Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg igaz az,hogy amelyik...

Tényleg igaz az,hogy amelyik kisgyerek sok mesét néz a tv-ben kicsinek az majd az iskolában diszlexiás meg hasonlóak lesz..?

Figyelt kérdés

Van ebben valakinek már tapasztalata?

Kérem,hogy akinek sok mesét nézett kicsinek a gyereke de már iskolás korú vagy el is végezte azt az írjon a tapasztalatáról.



#mese #TV #Sokmese
febr. 7. 17:35
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
18%

Írsz egy oldalt arról, hogy mennyit foglalkozol a gyerekkel és képzed magad, hogy jól neveld, mások meg leültetik a tévé elé. És szerinted ez nem önteltség, és nem a másik ledegradálása, aki nem ilyen csodálatos anya, mint te vagy?

"Nem kevés munka van abban hogy ő elvan. Nem vagyok szuper anyu, de tudod hogy nem az oldja meg a problémákat hogy tévé be aztán csendbe van."

Barátnőm kisfia autista. Nem kevés munka van abban, hogy egyáltalán épeszű marad a család. És képzeld, beteszi a tévé elé a gyereket.

Képzeld, nekem meg pedagógus diplomám van, és az összes létező szakirodalmat kiolvastam az adhd-ról. Mégis lebontja a házat, ha fél percre magára hagyom. Lehet itt fényezni magad, hogy te mennyit olvasol a gyereknevelésről, attól még a tény az tény marad, a gyereked könnyen kezelhető. Nem a te érdemed.

febr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
76%

Nem én írtam mindkét hozzászólást.

Én arra reagáltam, hogy szerinted mindenki hazudik és nincs olyan, aki ne tenné tv elé és ne tömné csokival, mert te ezt látod az oviban.

És amit leírtam azt annak érzékeltetésére írtam le, hogy “nem vagyok tökéletes”, mert nálunk is van ez meg az, de látom itt ha egy kicsit tudatosabban csinálja az ember egy ösztönszintű majomnál, akkor már önfényez is… hagyjuk.

Eddig senki nem beszélt nem neurotipikus gyerekekről. Sajnálom, hogy neked adhd-t dobott a gép. Biztos piszok nehéz. De nem én tehetek róla. Plusz ha tudod, hogy nehezebb szituból indultok, akkor miért hasonlítod össze magatokat másokkal, akiknek nem adhd-s a gyerekük?

És btw még mindig egy szóval nem mondtam, hogy szerintem rossz anya, aki leülteti a gyerekét. Szíve joga.

Még egyszer, hátha átmegy: az cseszett fel, hogy ne szuperanyázzál gúnyosan, illetve ne gondold, hogy hazudok, azért mert valamit úgy csinálok, ahogy te nem tudod - akár valid indokkal is -, de úgy néz ki kívülről, hogy azért örülnél neki.

Ez ugyanaz mintha én szaranyáználak, de visszanézheted, én ilyet nem mondtam, mert nem gondolom rosszabb anyának azt. Adott helyzetéhez mérten biztos, hogy a legjobbat teszi a gyerekének (mert feltételezzük hogy senki se akar rosszat a saját gyerekének), amire éppen az adott időben képes.

febr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem te írtad, miért veszed magadra?

Amúgy meg minden 4. gyerek adhd-s, csak ki sincsenek vizsgálva, szóval nem olyan könnyű ám a gyereknevelés. A húgom gyerekén döbbentem le, amikor megszületett, evett-aludt.

Azóta is mintagyerek, ha rászólsz, hogy valamit nem szabad, akkor abbahagyja. Az enyém na csak azért is csinálja. Bármit mondasz neki, az a válasz, hogy igen anya. Az enyémek az "igen" szót nem is ismerik.

Szóval én ilyenkor mindig azt mondom, aki annyira büszke magára, hogy milyen szuperül neveli a gyereket, hogy először azt kéne megvizsgálni, hogy a gyereknek milyen a természete. Könnyen kezelhető gyereket könnyű nevelni, nem könnyen kezelhető gyereket meg nehéz.

