót, a mértékletes tv nézés, főleg 2 éves kor fölött, ha a szülő megválogatja, hogy mit néz a gyereke, nem tesz komoly kárt sem.

febr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
0%
Én is sokat néztem,a gyerekem is nézte a meséket már a JÁRÓKÁBÓL is(igen, járókában volt juuuj). Én sokáig kitűnő voltam, 2 nyelvet felsőfokon beszélek és hamar megtanultam olvasni. Gyermekem elsőnek tanult meg olvasni az osztalyában. Nemsokára 8 éves. Viselkedésével sincs probléma.
febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
12%
48 hogy mersz ilyet mondani itt ezen az oldalon az iteloszek előtt...bakker pokolra jutsz te rossz rossz anya 🤣(ne vedd komolyan irónia)
febr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
85%

“ A tied elvan, amíg főzöl, akkor te vagy a szuperanyu. Akinek meg nincs el, az meg rosszul neveli.”


Én nem mondtam, hogy rosszul neveli. Ezt már te képzelted bele. Én annyit mondtam, hogy létezik olyan, hogy valaki tényleg nem ülteti tv elé. (Ezt kérdőjelezted meg) És “szuperanyának” se gondolom magam.

Te/ti viszont előszeretettel “szuperanyáztok” pejoratíven, mert ti leültetitek, míg az a másik nem es biztos hazudik vagy egy hadsereg van mögötte segítségül, mert ha ezt én nem tudom megtenni akkor biztos csak egy szuperanya, de olyan a földi halandó között nincs… De egyébként kit érdekel? Ültesd! De szuperanyázol, mert azt érzed, hogy mégiscsak az lenne a jobb a saját meglátásod szerint is, csak te nem tudod megoldani másképp.

Viszont nehogy már valakinek azért kelljen szarul éreznie magát, illetve valakit azért nézzél le, mert az meg megoldja úgy ahogy szerinted is jobb lenne.

febr. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!