És akkor most nem arról beszélek, hogyha valaki esetleg nem is akarta a gyereket, mélyszegénységben élnek, vagy hasonlók. De aki azon agyal, hogy jaj, vajon jól nevelem-e a gyereket, az nem lehet annyira rossz anya. Az igazán rossz anyák nem gondolkodnak ilyeneken, hanem nem lesz...ják az egészet.

febr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
76%

Nem magamra vettem. Csak helyesbítettem, hogy ne mosd össze.

De hogy tiszta legyen: én a 41-es hsz-t írtam a 39-re reagálva. A 44-est, amiből idéztél, az nem az enyém.


Nem vagy rossz anya, csak a szövegértés nem az erősséged:

Még mindig nem az volt a kérdés, hogy kinek milyen nehéz és miért. Te is tudod, hogy jobb lenne kevesebbet tv-ztetni (különben nem aggatnál szuperanya jelzőt arra aki megcsinálja), de nem tudod megoldani és pont. Ettől még nem vagy rossz anya.

Viszont megkérdőjelezni, hogy van olyan, aki meg tudja oldani, és gúnyosan szuperanyázni, az sok minden, de nem korrekt. Erre az igazságtalan megjegyzésre reagáltam.

febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
0%

Csak kb olvastam el, a tv más szerintem, mint pl netflix vagy töltögetés. Az én ismerőseim a kormánypárti reklámok miatt nem nézetik a gyerekkel, nem azért, mert a mese/film káros. Majdnem mindenkinél van tv készülék(nálunk is)pendriveról be a mese, vagy inkább már laptopon nézzük, de ugyanez van tableten is.


Szerintem sem okoz adhdt, sem autizmust. Az okoz furcsa viselkedést, ha ezek mellett súlyosan el van hanyagolva, és napi 4-5 órát csak ez van, etetés meg fürdetés meg minimális benti/kinti játék, de ez oviban helyrejön egy-két év alatt. Egyszerűen van olyan gyerek is, akit nem köt le, mert feláll és mást csinálna. Szerintem akit leköt órákra tartalom nélkül, az adhds, pont azért köti le, mert kell neki a sok, folyamatos történés, hisz túlműködik az agya. Gyerekem egy időben megunta a sima meséket és kibukott az erőszakos dolgoktól. (ennek ellenére verekedett és nem mindig figyelt). Több ilyen társa is volt. Aki problémás volt, ki se lehetett robbantani előle és ment a hiszti, kis ismerős meg mese közben is felállt, ha nem tetszett neki és otthagyta. Az enyém bogyó-babóca függő volt, meg kicsomagolós játék függő, az utolsó durvábban, remegett az izgalomtól, mit fognak kicsomagolni a dobozból(youtube). Utóbbit gyorsan abbahagytuk, előbbi meg valahol ovi kiscsoportban lett babás.


A függő azt jelenti, hogy nem sokat nézett, napi fél-egy órát(lebontva, nem egyszerre), de hiszti volt, ha el kellett venni és konkrétan ezt akarta nézni. Csak erre a hülye mesére, hiába nyomtam be pocoyot, vagy tűzoltó samet az nem váltotta ezt ki, utóbbit mindig elnyomta 2 évesen pl.


Minden nap néz 1,5-3 óra filmet/mesét, dokut meg ismeretterjesztőt meg szórakoztató tanulósat(elveszett ereklyék fosztogatói), meg a könyvek megfilmesítését, amit olvasott, mert már 10, semmilyen hatással nincs rá azon kívül, hogy megjelenik a játékában. Van, hogy ő nyomja ki ezeket és nincs a kedvenc tevékenységei között. A függést viszont nem árt megtapasztalni és kiiktatni, hogy képes rá, már kicsinek, hátha beépül és később nagyobb eséllyel tud lemondani ilyesmiről. Pl én mindig mondtam, hogy rossz neki a kicsamogolós(amit amúgy ő talált és direkt ilyeneket keresett). Semmi ilyesmi mániája nincs, nem függő típus, és kicsit le is építi, ha érzi, hogy valami túl sok ételbenpl.

febr. 9. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
100%

"tv más szerintem, mint pl netflix vagy töltögetés"

Egyik se jobb vagy rosszabb a másiknál. Képernyőidő akár tablet, akár telefon, akár tévékészülék sugárzott műsorral, akár letöltött vagy streamelt tartalommal.

febr. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
78%

#56 Azért írta hogy más a tv, mert szerintem se lehet összehasonlítani a YouTubeot a 90-es évek tv-jével.


Amikor én voltam gyerek délelőtt ment a Laci bácsi konyhája, délután meg az Eszmeralda, meg a Dallas. Egész nap talán mindössze 1 óra volt mese, maximum az kötött le. Egy 2 éves nem fog leülni és hosszan Dallast nézni, hanem játszani fog miközben maximum megy a tv a háttérben.

Mese csatorna csak a cartoon network volt az is angolul ment, nagyjából 2 percig volt érdekes.


Ezt nem lehet összehasonlítani netflixel vagy a youtube-al, ahol folyamatosan, egymás után jönnek a gyerek kedvenc meséjéből az újabb és újabb részek kB végtelenítve.


Abba is azért érdemes belegondolni, hogy valahogy a szüleink is főztek anélkül hogy a tv-t bámultuk volna, valahogy mi is ettünk tablet nélkül. Mondják, hogy a "mai gyerekek mások". Amikor megszületnek semmiben sem mások, csak másmilyennek neveljük őket.

febr. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
100%

57, újra elolvastam, amit írt, és nekem pont úgy tűnik, mintha azt írná, hogy a tv a rossz, mumus, míg a streamelt vagy letöltött tartalmak jobbak. Olyan értelemben tényleg rosszabb a tévé, hogyha magára hagyva nézi a gyerek, akkor olyan tartalmat is láthat, ami más miatt is problémás, de egy 3 év alattinál teljesen mindegy mit néz, honban nézi, az sehogy se lesz jó, fejlesztő, hasznos.

80-as években születtem, nem tévéztem 3 éves korom alatt, mivel óvodás voltam mire lett tévénk. Ugyanezt akartam megadni a gyerekeimnek. Olyan jól sikerült, hogy a 8 éves nagyobb is csak szökőévente néz (pl: iskolai program keretében), az 5 éves kicsi meg még semmit se látott.

"Ennek ellenére" a nagy autista. Nem a tévétől és nem a tévé hiányától (tévé alatt minden képernyőt értek) lett az. A kicsi meg olyan tankönyvien fejlődik, hogy nem győzöm bezsebelni a dicséreteket.

febr. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
0%

"Még mindig nem az volt a kérdés, hogy kinek milyen nehéz és miért."

De összefügg.

Ha a gyerek könnyen kezelhető, eljátszik egyedül is, nem az anyján múlott.

Szóval továbbra is azt mondom, hogy aki itt fényezi magát, hogy ő aztán nem ülteti le a gyereket, az vagy hazudik, vagy piszok szerencséje volt a gyerekével.

Szerintem sem mindegy, hogy be van kapcsolva a tévé, vagy letöltesz egy reklám és propaganda mentes mesét. Nem kell kimosni a gyerek agyát már kicsinek a sok reklámmal és politikai bullshittel.

febr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
100%

“az vagy hazudik, vagy piszok szerencséje volt a gyerekével.”


Vagy rohadt sok melót beletett, hogy az állandóan foglalkozást igénylő, több emberes gyerekét ne a tv elé kelljen ültetnie, és mellette tudjon haladni??? Nem, nem volt könnyű gyerekem. Jah, akkor csak hazudhatok szerinted… 😂

És még mindig nem tartom rossz anyának azt aki leülteti, de az felcsesz még mindig, hogy hazugnak nevez bárki azért mert ő nem tudja megcsinálni, hogy nem ülteti le, én meg igen.

febr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!